Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. N.SERTEL

N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

2. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Dürüst olmak gerekirse yaptigim yanlislara ve cevaplayamadigim sorulara bakiyorum ..buyuk firsat kacirmisim gibi geliyor bu sinavda bu isi halledemeyerek...cogu basarili olmus bu forumdan ve digerlerinden gordugume gorekii.. normaldede olunmasi lazimdi. kolaydi sorular...niye yapamadin derseniz.. tamamen suc bende:(.... simdi 22 subat sinavinda zor sorarlarsa bu sinavda basarili olan cok oldu diye yandi gulum keten helva... yoksa 2 ay daha beklenir sorun degil:(...

3. sakink

sakink TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı
    4. görünmeyen maliyetler sorusunda iki doğru cevap var. açılan davalar nedeniyle mahkeme giderleri de görünen maliyetlerden değil.
    7. soru kıdem tazminatı ile ilgili soruda iki doğru cevap var. kanun da 1 yıl çalışmayan askere gitse de tazminat alamaz.
    36. soru 4-nitrodifenil sorusu ağırlıkça doğru cevap %0.1 denmiş oysaki %0.001 ve %000.1 de kullanımında yasak yok. soru kökü yanlış.
    40. soru psikososyal risklerin dolaylı etkisi kalp krizidir.
    51. soru kaldırma ve iletme makinalarının kontrolü ts standartlarına göre eğitim almış makine mühendislerince yapılır. cevaplarda sadece makine mühendisi denilmiş.
    59. soru co'2 li soruda a şıkkı cümle hatalı

4. sakink

sakink TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı
    4. görünmeyen maliyetler sorusunda iki doğru cevap var. açılan davalar nedeniyle mahkeme giderleri de görünen maliyetlerden değil.
    7. soru kıdem tazminatı ile ilgili soruda iki doğru cevap var. kanun da 1 yıl çalışmayan askere gitse de tazminat alamaz.
    36. soru 4-nitrodifenil sorusu ağırlıkça doğru cevap %0.1 denmiş oysaki %0.001 ve %000.1 de kullanımında yasak yok. soru kökü yanlış.
    40. soru psikososyal risklerin dolaylı etkisi kalp krizidir.
    51. soru kaldırma ve iletme makinalarının kontrolü ts standartlarına göre eğitim almış makine mühendislerince yapılır. cevaplarda sadece makine mühendisi denilmiş.
    59. soru co'2 li soruda a şıkkı cümle hatalı
    bana katılanların düşüncelerini bekliyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. N.SERTEL

N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

Bence kendinize haksızlık ediyorsunuz .. Bende sizinle aynı durumdayım ve gece gündüz yönetmelik okudum soru çözdüm... Bence umut var hemen karalar bağlamayalım sayın uzmanım....

Cenk Ersöz bu yazıya teşekkür etti.
  6. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

hepsine katilmakla beraber a kitapcigi 23 no lu soruyuda ilave ediyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. dilek akar

dilek akar TÜİSAG Üyesi

İşveren, bu Yönetmelikte belirtilen yükümlülükleri bizzat yerine getirebileceği gibi demiş.tayin edeceği kişi için fenni yeterliliğe sahip olması gerekiyor,kendisi için böyle bir şart yok.

8. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

BENCE,İTİRAZ EDİLMESİ GEREKLİ SORULAR:

4.GRUP, A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI (A ) Kitapçığı,

SORU...57.
    ...

" Birbiriyle karışmayan iki sıvıdan biri diğerinin üzerine dağılarak küçük damlalar meydana getirir.Bu damlalar bir süre için yanıcı sıvının üzerini,kaplar,yanmayı durdurup yayılmasını önler."şeklinde tanımlanan yangın söndürme yöntemi aşağıdakilerden hangisidir?

A)Emülsiyon
    B)Yanıcı maddeyi dağıtma
    C)Yanıcı maddeyi ortadan kaldırma
    D)Ara boşluğu meydana getirme "

Şeklinde soru sorulmuştur.Soru edebi anlamda yanlış sorulmuştur.

B,C,D
    Burada;(B),(C) ve (D) şıkları yangın söndürme yöntemidir.yapılan işi ve eylemi açıklayıcı mahiyettedir.(A) şıkkı ise
    Ancak,
    "Emülsiyon" kelime olarak bir nesne/karışım türünü ifade eder.
    Emülsiyon birbiri içinde çözünmeyen iki sıvının karışımıdır. Bir sıvı (dağılan faz), öbürü (dağınılan faz) içinde dağılmış durumudadır. Emülsiyon oluşma sürecine emülsifikasyon denir.
    " emülsifikasyon yapılarak uygulanan yangın söndürme yönteminde, aşağıdakilerden hangi şıktaki karışım/malzeme kullanılır "
    şeklinde soru sorulsa idi ,
    cevap: Emülsiyon olabilirdi.
    Soru yanlış sorulmaktadır.

9. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Bu soruda ayni bu sekilde gerekce ile itiraz edilebilecek sorular arasinda!..

10. sakink

sakink TÜİSAG Üyesi

23 . sorudan emin değilim.
    Türkçe si güzel bir arkadaş dilekçe örneği hazırlayabilirmi

11. xxxx

xxxx TÜİSAG Üyesi

merhaba;

ben size katılmıyorum. görevlendirmelidir zorunluluk ifade eder. görevlendirebilir ise keyfiyet yani ister görevlendirir ister görevlendirmez yanlışmıyım acaba.:(
    başarı sağlayanlara haksızlık etmişsiniz. eminim oldukça başarılı olurlar. biraz ağır olmuş bence :(

12. Metin AYDIN

Metin AYDIN TÜİSAG Üyesi

A sınıfı A kitapçığı 85 nolu sorunun doğru cevabı ( b ) şıkkı olarak verilmiş. Kesinlikle ( a ) şıkkı olmalı

13. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

cersoz
    Dürüst olmak gerekirse yaptigim yanlislara ve cevaplayamadigim sorulara bakiyorum ..buyuk firsat kacirmisim gibi geliyor bu sinavda bu isi halledemeyerek...cogu basarili olmus bu forumdan ve digerlerinden gordugume gorekii.. normaldede olunmasi lazimdi. kolaydi sorular...niye yapamadin derseniz.. tamamen suc bende:(.... simdi 22 subat sinavinda zor sorarlarsa bu sinavda basarili olan cok oldu diye yandi gulum keten helva... yoksa 2 ay daha beklenir sorun degil:(...

Dostum moralini bozmak istemem ama bir daha böyle kolay A sınıfı sınavı olur mu onu bilemiyorum, gerçekten bilgi ölçen teknik bir sınav değildi, yönetmelik okumadan bile içgüdüsel en az 60 alınacak bir sınavdı. Bakanlık A sınıfı uzman açığını kapatabilmek için fazlaca zorlamış şartları :)

14. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Özetle;

SORU TEKNİĞİ HATALI,
    SORU İPTAL EDİLMELİ

15. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

DİLEK HANIM YÖNETMELİĞİN BU KIZMI DEĞİLDE HANGİSİ OLDUĞUNUDA ATARSANIZ DİLEKÇE EKİNE EKLEYECEĞİM MÜMKÜNMÜ ACABA

16. ihsanates

ihsanates TÜİSAG Üyesi

A7 Kıdem tazminatı hiçbir koşulda bir yılını doldurmayan kişilere ödenmez. Kıdem tazminatı son bürüt ücretten yatırılır.
    A 36 Soruda aşağıdaki değerlerden dediği için %0,1 in altında bulunan tüm değerler doğrudur.
    Saygılarımla...

sakink bu yazıya teşekkür etti.
  17. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Sorunun cevabi uzerine degil itirazim ustadim.. sorulus sekli.. oradaki "göre" kelimesi sorunun anlamının yanlış anlaşılmasına sebep oluyor!...

18. şükrü kaplan

şükrü kaplan TÜİSAG Üyesi

oksijen değişimi ile ilgili soruda doğru şık yoktur. sudada çözünmüş bir oksijen vardır, bu çözünürlük suyun sıcaklığı,harektliliği gibi faktörlerle değişir.

19. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Bence bu aksam ortak bir dilekce hazirlayalim. yarinda herkes gidip paralari yatirsin ve itirazimizi yapalim hemen dilekceyi dekontla kargoya verip.

20. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica