Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Bülent ILGAZ

Bülent ILGAZ TÜİSAG Üyesi

Kanserojen veya Mutajen maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik Madde 7/4) Kanserojen veya mutajen maddelerin kaynağından lokal veya genel havalandırma sistemi veya diğer yöntemlerle, halk sağlığı ve çevreye zarar vermeyecek şekilde çalışılan ortamdan dışarı atılmasını sağlar denmektedir.

Diğer yöntemler içinde mekanik ve Kimyasal ajanlar değerlendirilebilmektedir. Sorunun doğru cevabı “D” olarak değiştirilmelidir.

2. KamuİSG

KamuİSG TÜİSAG Üyesi

3. Bülent ILGAZ

4. irah koç

irah koç TÜİSAG Üyesi

Evet çok haklısınız.
    Diğer yöntemler içinde mekanik ve Kimyasal ajanlar değerlendirilebilmektedir. Sorunun doğru cevabı “D” olarak değiştirilmelidir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bülent ILGAZ

a grubu 63. sorunun da hatalı olduğunu düşünüyorum. doğru cevap c olarak verilmiş. oysa a şıkkı da eğer çalışanların rahatsızlığı önemseniyorsa sistemde bulunması gerekli özeliklerden biri olarak yorumlanabilir.

6. fiigeen

fiigeen TÜİSAG Üyesi

25 metrede yeraltı madenlerinde ölçüm sorusunda ters verilmişdi cvplar çatlaklar ve tavan olmalıydı nefeslik yolları ve kuyu ağızları yanlıştı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. obegzz

obegzz TÜİSAG Üyesi

dilekçemi ve gerekçelerimi hazırladım, lütfen inceleyerek fikrinizi belirtin, mantık-kural hatası varsa düzeltelim, yorumlarınızı bekliyorum

8. obegzz

obegzz TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

9. irah koç

irah koç TÜİSAG Üyesi

4

SORU NUMARASI

SORU METNİ

İLAN EDİLEN CEVAP

DOĞRU OLMASI GEREKEN CEVAP

59

Aşağıda verilenlerden hangisi karbondioksit söndürme cihazında kullanılan karbondioksitin dezavantajlarından değildir?

C

İPTAL

GEREKÇE

CO2 temasında soğuk yangınlarına neden olmaz, soğuk yanıklarına neden olur. “A” Şıkkında ifade hatası vardır.

AYRICA, C ŞIKKINDA "ELEKTRİK CİHAZLARINA ZARAR VEREN ATIK BIRAKIR" İFADESİ CO2 'İN dezavantajı gibi ifade edilmiş.
    CO2 HERHANGİ BİR ARTIK BIRAKMAZ, ORTAMDAN GAZLAŞARAK UZAKLAŞIR Kİ BU YÜZDEN ELEKTRİK YANGINLARINDA KULLANILIR VE BU CO2 'İN DEZAVANTAJI DEĞİL AVANTAJIDIR.

Sorunun iptal edilmesi gerekir.

10. onay

onay TÜİSAG Üyesi

Merhaba Değerli Meslektaşlarım;
    Öncelikle başarılı arkadaşları tebrik ediyorum. Ancak sınavı 69 ile geçemedim gibi görünüyor. Sınavı geçip geçmemem iptal edilecek 1 soru ile mümkün .sınav açıklandığından beri değerli paylaşımlarınızla kendime fayda bulmaya çalışıyorum. Özellikle en az 3 sorunun iptal edileceği konusunda mutabakatı varıldı gibi görünüyor.Yapacağımız itiraz ile ilgili deneyimlerini paylaşırsanız ben ve benim durumumda olan arkadaşların zaman kayıp etmeden başvuru yapmış oluruz. Paylaşımlarınız için tekrar teşekkürler

11. Fuat GÜN

Fuat GÜN TÜİSAG Üyesi

gerçi ilginç mi bilmiyorum güvenilir olsun diye ILO sözleşmelerine bakanlığın sitesinden bakıp çalıştım http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/diyih.portal?page=disiliskiler&id=2.2 bu linke bakarsanız sizde göreceksiniz 187 burda yok, burda olmaması 187 olmaması anlamına gelmiyor tabi de bana ilginç geldi yada benim şansızlığım link eski dicem ama hala guncel. soruları hazırlayanlar nerden besleniyor merak ettim açıkcası

12. İSRAFİL KAYABALI

İSRAFİL KAYABALI TÜİSAG Üyesi

Fatih bey bu soruyu bende yanlış yaptım ama soru doğru. Görevlendirmelidir=Zorunlu, Görevlendirebilir = İhtiyari, yani isterse görevlendirmeyebilir de. manasında sorulmuş.

13. Fuat GÜN

Fuat GÜN TÜİSAG Üyesi

tskler destek için burdan da bakabilirsiniz http://www.ibb.gov.tr/sites/itfaiye/ekipmanlarimiz/Documents/sondurme_ekipman/tasinir.pdf

14. ucingi

ucingi TÜİSAG Üyesi

Aynı şekilde düşünüyorum hatta madn tüzüğünde aynı kelime ve cümleler ile kontrol edilmesi gereken yerler arasında şıkların hepsi sayılıyor. Yarın ilk işim parayı yatırıp itrazı yapmak olacak

15. irah koç

irah koç TÜİSAG Üyesi

YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ

Tanımlar

MADDE 4 –(1) Bu Yönetmelikte geçen;

c) İşveren: Çalışan istihdam eden gerçek veya tüzel kişi yahut tüzel kişiliği olmayan kurum ve kuruluşları,

f) Proje sorumlusu: İşveren tarafından görevlendirilen ve işveren adına projenin hazırlanmasından, uygulanmasından ve uygulamanın kontrolünden sorumlu gerçek veya tüzel kişiyi, (PROJE SORUMLUSU BU ŞEKİLDE TANIMLANMIŞTIR.)

g) Sağlık ve güvenlik koordinatörü: Projenin hazırlık ve uygulama aşamalarında, işveren veya proje sorumlusu tarafından sorumluluk verilen ve bu Yönetmeliğin 10 uncu ve 11 inci maddelerinde belirtilen sağlık ve güvenlikle ilgili görevleri yapan gerçek veya tüzel kişileri,

16. İSRAFİL KAYABALI

İSG kurulunda görev alacak uzman ve hekimin tam zamanlı görevlendirilmesi işyerindeki çalışan sayısı ile ilgili arkadaşlar. Burada önemli olan tehlike sınıfına uygun belge sahibi olunması. Dolayısiyle soru ve cevap doğru. D şıkkı OSGB için geçerli. isgb sadece o işyeri için veya aynı işverene bağlı 50 kişiye tamamlayan ikinci bir işyeri varsa ikisine bir isgb kurulabilir. Hala anlaşılmadıysa lütfen yönetmeliğe bakınız.

17. ucingi

ucingi TÜİSAG Üyesi

Safiye hanımın yeterliliği konusund hiç bir bilgi yok proje sorumlusu olması için hiç bir yeterlililk olması gerekmiyormu

18. forfon 06

forfon 06 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar burda kimse a-kit. 20 soruyu söylememiş nasıl b şıkkı degilde a şıkkı ?

19. İSRAFİL KAYABALI

SADECE 85, Birde eksik yazılan 59.

20. irah koç

irah koç TÜİSAG Üyesi

-------------------------------------------
    YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ

Tanımlar

MADDE 4 –(1) Bu Yönetmelikte geçen;

c) İşveren: Çalışan istihdam eden gerçek veya tüzel kişi yahut tüzel kişiliği olmayan kurum ve kuruluşları,

f) Proje sorumlusu: İşveren tarafından görevlendirilen ve işveren adına projenin hazırlanmasından, uygulanmasından ve uygulamanın kontrolünden sorumlu gerçek veya tüzel kişiyi, (PROJE SORUMLUSU BU ŞEKİLDE TANIMLANMIŞTIR.)

g) Sağlık ve güvenlik koordinatörü: Projenin hazırlık ve uygulama aşamalarında, işveren veya proje sorumlusu tarafından sorumluluk verilen ve bu Yönetmeliğin 10 uncu ve 11 inci maddelerinde belirtilen sağlık ve güvenlikle ilgili görevleri yapan gerçek veya tüzel kişileri,

tanımda "Proje sorumlusu: İşveren tarafından görevlendirilen" diye başlıyor, "görevlendirilebilen" gibi birşey denilmediğinden "görevlendirilir" ifadesi de doğru sayılmalı bence.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica