Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

limit zaten üstü olur ki böyle bir konuda. izin verilmek eylemi söz konusu

2. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

inşallah iptal olur dediğim gibi ama yangınla çok iç içe bir işte çalışıyorum ve periyodik yangın eğitimi alıyorum, aldırıyorum itfaiyeden onlara da sordum şimdi yönetmin ismi emülsiyon yöntemi :(

3. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

şu proje sorumlusu- koordinatör görevlendirir görevlendirebilir meselesine itiraz eden oldu mu? c şıkkı mı olması gerekiyor? bilgi verebilir misiniz yönetmelik karşılığı ile... yoksa soru doğru mu. ben c yapmıştım her ikisini de görevlendirmelidir diye.

4. A. Ebru Altar Karakuş

A. Ebru Altar Karakuş TÜİSAG Üyesi

İtiraz süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Ne yapmamız gerekiyor?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

"eskmn " arkadaşımızın itiraz dilekçesi gayet güze örnek
    bir de meb.gov.tr de 2 sayfalık sınav başvurusunun son 3 sayfasında,sorduğunuzu zannettiğim. detay bilgi var.
    Kolay gelsin.
    İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

6. Hüseyin HOŞAFÇI

Hüseyin HOŞAFÇI TÜİSAG Üyesi

İtiraz için 25 Aralık 2013 son gün. 170'i arayıp sordum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hüseyin HOŞAFÇI

Hüseyin HOŞAFÇI TÜİSAG Üyesi

İtiraz için 25 Aralık 2013 son gün. 170'i arayıp sordum.

8. engyil

engyil TÜİSAG Üyesi

ben de aynı şekilde düşünüyorum, bu soruya itiraf edecek var mı?

9. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

CEVAP;
    Başvuru işlemlerinden....,

" sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir."

Başarılı sonuçlar dilerim.

A. Ebru Altar Karakuş bu yazıya teşekkür etti.
  10. fadh

fadh TÜİSAG Üyesi

yapı ruhsatı olmadan hiç bir işlem yapamazsınız bende katılıyorum

11. fadh

fadh TÜİSAG Üyesi

evet ,itiraz etmeyi düşünüyorum

12. Seyyun

Seyyun TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar a kitapçıgı 57-59 no'lu sorulara co2 ve emülsiyona itiraz dilekcemi gönderdim. Sizlerde vakit kaybetmeden gönderin.Kolay gelsin

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  13. Adamado

Adamado TÜİSAG Üyesi

Ziraat Bankasına belirtilen hesap numarasına her soru için 10 tl yatırarak, dilekçeye ilave edilip itiraz edilecek.
    sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

14. ANIL ÇİNPOLAT

ANIL ÇİNPOLAT TÜİSAG Üyesi

Zaten soruyu kelime çıkartarak sormaya çalıştıkları için bu olay olmuş. Soruyu soran olayı bilmeden olaya vakıf olmadan soru sormaya çalışmış.

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
  15. mehmet1983

mehmet1983 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben, ziraat bankası ATM den itiraz ücreti yatırmak istiyorum ama sorulara itiraz diye bir kısım yok sınava itiraz ücreti 10 tl diye bir seçenek var. ikisi de aynı mıdır?

16. ilkercanakcili

ilkercanakcili TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben A kitapçığı 12 ve 85 .sorulara itiraz dilekçemi gönderdim sizden ricam herkes bugün itiraz işlemlerinnni geç kalmadan tamamlasın hepimiz için hayırlı olur inşallah

17. ANIL ÇİNPOLAT

Ses sorusunun çözüm formülü şu şekildedir. Soran arkadaşlar olmuş.

Leq= 10*LOG10((10^(110/10) + 10^(90/10))
    Leq= 10*LOG10((10^(11) + 10^(9))
    Leq= 10*LOG10((100*10^(9) + 10^(9))
    Leq= 10*LOG10((101*10^(9))
    Leq= 10*(LOG10(101)+LOG10(10^9))
    Leq= 10*(2.004321+9)
    Leq= 110.04321

18. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

CEVAP;

AYNI....

Kolay gelsin.

19. ANIL ÇİNPOLAT

dilekce ornegınızı bana yollarmısınız bende yazacagım

20. ahmet yüksel

ahmet yüksel TÜİSAG Üyesi

Elektrik alanının aksine, insan vücudu manyetik alana “duyarlı” değildir. Bununla birlikte, vücut iletken olduğundan manyetik bir alana maruz kalması vücutta akımlara neden olur. Ancak bu akımlar oldukça düşük yoğunluktadır ve yaygın olarak karşılaşılan düzeylerde hissedilmezler. Yalnızca yoğun manyetik alanlara maruz kalınması “anlık” bir algıyı beraberinde getirebilir; ancak elektrik alanlarında olduğu gibi algı eşiği kişiden kişiye oldukça değişmektedir. Vücut tüy/saç miktarının fazlalığından ötürü özellikle erkekler kadınlardan daha duyarlıyken, hayvanlardaki hassasiyet hem kadınlardakinden hem de erkeklerdekinden fazladır. Aynı mantık çerçevesinde, elin üzeri avuç içinden 2 ila 3 kat daha hassastır. Öte yandan, bu olgu, bedenin elektrik alanına nazaran pozisyonuna göre değişiklik gösterir. Kollarımızı yukarı kaldırdığımızda, kollar ve ellerin yüzeyindeki elektrik alanını, lokal olarak artırırız. Elektrik alanının algı eşikleri kişiden kişiye değişir[7]:

· 10 kV/maltında, çokazsayıda insan ciltlerininüzerine “üfleniyormuş” gibihisseder,

· 10-20kV/marasında,kimiinsanlarderilerindeiğnelenmehisseder,

· 20 kV/m itibaren, insanların %5'inden fazlası iğnelenme hissederken bazıları bunu nahoş bir his olarak nitelendirmektedir.

Kaynak : http://ab.org.tr/ab12/bildiri/105.doc

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica