Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. xxxx

xxxx TÜİSAG Üyesi

Haklısın son maddeye bakmamışım ben. tşkler
    Merhabalar;

Sonradan farkettim bende haklısınız. Okurken bir alt sayfada kalmış. Sağlık olsun. UMarım kazanırsınız sizde.

2. hamza yüzüak

hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

MadenİşyerlerindeİşSağlığı Ve GüvenliğiYönetmeliği
    10. Grizulu maden ocakları
    10.17. Ateşleyici grizulu ocaklarda lağım deliklerini doldurmadan önce 25 metre yarıçapındaki bir alan içinde ve özellikle tavandaki boşluklar, çatlaklar ve oyuklarda grizu ölçümü yapar. Bu ölçmede % 1 veya daha yüksek oranda metan tespit edilirse lağımlar doldurulmaz. Soru doğru hazırlanmış ancak, cevap şıkkı oluşturulurken; “özellikle dikkate alınacak yerler arasındadır.” ’ ın cevabı doğru cevap şıkkı (B) olarak verilmiştir. Ancak soruya göre doğru cevabın A şıkkı olması gerekir.

3. hamza yüzüak

A Kitapçığı 85 sorusu na itirazınız ne olursa olsun osoruda sadece şık değişikliği olacaktır.

fimrek bu yazıya teşekkür etti.
  4. Mehmet ÇARKIT

Mehmet ÇARKIT TÜİSAG Üyesi

Ekte dilekçe örneğini gönderiyorum, sizinde aklınıza gelen başka bir fikir olursa ve eklerseniz, dilekçenizin son halini göndermeniz mümkün olurmu?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

5. hamza yüzüak

itirazlarınıza ekleyin Ankaradaki arkadaşlar.

6. dilek akar

dilek akar TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı soru 37:
    d)İSG hizmetinin çalışanlar arasından iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirilerek yerine getirilmesi.
    Bu şıkta yanlış,iki yanlış olduğu için iptal edilmeli.Neden yanlış, çünkü ;
    İSG Hizmetleri yönetmeliğine göre
    Madde 5:çalışanları arasından bu Yönetmelikte belirtilen nitelikleri haiz bir veya birden fazla işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli görevlendirir.
    Yönetmelikte belirtilen nitelikleri haiz diyor ama cevapta bu belirtilmemiş.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ŞAPKA işareti neyin karşılığı?

8. Yahyas

Yahyas TÜİSAG Üyesi

üst anlamına geliyor

oğuz bakar bu yazıya teşekkür etti.
  9. hakan zenger

hakan zenger TÜİSAG Üyesi

Haftalık çalışma saati 45 saat tir. 45 saati aşan çalışmalar fazla mesai olarak değerlendirilir. bir haftalık çalışma içinde kesintisiz 24 saat dinlenme şarttır. yani pazar tatil sayılıyorsa eğer çalışmış ise de fazla mesai olamaz.

10. dilek akar

dilek akar TÜİSAG Üyesi

Eğer belirtilmesi gerekmiyorsa o zaman a şıkkında işveren için belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olması halinde İSG hizmetinin yerine getirilmesi diye neden belirtilmiş?

11. hakan zenger

Haftalık çalışma saati 45 saat tir. 45 saati aşan çalışmalar fazla mesai olarak değerlendirilir. bir haftalık çalışma içinde kesintisiz 24 saat dinlenme şarttır. yani pazar tatil sayılıyorsa eğer çalışmış ise de fazla mesai olamaz.

12. Fatih Dağkıran

Fatih Dağkıran TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar TUİSAG hepimizin adına soruları tespit edip itirazda bulunabilirmi.

13. hakan zenger

TÜSİAG sınav agirmediği için böyle birşey mümkün mü?

14. ali inal

ali inal TÜİSAG Üyesi

ARAS KARGO GUNAYDIN HIZMETİ 20 TL YE ERTESİGÜN 10 DAN ÖNCE İLETİYORLAR KESİN

15. ali inal

ali inal TÜİSAG Üyesi

SORU BASINA GİŞEDEN AÇIKLAMASI SORU İTİRAZ ÜCRETİ OLARAK YATIYOR sınav DUYURUSUNDAKİ SORU İTİRAZ İÇİN VERİLEN HESABA, BEN 3 SORU İÇİN AYRI AYRI YATIRDIM ANCAK KARIŞMA İHTİMALİ VAR TOPLAM ÜCRETİ TEK DEKONTTA YATIRIN BENCE ARAS KARGO GÜNAYDIN SERVİSİ İLE YOLLAYIN ERTESİ SABAH 10 DA TESLİM 20 TL ÜCRETİ VAR

16. ali inal

ali inal TÜİSAG Üyesi

EKTE DİLEKÇE ÖRNEĞİ MEVCUT 3 SORU İÇİN

Ekli Dosyalar:

Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  17. Nuran AYDEMİR

Nuran AYDEMİR TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 85. soruda zaten cevap anahtarında B olarak verilmiş doğru cevap. Onun A şıkkı olarak değiştirilmesi gerekiyor. Yani 1 ve 3 olarak.
    Sanırım gözünüzden kaçmış bu durum.

18. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Bir uzman olarak keşke yönetim sistemleri üzerine bir şey yazmadan Standarda şöyle bir baksaydınız. OHSAS 18001'in her maddesinin başında ISO 9001 ve ISO 14001' hangi maddelerini karşıladığı yazar.

Yetmez, belki "uzmanlar" anlamaz diye Standardın sonunda "OHSAS 18001-ISO 9001-ISO 14001 Eşleştirmesi" diye tablo yapar, hangi stardardın hangi gerekliliğinin diğer standarların hangi gerekliliğini karşıladığını yazar.

Yetmez; OHSAS 18001 Standardı Şartlarında
    "ISO 9001, ISO 14001, ILO OSH ve diğer İSG yönetim sistemi standardlarının ve yayınlarının hükümlerini gereği gibi dikkate almaktadır. Böylece, kullanıcı topluluğun faydalanması için bu standardların birbiri ile uyumluluğunun arttırılması amaçlanmıştır." der.

19. ali inal

ali inal TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 62 soru ile a kitapçığı 85 .soru aynı cevap anahtarı II-IV B şıkkı ama I-III A şıkkı olmalı

20. ELEKTIRIKMUHENDISI

ELEKTIRIKMUHENDISI TÜİSAG Üyesi

hemen itiraz etmelisin dostum son 37 saaat

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica