Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ülkü EMER

Ülkü EMER TÜİSAG Üyesi

2. Fatih Bozoklar

Fatih Bozoklar TÜİSAG Üyesi

Mevzu hukuk eski Türkçe, eş anlamlası pozitif hukuk dese yeni nesil de anlayacaktı.
    Madenle ilgili sorudaki iksa da eski bir terim. Tahkimat dese daha anlaşılır olurdu.

Elif Selma bu yazıya teşekkür etti.
  3. Mehmet Günay

Mehmet Günay TÜİSAG Üyesi

yılda bir diye bir seçenek yoktu olsa zaten onu işaretlerdik

4. İBRAHİM AYDIN

İBRAHİM AYDIN TÜİSAG Üyesi

Kesinikle yanlış soru. Çünkü hafta sonu çalışması dahil mi değil mi soruda belirtilmemiş. dolayısı ile bu sorunun kesin İPTALi gerekir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

RUHAN BAYRAKTAR bu yazıya teşekkür etti.
  5. uzman07

uzman07 TÜİSAG Üyesi

TOPLU SÖZLEŞME ile hafta sonu, pazar, bayram gibi tatillerde %100 % 300 bile artırılabilir fazla çalışma. Soruda TOPLU SÖZLEŞME olmadığından 495 doğru cevaptır.

6. RUHAN BAYRAKTAR

RUHAN BAYRAKTAR TÜİSAG Üyesi

4857 ile olan soru iptal olmalı çünkü 1.çalışma saatinin hangi güne geldiği belli değil yani pazar günü çalışmış olsa mesai farkını yüzde yüz almalı veya bayrama gelse yüzde 200 farkla almalı. 2. Çalışılan yerde sendika varsa yine çalışma saatleri değişiyor. Örnek ben C.tesi çalıştığımda mesai farkını yüzde yüz alıyorum.yani 3 saati 6 saat olarak alıyorum. Soruda da neye göre mesai farkı olduğu açık değil iptallik soru

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. öz madenci

öz madenci TÜİSAG Üyesi

bence cevabı 495 olan fazla çalışma sorusuna hiç takılmayın bu soru gayet açık ve net. hafta sonu ya da bayram da olacak olsa zaten verilirdi. hafta sonu ya da bayram demediğine göre normal bir gün olarak hesaplayacaksın.

8. Elif Selma

Elif Selma TÜİSAG Üyesi

OHSAS18001 eşdeğeri sorulmuştu. Bir iş güvenliği yönetim sisteminin eşdeğeri nasıl çevre yönetim sistemi (ISO14001) ve kalite yönetim sistemi (ISO9001) olabiliyor. Üçünün birleşimi Entegre yönetim sistemidir, kabul. Ancak soru böyle sorulmaz ki... Defalarca şıklara baktım. Kesinlikle iptal edilmesi gerekiyor ama KESİNLİKLE!

Pınar Gülmez bu yazıya teşekkür etti.
  9. Elif Selma

Elif Selma TÜİSAG Üyesi

OHSAS18001 eşdeğeri sorulmuştu. Bir iş güvenliği yönetim sisteminin eşdeğeri nasıl çevre yönetim sistemi (ISO14001) ve kalite yönetim sistemi (ISO9001) olabiliyor. Üçünün birleşimi Entegre yönetim sistemidir, kabul. Ancak soru böyle sorulmaz ki... Defalarca şıklara baktım. Kesinlikle iptal edilmesi gerekiyor ama KESİNLİKLE!

isa arslan bu yazıya teşekkür etti.
  10. Elif Selma

Elif Selma TÜİSAG Üyesi

11. Elif Selma

Elif Selma TÜİSAG Üyesi

12. Elif Selma

Elif Selma TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, çok özür dilerim hata verdikçe yeniden yükleme yaptım...Bir mesaj kalacak şekilde diğerlerini kaldırma konusunda, yönetimin, yardımlarını rica ederim.

13. Elif Selma

Elif Selma TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, çok özür dilerim hata verdikçe yeniden yükleme yaptım...Bir mesaj kalacak şekilde diğerlerini kaldırma konusunda, yönetimin, yardımlarını rica ederim.

14. cöztürk

cöztürk TÜİSAG Üyesi

katılıyorummm bence itirazlık bir soru

15. RUHAN BAYRAKTAR

yılda değil 3 ayda bir olması gerek. şıklarda 3 ay vardı sanırım

16. RUHAN BAYRAKTAR

iskele sorusu için bu cevap

17. hamza yüzüak

hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

25– İskeleler aşağıda belirtilen durumlarda işveren tarafından görevlendirilen ehil bir kişi tarafından kontrole tabi tutularak, iskeleler ile ilgili özel tedbirlerde belirtilen hususları içeren kontrol raporu hazırlanır, rapor sonucunda sadece güvenli olduğu tespit edilen iskelelerde çalışma yapılır;
    a) Kullanılmaya başlamadan önce,
    b) Haftada en az bir kez,
    c) Üzerinde değişiklik yapıldığında,
    ç) Belli bir süre kullanılmadığında,
    d) Sismik sarsıntı, kuvvetli rüzgârlar gibi olumsuz hava şartlarına veya denge ve sağlamlığını etkileyebilecek diğer koşullara maruz kaldığında.

18. hamza yüzüak

iskele sorusunu yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliğine göre sorduğu için sorunun cevabı 6 ay olacaktı. çünkü iş ekipmanlarında geçen 6 ayın bu soru ile alakası yok

19. hamza yüzüak

25– İskeleler aşağıda belirtilen durumlarda işveren tarafından görevlendirilen ehil bir kişi tarafından kontrole tabi tutularak, iskeleler ile ilgili özel tedbirlerde belirtilen hususları içeren kontrol raporu hazırlanır, rapor sonucunda sadece güvenli olduğu tespit edilen iskelelerde çalışma yapılır;
    a) Kullanılmaya başlamadan önce,
    b) Haftada en az bir kez,
    c) Üzerinde değişiklik yapıldığında,
    ç) Belli bir süre kullanılmadığında,
    d) Sismik sarsıntı, kuvvetli rüzgârlar gibi olumsuz hava şartlarına veya denge ve sağlamlığını etkileyebilecek diğer koşullara maruz kaldığında.

20. Kamil kazım

Kamil kazım TÜİSAG Üyesi

1500m3 lük tankın uzaklığıyla ilgili bir soru vardı.. soruda flanşlı olup olmadığına dair bir bilgi var mıydı hatırlayamadım.. çünkü flanşlı 4m. flanşsız 10m olacak ve ikisi de cevaplarda vardı..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica