Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tamer Arıcan

Tamer Arıcan TÜİSAG Üyesi

Ehil kişi ile yetkili kişi ayrımı yok soruda..Bu soru saçma iptal edilmeli.

2. ADNAN ATABEK

ADNAN ATABEK TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar;
    Heyecanınızı anlıyorum. Fakat bu konuda bazı gerçekleri bilelim. Bariz yanlışlık yoksa asla iptal yoluna gidilmez. yetki MEB dedir. Çok yanlış soru olsa bile, belli sayıda iptal olur. Çünkü 10 dan fazla iptal olursa sınavın iptali gerekir. Bu hiç olmadı. Metinlerin Türkçesi son derece bozuk. Bunun neresini düzelteceksiniz. Bu nedenle asla metindeki çelişkiden iptal olmaz. Bariz yanlışlık olanları bulmaya gayret gösterelim. Hayırlısı olsun.

3. Orkun yıldız

Orkun yıldız TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar A kitapçığı 59 soruda co2 elektrikli cihaza zarar veren atık bırakır diyor bu bi dezavantajdır. soruda dezavantaj değildir diyor bu soru kesin yanlış bunun üstüne yogunlaşabılırsınız.bu sorunun a şıkkındada problem var 68 ve 69 cular asılsın bence bu soruya itirazlarınızı yazın dostlarım

4. aydin okur

aydin okur TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    A kitapçığı 51-57-59-64 nolu sorular için itiraz dilekçesi ve dayanakları ektedir.
    Biraz sonra göndereceğim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  5. ahmet yüksel

ahmet yüksel TÜİSAG Üyesi

atm sadece 10 tl alıyor bir tc ye nasıl çözülecek bu problem bilgisi olan var mı?

6. que

que TÜİSAG Üyesi

Bence artık tartışmak için vakit kalmadı. hatalı olduğuna inandığı soru olanlar hala başvuru yapmadıysa bir kaç saat içinde dilekçelerini kargoya teslim etmeli. yoksa zaten bir anlamı kalmayacak.
    çok inceledim. bildiğinden emin olduğum kişilere sordum. soğuk yanık ve kıdem tazminatı dışında iptal olacak soru yok diye düşünüyorum. gerçi ben dB(A) sorusuna da itiraz yazdım ama açıkcası beklentim yok onun için. cevap şıkkı değişikliği ayrı konu. kısaca 2 sorunun şıkkı değişir, iki soru da iptal olur kanaatindeyim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Mehmet ÇARKIT

Mehmet ÇARKIT TÜİSAG Üyesi

18 mayıs sınavı A gurubu için iptal edilen soru sayısı 22 dir ve sınav iptal edilmedi, bu emsal olduktan sonra bu sayıya kadar iptal etmek artık mümkün olmayabilir.

8. Tamer Arıcan

Tamer Arıcan TÜİSAG Üyesi

3 ay diye bir şey yoktu..

9. kırmızışimşekler

kırmızışimşekler TÜİSAG Üyesi

Bence de B Grubu 15. soruda kesin hata var ,insan uzun süre stresli bir ortamda çalışmaya devam ederse kalp sağlığı tehlikeye girer ki dolaylı diye soruyor o yüzden en dolaylı ve uzun vadede oluşan etki kalp krizi riskidir.
    Diğer yorgunluk , mide , eklem ağrısı uyuşma vs. ilk stresli günün akşamında ortaya çıkan belirtilerdir bu stresli ortam süreklilik arzederse o zaman kalp ritmi bozulur ve kalp krizi riski kaçınılmazdır.,Ankaradakiler lütfen ellerini çabuk tutup şikayet etsinler...

efsun bu yazıya teşekkür etti.
  10. kırmızışimşekler

Bence de B Grubu 15. soruda kesin hata var ,insan uzun süre stresli bir ortamda çalışmaya devam ederse kalp sağlığı tehlikeye girer ki dolaylı diye soruyor o yüzden en dolaylı ve uzun vadede oluşan etki kalp krizi riskidir.
    Diğer yorgunluk , mide , eklem ağrısı uyuşma vs. ilk stresli günün akşamında ortaya çıkan belirtilerdir bu stresli ortam süreklilik arzederse o zaman kalp ritmi bozulur ve kalp krizi riski kaçınılmazdır.,Ankaradakiler lütfen ellerini çabuk tutup şikayet etsinler...

11. kırmızışimşekler

12. kırmızışimşekler

13. emel bulça

emel bulça TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben A kitapçığındaki 7,8,35,64,85 nolu sorularla ilgili itirazımı 1 saat önce aras kargo günaydın servisiyle gönderdim. yarın saat 10,30 da ulaşacak bilgilerinize

bmseker1 bu yazıya teşekkür etti.
  14. Mehmet ERCAN

Mehmet ERCAN TÜİSAG Üyesi

Bence de yorgunluk direkt etkidir.Ancak stres sonrası Kalp Krizi riski oluşur

15. karga

karga TÜİSAG Üyesi

Soruyu dikkatli okumanızı öneririm. Psikososyal risklerin dolaylı etkilerinden bahsediyor. Bu da tartışmasız"yorgunluk"tur, zira diğerleri fizikseldir. Cevap doğrudur B.

16. kırmızışimşekler

B kitapçığı 51. soruda da hata var arkadaşlar, safiye hanım sorusu ; şöyle bir ifade var soruda : işletmenin ve işin gereği ile teknolojik nedenlerle uzmanlık gerektiren işlerde iki alt işverenle anlaşmıştır.
    Sorudaki ifade bu olduğundan proje sorumlusu görevlendirmelidir olmalı cevap.

En ufak bir tek katlı inşaatta bile şantiye şefliği yasası olan bir ülkedeyiz.Görevlendirebilir ifadesi keyfekeder bir duruma işaret olduğundan yalnış ifadedir.Görevlendirmek zorundadır bence 10 yıllık inş.müh.olarak böyle düşünüyorum.

17. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

A grubu 7 ,23,40,59 ve 85 e itiraz ettim.. hayirlisi olsun

18. kırmızışimşekler

B kitapçığı 51. soruda da hata var arkadaşlar, safiye hanım sorusu ; şöyle bir ifade var soruda : işletmenin ve işin gereği ile teknolojik nedenlerle uzmanlık gerektiren işlerde iki alt işverenle anlaşmıştır.
    Sorudaki ifade bu olduğundan proje sorumlusu görevlendirmelidir olmalı cevap.

En ufak bir tek katlı inşaatta bile şantiye şefliği yasası olan bir ülkedeyiz.Görevlendirebilir ifadesi keyfekeder bir duruma işaret olduğundan yalnış ifadedir.Görevlendirmek zorundadır bence 10 yıllık inş.müh.olarak böyle düşünüyorum.Uzman proje sorumlusu şart bence!

19. Sedat

Sedat TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar DÜZELTME yapıyorum. A kitapçığının 57 nci sorusu olacak.

20. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben bugün gittim dilekçemide verdim en az 30 kişi vardı dilekçe veren içiniz rahat olsun : )

que ve Hüseyin HOŞAFÇI bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica