Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kayhankubat

kayhankubat TÜİSAG Üyesi

ultraviyole ışını iyonlaştırıcı olsaydı yazın plajda güneşlenebilir miydik.
    metal yangınlarında zincirleme reaksiyonu kesecek farklı metal tozları kullanılır.

2. ADNAN ATABEK

ADNAN ATABEK TÜİSAG Üyesi

%0,1 = limit değer
    diğerleri= limit değerin altındaki değerler

3. sakink

sakink TÜİSAG Üyesi

hangi sorular için verdiniz

4. Hüseyin HOŞAFÇI

Hüseyin HOŞAFÇI TÜİSAG Üyesi

Tabii bunlar tümü içindir. Yani A, B ve C. Sınava girenlerin büyük çoğunluğu C içindir.
    İşi sıkı tutmakta fayda var.

Gerçi bu sitenin C itiraz bölümüne baktım ve 52'nci sayfada. Biz ise 41'inci sayfadayız. Sayımız az olmasına rağmen ilgimiz çok iyi.

Tüm arkadaşların emeğine sağlık.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. kırmızışimşekler

kırmızışimşekler TÜİSAG Üyesi

Ben bizzat bu etkileri yaşayan birisi olarak çalıştığım yerden eve döndüğümde aşırı yorgunluk ,ağrı ve mide sorunları yaşadım,ilerleyen zamanda kolumda uyuşma ve kalbimde ince bir ağrı hissettim doktora gittim,efor ve ekg testlerine tabi tutuldum,dediğim gibi stres herkeste farklı etki yapabilir,ama kalp uzun süreçte oluşan dolaylı etkidir diye düşünüyorum,bence ucu açık,doktor heyeti kararıyla iptal edilebilir bu soruda,ayrıca yorgunluk da hem fiziksel hem ruhsal olabilir.

6. Burak Inal

Burak Inal TÜİSAG Üyesi

Suyun içindeki çözünmüş O2 konsantrasyonu suyun sıcaklığına bağlı olarak maksimum %8-%9 civarındadır. Havadaki O2 konsantrasyonunu düşürecek kadar oksijen suda çözünmez.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

burada '' üst limit değer'' ifadesi nerede ?????????
    18 ağustos A sınıfı uz. sınavında 22 soru iptal oldu..

8. ahmet yüksel

ahmet yüksel TÜİSAG Üyesi

Önce ziraat bankasından kredi çektim sonra "A" sınıfı “B” Kitapçığı için 22, 32, 39, 45, 48, 61, 62, 83, 91 numaralı sorular için itiraz başvurusu yaptım. :)

Koray OZKAN, Elif Selma ve Önder81 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Tamer Arıcan

Tamer Arıcan TÜİSAG Üyesi

Kıdem tazminatı net değil bürüt ücret üzerinden hesaplanır. Soruda problem yok.

10. Tamer Arıcan

Soruda hata yok bence..

11. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Mesajımda kıdem tazminatı brüt ücret üzerinden hesaplanır mı yazmışım?

"Kıdem tazminatı hakkı kazanılması için 1 yıl çalışılması zorunludur. Bu nedenle iki doğru cevap olduğu için sorunun iptali için başvurulabilir." diye ifade ettim. Soruda iki doğu cevap olduğu için problem vardır.

12. Tamer Arıcan

Proje sorumlusu ile proje müdürü farklıdır. sorumlu adı üzerinde o projeden sorumlu kişidir ve atanmalıdır bence.

13. Murat Erşahinoğlu

Murat Erşahinoğlu TÜİSAG Üyesi

Araç park yerleri, açık alev ve sigara içilmesine izin verilen yerler, yüksek basınçlı yanmayan gaz depoları, kantin, çalışanların ve ziyaretçilerin toplandığı bina ve benzeri yerler, sabit parlayıcı gaz depoları, parlayıcı sıvı ve LPG depoları, yanıcı, parlayıcı, gaz ve sıvı boru hatlarındaki vana ve flanş gibi ek yerleri ile sıvı argon ve sıvı azot depolamatankı arasındaki uzaklıklar.

14. Tamer Arıcan

buradaki cevap c dir. danışmanlık kabul edilmiyor..

15. Murat Erşahinoğlu

Araç park yerleri, açık alev ve sigara içilmesine izin verilen yerler, yüksek basınçlı yanmayan gaz depoları, kantin, çalışanların ve ziyaretçilerin toplandığı bina ve benzeri yerler, sabit parlayıcı gaz depoları, parlayıcı sıvı ve LPG depoları, yanıcı, parlayıcı, gaz ve sıvı boru hatlarındaki vana ve flanş gibi ek yerleri ile sıvı argon ve sıvı azot depolamatankı arasındaki uzaklıklar.

16. Murat Erşahinoğlu

17. Ueaydin

Ueaydin TÜİSAG Üyesi

A grubunda çıkan 4 soruda 2 tane doğru cevap bulunmaktadır. "Açılan davalar nedeniyle avukatlık ücretleri ve mahkeme masrafları"da görünmeyen maliyettir. Bunu görebiliceğimiz en iyi kaynak ise
    İSG Gn.Md. Kasım ÖZER'in 2013 yılında sunumunda kulanmış olduğu sunumdur.İlgili sunuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
    www.ebso.org.tr/b2b/haber/resimler/kasimozer_sunum.ppt

18. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

CEVAP:
    Fatih bey,
    Bu tür sınavlarda uygulama,Şimdiye kadar hep" BİREYSEL BAŞVURU"uygulaması şeklinde olmuş,
    ancak, önerinize göre bir uygulamanın olup olamayacağı,TÜİSAG yönetimi durumu değerlendirdiğinde öğrenilebilir.
    İyi çalışmalar dilerim..

19. yavuz erozmen

yavuz erozmen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar umudunuzu kırmak istemem ama bu soru 6331 e göre değil sosyal sigortalar kanununa göre soruluyor ve bu kanundaki 5. maddeye göre bu soruda herhangi bir sıkıntı görülmüyor.
    Arkadaşlar umudunuzu kırmak istemem ama bu soru 6331 e göre değil sosyal sigortalar kanununa göre soruluyor ve bu kanundaki 5. maddeye göre bu soruda herhangi bir sıkıntı görülmüyor.

20. izzetyazgan

izzetyazgan TÜİSAG Üyesi

A sınıfı B kitapçığı
    32. Yürürlükte olan mevzuata göre kıdem tazminatı
    ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

A) Kıdem tazminatı işçinin son net ücreti üzerinden hesaplanır.

B) Askere giden işçi bir yıllık çalışma süresi olmasa da kıdem tazminatına hak kazanır.

C) Bir yıllık çalışma süresini doldurduktan sonra evlenen kadın işçi, evlilik tarihinde itibaren bir yıl içinde iş sözleşmesini feshederse kıdem tazminatına hak kazanır.

D) Kıdem tazminatında zaman aşımı süresi iş sözleşmesinin sona erdiği tarihten itibaren on yıldır.
    Cevap anahtarı A şıkkı olarak verilmiş, A doğru ise , Şirketimin IK birimine sordum "Askere giden işçi bir yıllık çalışma süresi dolmadan kıdem tazminatı alamaz" cevabını verdiler.
    dolayısı ile A şıkkı yanlış ise C şıkkı'da yanlış, bu durumda soru iptal olabilir.
    İzzet Yazgan

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica