Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. que

que TÜİSAG Üyesi

ben bu sorunun hatalı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. sonuçta entegre yönetim sisteminin standartları bunlar. ama evet eşleştirme doğru bir kavram değil o ayrı. ama geçerli iptal gerekçesi olarak görülmeyebilir

2. Fatih Dağkıran

Fatih Dağkıran TÜİSAG Üyesi

Teşekkür ederim.

3. Basri Varlı

Basri Varlı TÜİSAG Üyesi

İGU, mali müşavire danışmaz arkadaşlar, iş güvenliği konusunda herkes İGU'a danışır.
    Bu soruya ben de yanlış cevap verdim, ancak limit değer dediği için, soru ve cevap doğru
    Sorunun cevabı A, sanırım yanlış bakmışsınız.

4. efsun

efsun TÜİSAG Üyesi

Konusunda C sınıfı yazıyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. skukueng

skukueng TÜİSAG Üyesi

iptaller ne zaman sonuçlandırılıyor bilginiz var mı? Birde sınav sonuçları ne zaman açıklanıyor

6. efsun

efsun TÜİSAG Üyesi

32, 48, 86 ettim b kitapçığı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. egem

egem TÜİSAG Üyesi

şu desibel sorusu ile mesai ücreti sorusu bir araya gelince benim anladığım mesaj, " gürültü hesaplamalarına sakın takılmayın onun yerine çalışanların ücretini hesaplayın. " :) {Bence ikisi de iptal edilmeli; bu halleriyle bir arada bir sınavda bulunmamalı.}

8. bmsg958

bmsg958 TÜİSAG Üyesi

A sınavı 32.ci soru (kıdem tazmınatı sorusu) cevabı A olarak verilmiş- oysa B şıkkı da doğru cevap.(1 yıllık süre dolmassa tazminat alamaz) Bu soro İPTAL OLMALI.

9. vedat vergili

vedat vergili TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 7 soru cevabı hem A hem de B değilmi kıdem tazminatı ile ilgili olan soru bir yıl çalışmadan askere gidenler kıdem tazminatını hak ediyorlarmı

10. vedat vergili

vedat vergili TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 11 soruda onaylı defterin diğer nüshaları işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanın ca saklanır OSGB arşivi demiyor ki

11. gafo

gafo TÜİSAG Üyesi

12. BRLS

BRLS TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 98. soru iskeleler en az 6 ayda bir kontrole tabi tutulur şıkkı da doğrudur.

İŞ
    EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK

ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ

resmi gazete Tarihi: 25.04.2013 resmi gazete Sayısı: 28628

Yapı

İskeleleri(5),(6) Standartlarda süre belirtilmemişse 6 Ay

13. gafo

gafo TÜİSAG Üyesi

soru ve gerekçesine bakmadan konuşmayalım lütfen

14. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

sınav esnasında, "TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardının eşleştirildiği" ifadesinde eşleştirilme sözünü görünce cevap şıklarında TS 18001 gibi başka bir İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi arayışına girdim. D şıkkında, Çevre Yönetim Sistemi ve Kalite Yönetim Sistemini görünce doğrudan o şıkkın olmayacağını düşündüm. Çünkü bunların İş Sağlığı ve Güvenliği sistemleri olmadığını biliyordum. Doğru cevabı baştan eleyince soruya doğru cevap vermek mümkün olmuyor.:)

Eşleştirmek, eşleşmesini sağlamaktır. Eşleşme işi ise birbiri ile eş olabilecekler arasından yapılır, diye düşündüm.

kayhankubat bu yazıya teşekkür etti.
  15. fatyon

fatyon TÜİSAG Üyesi

herkez o yanlış bu yanlış diyor ama dilekçede gönderilme formatına göre dilekçe şeklinde paylaşmıyor...
    yarın son gün .ankaradaki arkadaşlara büyük bir sorumluluk düşüyor.bu soruların kaderi sizin elinizde.diğer iller zor yetişir yarına...

16. SERAP KARA

SERAP KARA TÜİSAG Üyesi

aynı fikirdeyim bu sorunun iptal edilmesi gerekir

17. SERAP KARA

SERAP KARA TÜİSAG Üyesi

"psikososyal risklerin dolaylı etkilerinde biri sorusu " şıkları itibari ile kafa karıştırıcıydı ve cevap ilginç bir biçimde yorgunluk şıkkı idi...

18. gafo

gafo TÜİSAG Üyesi

evet katılıyorum.ankaradaki arkadaşlar itiraz etsinler.format ve itiraz dilekçesini gönderdim

19. kırmızışimşekler

kırmızışimşekler TÜİSAG Üyesi

Bende kesinlikle katılıyorum bu soruyada bu açıdan itiraz etmek gerekiyor , maddiyatı bilmek zorunda değiliz,çalışma şartları ve saatleri önemli uzmanlar için...

20. gafo

gafo TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar b kitapçıgı 11-32-48-86 kesin iptal gerekçeleriyle itirazı yaptım.62 ise şık değişmesi gerek.herkes için hayırlı olmasını dilerim

özlem tosun bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica