Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

SORULAR YAYINLANDI MI ARKADAŞLAR

2. ilknurtasar

ilknurtasar TÜİSAG Üyesi

uzun süre kullanıl
    madığındaydı diğer şık . yönetmelikte bu kısım kelimesi kelimesine göre var . ve yönetmelikte bahsi geçmeyen 6 ayda bir seçeneğidir. yapı işleri yönetmeliğinin iskeleler ile ilgili kısmına bakabilirsiniz

3. Elif Selma

Elif Selma TÜİSAG Üyesi

Elektrik akımının hissedilme değeri ile ilgili bir soru vardı. Sınır değer olarak mı sorulmuştu hatırlayamıyorum. Cevap' 0,01 mA denmiş. V=I*R ise V=0,01 mA*2500 ohm (insan vücut direnci 1500 ohm-2500 ohm arası değişir. Hadi adamın eli çok nasırlı olsun da 2500 ohm olsun direnç) V=25 mV çıkar. Dalga mı geçiyorsunuz ? Bu kadar küçük voltajı hisseden var mıdır?

4. ilknurtasar

ilknurtasar TÜİSAG Üyesi

uzun süre kullanıl
    madığındaydı diğer şık . yönetmelikte bu kısım kelimesi kelimesine göre var . ve yönetmelikte bahsi geçmeyen 6 ayda bir seçeneğidir. yapı işleri yönetmeliğinin iskeleler ile ilgili kısmına bakabilirsiniz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

6. 15DOĞA CEM

15DOĞA CEM TÜİSAG Üyesi

Yayınlanmadı...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

HALEN YAYINLANMADI.

8. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

HALEN YAYINLANMADI.

9. Erginnn

Erginnn TÜİSAG Üyesi

e

Muharrem MAMAK bu yazıya teşekkür etti.
  10. baki

baki TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar herkeze selamlar;
    Ben 35 yaşındayım.Şu anda c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım fakat 21 de a sınavına girdim kısmetse a olacağım.Fakat uzmanlık değil bakım sorumluluğu yapıyordum neden çünkü c sınıfına az para veriyorlar.İşte nasıl olsa çalışmaya mahkumlar diye şimdide aynı olay A sınıfında olacak çünkü sınava girdiğim sınıfta emekli olupta giren çok insan var.Bu abilerimiz yada ablalarımız bu işin ehemmiyetlerini bilmeleri gerekir çünkü hapis kararları var.Bu iş imza atıp hem emekli maaşı hemde 5-6 lira gelsin olayı değil.Tecrübe tabiki katılıyorum.Fakat hiç olmazsa alınacak sorumluluğun karşılığını istesinler.....

11. 15DOĞA CEM

15DOĞA CEM TÜİSAG Üyesi

Yayınlamanın otomatik bir programı var herhalde.. Geçen seferde Öğleye doğru yayınlamışlardı..

12. Metin Şenol

Metin Şenol TÜİSAG Üyesi

16db den fazla fark varise,direk büyük olan değer alınıyor.

13. Metin Şenol

Metin Şenol TÜİSAG Üyesi

16db den fazla fark varise,direk büyük olan değer alınıyor.

14. rkeles

rkeles TÜİSAG Üyesi

Mevzuat kelimesini az-çok İSG ile uğraşan herkes bilir. "Yürürlükteki kanun-yönetmelik vs" demektir. Mevzu kelimesi ise mevzuatın tekilidir. Anlamı da 'vazedilmiş' demektir. Evet Arapça kökenlidir. Ama 'mevzuat'ı bilenin bu kelimeyi de bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Saygılar.

15. Şebnem Çelik

Şebnem Çelik TÜİSAG Üyesi

ilk kuruldugunda

16. kguben

kguben TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 44. soru cevabı d olmalı cevap anahtarı a verilmiş... yanlış mı düşünüyorum???

17. Tolga Gezgin

Tolga Gezgin TÜİSAG Üyesi

açıklanan bir duyuru yok neden insanları meşgul edersiniz?

18. hga

hga TÜİSAG Üyesi

yılda 1 değil, 6 ayda bir kontrol edilir diyordu ve bütün şıklar doğruydu.

19. kguben

kguben TÜİSAG Üyesi

meşgul etmiyorum sadece düşüncemi paylaşıp sizin gibi düşünenlerin haricindeki insanların düşüncelerini merak ettim...meşgulseniz forumda bulunmayabilirsiniz...

20. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

sorular aciklandi ve bence tespit edebildigim iptal olabilecek ilk sorular..
    a kitapcigi 23.soru.

risk degerlendirmesinde; risk kontrol adımları uygulanırken, kişisel korunma önlemlerine göre aşağıdakilerden hangisine öncelik verilmesi sağlanır?
    a) dökümantasyona,
    b) toplu koruma önlemlerine,
    c)kişisel koruyucu donanımlara,
    d)kişisel maruziyet seviyelerinin belirlenmesine..

bence bu soruda anlam hatası var.. göre derken kıyasla demek istiyor ama kisisel korunma önlemleri gözönüne alindiginda anlamida cikabilir bence!..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica