Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. edeveci

edeveci TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bende toplam 8 adet soruya gerekçeleriyle itiraz ettim.Sağolsun ankaradan bir arkadaşım elden teslim etti.Bana 3 adet yetecek gibi gözüküyor ama başka arkadaşlarada belki faydam olur diye 8 soruya bilerek itiraz etim.umarım itirazlar kabul olur.Hakkımızda hayırlısı olsun.

Ekli Dosyalar:

HALİL TOPRAK, Baltacı, Önder81 ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.

2. İş güvenliği uzmanının askeriyede çalışma yetkisi var mı?

3. Kaldırma makinelerinde yönetmelikte genel kontrol ile tahribatsız muayene ayrılmış. Soruda tahribatsız muayene değil genel kontrol geçiyor.

Muharrem MAMAK bu yazıya teşekkür etti.
  4. umut_3838

umut_3838 TÜİSAG Üyesi

*** YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİNE GÖRE

1) Yapı iskelelerininin ilgili standarta uygun olması Sağlanır.

2) Tüm İş Ekipmanlarının Periyodik Olarak Kontrol, Test Ve Deneyleri, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliğinde Belirtilen Hükümlere Uygun Yapılır.

***İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE

GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİNDE İSE

İlgili standartta

Süre belirtilmemişse yapı iskelelerinin kontrol süresi 6 ay olarak ifade edilmiştir.

SORUNUN BÜTÜN ŞIKLARI DOĞRU OLMUŞTUR.

İPTAL EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Muharrem MAMAK bu yazıya teşekkür etti.
  5. umut_3838

umut_3838 TÜİSAG Üyesi

A SINIFI İTİRAZ SORU VE DİLEKÇESİ EKTEDİR.

Ekli Dosyalar:

Baltacı ve Muharrem MAMAK bu yazıya teşekkür etti.
  6. umut_3838

umut_3838 TÜİSAG Üyesi

SAFİYE HANIM SORUSU
    YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ

Proje sorumlusu ve işverenlerin sorumlulukları

MADDE 6 – (1) İşveren, bu Yönetmelikte belirtilen yükümlülükleri bizzat yerine getirebileceği gibi, kendi adına hareket etmek üzere, gerekli fenni yeterliliğe sahip olan bir veya daha fazla proje sorumlusu tayin edebilir.

Sağlık ve güvenlik koordinatörlerinin görevlendirilmesi, sağlık ve güvenlik planı ve bildirim

MADDE 8 – (1) Aynı yapı alanında birden fazla işveren veya alt işverenin bulunması durumunda, işveren veya proje sorumlusu, sağlık ve güvenlik konularında bir veya daha fazla sağlık ve güvenlik koordinatörü görevlendirir.

YÖNETMELİKTE PROJE SORUMLUSUNUN FENNİ YETERLİLİĞE SAHİP OLMASI GEREKTİĞİ AÇIKÇA BELİRTİLMİŞTİR. SAFİYE HANIMIN FENNİ YETERLİLİĞE SAHİP OLUP OLMADIĞI SORUDA BELİRTİLMEMİŞTİR.

SORUNUN İPTAL EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

eskmn, Muharrem MAMAK ve bcdyzi2 bu yazıya teşekkür etti.
  7. N.SERTEL

N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

Sayın arkadaşım zaten uzman olan herkes bunu biliyor zaten ancak,cümlenin soruluş şekli insanı yanıltıyor. Ben soruyu okuduğumda toplu önlem falan yapıldı sonra kişişel koruyucu önlemleri kontrol ediyor anladım.. yada ben öyle algıladım...

8. N.SERTEL

N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

aynı durumdayız malasef bende kalp krizi dedm ve net saydığım 69:(((

9. N.SERTEL

N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

Risk kontrol adımlarına göre diye sorulsaydı cevap toplu korunma önlemleri olurdu. Fakat soru ''risk kontrol adımlarına göre'' diye sorulmamıştır. : ''Kişisel korunma önlemlerine göre'' ibaresi cevabın değişmesine neden olmaktadır. Cümle gerektiğinden fazla uzatılmış ve mana değişmiştir.
    yukarıdaki cümleyi başka bir uzman arkadaşım dilekçesinde yazmış gayet net anlam hatasııııı

10. N.SERTEL

N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

A ya girenler Bden az dır sanmıyorum mantıken 1500 gün daha fazla dolduran var bence

11. elkmuh

elkmuh TÜİSAG Üyesi

Benim merak ettiğim; bu sınavların başarı yüzdeleri nedir? Iptal edilen ve cevap şiklari değişen sorulardan sonra başarı yüzdesi ne olmuştur? Iptal edilmeseydi sonuç ne olurdu?

12. İsmailDEMİR

İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

bence önemli olan 70 gerisi hikaye , zaten bu yolda kendine güvenen işi dürüst yapan kişiler çok rahat istediği ücrete çalışır.

13. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz sonuçlarının açıklanması hangi güne denk geliyor....

14. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Evet itiraz sonuclari ne zaman aciklanir acaba?

15. caner hoş

caner hoş TÜİSAG Üyesi

günaydın arkadaşlar
    bir gazetede yazan emekli ssk müfettişine kidem tazminatı sorusunu gönderdim gelen cevap:

4857
    < http://www.isgfrm.com/threads/4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816/>
    İş kanunu ( 22 /5 / 2003 tarihli Resmi Gazere saysı 25134 )Askerlik ve
    kanundan doğan çalışma

Madde 31 - Muvazzaf askerlik ödevi dışında manevra veya herhangi bir sebeple
    silah altına alınan veyahut herhangi bir kanundan doğan çalışma ödevi
    yüzünden işinden ayrılan işçinin iş sözleşmesi işinden ayrıldığı günden
    başlayarak iki ay sonra işverence feshedilmiş sayılır.

İşçinin bu haktan faydalanabilmesi için o işte en az bir yıl çalışmış olması
    şarttır. Bir yıldan çok çalışmaya karşılık her fazla yıl için, ayrıca iki
    gün eklenir. Şu kadar ki bu sürenin tamamı doksan günü geçemez. Gereğince
    hatalı gözükmektedir. Bu nedenle kitapçığı 7 soruda iptal edilmelidir

16. Muharrem MAMAK

Muharrem MAMAK TÜİSAG Üyesi

Yukarıda birçok arkadaşın, Kıdem tazminatı ile ilgili sorudaki yorumlarını okudum.
    Soruda tazminatın hakedilişi değil, hesap edilişi soruluyor.
    4857 ye göre Kıdem tazminatı işçinin net ücretinden değil BÜRÜT ÜCRETİNDEN HESAPLANIR.

17. mühendis3480

mühendis3480 TÜİSAG Üyesi

18. mühendis3480

mühendis3480 TÜİSAG Üyesi

19. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar;
    Aralık 2013 C sınıfı sınavına girip kazananlar önümüzdeki sınavlarda primi yetiyorsa yükseltme sınavına girebiliyor mu? bilgilendirebilirmisiniz.yoksa kanunun yürürlüğe girdiği tarihte c sertifikası olup primi dolu olanlarmı girebiliyor

20. glryvz

glryvz TÜİSAG Üyesi

şimdiye kadar ki A grubu sınavlarında toplam başarı oranı %3.....geçen sınavda 22 soru iptal edilmesine rağmen 13 kişi barajı geçmiş..aslında ağustos sınavına giren A grubu sayısı da 50 kişi...bu sınavda herşeyin değişeceği kanısındayım.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica