Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. İptal edilenler herkes için doğru kabul ediliyor.

2. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

A ve B'ye eşit sayıda başvuru olsa bile 16.403/2=8.201 kişi yapar. Nasıl oluyorda en az başvuru 8.644 kişi ile işyeri hekimliği yazılıyor. Üstelik işyeri hekimliği ile iş güvenliğinin sınıflarını aynı kapsamda değerlendirerek. Haberin kaynağının ciddiyeti bu kadar.

3. arda GÜNDÜZ

arda GÜNDÜZ TÜİSAG Üyesi

100/95*67=70.5263159= 70 sana yeter

4. rtay

rtay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım formül falan yok. Toplama çıkartma var. Hatta sadece toplama var. İptal edilen her soru doğru kabul edilir. Dolayısıyla iptal 5 sorudan zaten 3'ünü doğru kabul edersek 67+2 (yanlış işaretlenmiş ama iptal edilmiş sorular) = 69

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Dilek TAŞDEMİR

Dilek TAŞDEMİR TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama C sınıfı B kitapçığında ki soruda yönetmeliğe göre dese de çalışanların ihtiyaç duyacakları temiz hava hacminin tespitinde hangisi dikkate alınmaz diyor; cevap "çalışanların cinsiyeti" diyor.Kanaatimce ve de bir sağlıkçı olarak derim ki erkek ve kadının akciğerdeki oksijen kapasitesi, hatta çocukların bile birbirinden farklıdır, bu nedenle bu sorunun iptal edilmesi gerekir diye düşünüyorum ne dersiniz ?(diğer seçenekleri:çalışan sayısı, çalışma yöntemi, çalışanların yaptıkları iş, olan soru)

6. rtay

rtay TÜİSAG Üyesi

İptal edilmez. Çünkü her bireye ayrı hava hacmi ihtiyacı hesaplayan ve minimum hava ihtiyacını hesaplayan bir sistem henüz geliştirilmedi. Dolayısıyla buradaki hesaplama yetişkin bir bireyin minimum temiz hava ihtiyacı ile ilgilidir. Bu da yukarıda belirttiğiniz kadın ve erkek akciğerlerinin o2 kapasitesi göz önünde bulundurularak min. temiz hava ihtiyacı hesaplanmış olmalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

elmaya göre armutu daha çok severim gibi.

8. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

69

9. nhsn

nhsn TÜİSAG Üyesi

90 ile 110 db sorusunda cevap 110 olursa düşük olanın herhangi bir etkisi olmaması anlamına gelir buda sorunun iptalini gerekir.

10. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

zor soru, yanımda hesap makinem yok...

11. fatih uzun

fatih uzun TÜİSAG Üyesi

güzel hazırlamışsınız elinize sağlık:)

Muharrem MAMAK bu yazıya teşekkür etti.
  12. Muharrem MAMAK

Muharrem MAMAK TÜİSAG Üyesi

fatih bey hangi kitapçıktan hangi sorulara itiraz ettiniz. yazarmısınız

13. fatih uzun

fatih uzun TÜİSAG Üyesi

çok güldüm:)))))güzel cvp olmuş:)))

14. Dilek TAŞDEMİR

Dilek TAŞDEMİR TÜİSAG Üyesi

teşekkürler ilginize, önce ben cinsiyet işaretlemiştim sonra çalışma yöntemi dedim bu aklıma yatmasa da işaretledim maalesef

15. ahmet ahmet

ahmet ahmet TÜİSAG Üyesi

itiraz dilekçen güzel özellikle kanun ve yönetmeliklere dayandırıldığı için dakkate alınacaktır

16. ahmet ahmet

ahmet ahmet TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itirazlarınız kanun veya yönetmeliğe dayanmıyorsa itiraz dilekçeniz hikayeden öteye geçmez ve iptal olur diye boşuna beklemeyin

17. fethi toprak

fethi toprak TÜİSAG Üyesi

Tesbitinize katılıyorum."TAM SURELİ" ibaresi olmadığı için,sorunun cevabı iki seçenektir.Ve kesin iptal edilmesi gerekiyor.d

18. vedat vergili

vedat vergili TÜİSAG Üyesi

19. vedat vergili

vedat vergili TÜİSAG Üyesi

12 kasım itibari ile primi yetiyorsa evet

20. murti çe

murti çe TÜİSAG Üyesi

iyi akşamlar.bu 12 kasım tarihi nerde yazıyor.bilgilendirir misiniz

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş