Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. osman tunca çınar

osman tunca çınar TÜİSAG Üyesi

bildiğim yöntem aynı zamanda kullanılan yöntem.15DOĞA CEM in dediği gibi.iptal olan soru siz eğer yanlış işaretlemişseniz(hangi şık olursa olsun) doğru kabul edilir.doğruysa zaten bir faydası olmaz....

2. İSRAFİL KAYABALI

İSRAFİL KAYABALI TÜİSAG Üyesi

Evet iptal edilen sorunun doğru sayıldığı herkesçe malum. ama benim sorum o değilki. Yüz üzerinden 70 alan başarılı ise 95 üzerinden 67 alan başarılımı ? değilmi ? bunu soruyorum biliyorsanız buna cevap verin lütfen.

3. MNG

MNG Guest

67 alan bir aday ancak 3 sorunun iptali durumunda başarılı sayılır.

4. osman tunca çınar

arkadaşım 100 üzerinden 70 99 üzerinden 69 diye bir durum söz konusu değil.geçme notun 70...soru sayısı 100...ister 5 soru ister 8 soru iptal olsun senin geçmek için alman gereken not 70.
    ha bu sorulardan 8 tanesi iptal oldu ise bu soruları herkes doğru yapmış sayıyorlar.yani bu iptal olan sorulardan doğruların varsa doğru sayını değiştirmez ama yanlış yaptığın ama iptal olan soru var ise sen onu doğru olarak kabul edeceksin.her halükarda doğru+yanlış=100 dür geçme notu 70 dir..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yücel SAĞLAM bu yazıya teşekkür etti.
  5. osman tunca çınar

ancaaaak iptal olan 3 sorununda aday tarafından yanlış olması lazım...doğru işaretlediği sorulardan iptal olursa onun faydası olmaz

6. İSRAFİL KAYABALI

İSRAFİL KAYABALI TÜİSAG Üyesi

Matematik diye bir bilim var beyler, Mühendislerin hepsi yüksek matematik okumuştur heralde, zaten mühendis hesaplayan demek değilmidir. Bu yapılan hesapların hiç bir bilimsel tabanı yoktur. Müsadenizle ben tartışmadan çekiliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. skukueng

skukueng TÜİSAG Üyesi

Çok güzel açıklamışsınız bu arkadaşlar geyik yapıyor diye düşünüyorum eğer gerçekten buseviyede sayfalarca bu konu tartışılıyorsa bu isg a sınıfı filan fiiliyatta zaten yalan olmuş demektir.

osman tunca çınar bu yazıya teşekkür etti.
  8. Levent kon

Levent kon TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, yüksek matematik dahil görüp görmediğimiz gibi çok değişik yorumlar var.
    Herkes olması gereken ideali anlatıyor, sonuçta ortada bir gerçek var.
    Beğensekte beğenmesekte yanlış sorular doğru kabul ediliyor ve 70 barajını geçip geçmediğimize göre sertifika veriliyor.
    Bilgilerinize,

eskmn bu yazıya teşekkür etti.
  9. Cihat YILMAZ

Cihat YILMAZ TÜİSAG Üyesi

Sınavda [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formulü kullanılmaktadır. Bu nedenle iptal edilmiş sorular doğru yapılmış sayılmaz. Örneğin 67 doğrusu olan biri için yanlış yaptığı 3 soru iptal edilirse alacağı puan 67/97 x 100 = 69,07 dir. Sizin hesaptan 70 alması gerekir ki yanlış bir hesaplamadır.

10. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

alakası yok kesinlikle doğru yapılmış sayılıyor herkes için. csgb nin sayfasında bile açıklaması var.

11. Cihat YILMAZ

12. Kamil kazım

Kamil kazım TÜİSAG Üyesi

13. hüseyin kazdal

hüseyin kazdal TÜİSAG Üyesi

katılıyırum

14. hüseyin kazdal

hüseyin kazdal TÜİSAG Üyesi

katılıyırum
    katılıyorum

15. Cihat YILMAZ

Peki o zaman neden "[Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100]" formülünü veriyorlar? Formüle "soru sayısını" ekledikleri için ben o şekilde düşündüm. Çünkü 100 soruluk bir sınavda "soru sayısı/100" demeleri saçma gelir bana. Yanlış biliyorsam da haklılık payım var :) Eğer dediğiniz gibi uygulanıyorsa ( Puan = Doğru sayısı x 1 ) demeleri gerekir.

16. MNG

MNG Guest

Bakanlığın sınav uygulama Duyurusundan;

• Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puanalan aday başarılı sayılacaktır.
    • Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların,doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
    • Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.
    Değerlendirme yapmadan önce okuyun.Sonra yorumlayın..

eskmn bu yazıya teşekkür etti.
  17. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

ya daha bunu anlayamayan kişiler nasıl a sınıfı olacak oracı bana çok hayret verici geliyor...

18. rtay

rtay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar konu ne kadar uzadı. Herşey açık. Cihat kardeşim, neden saçma geliyor? Değerlendirme 100 üzerinden yapılıyor.

19. osman tunca çınar

iptal olan sorular diye belirtmiştim.yorum yapmadan önce bence siz okuyun...

20. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

vay arkadaş !! bu kadar basit bir işlemi bile nasıl karmakarışık bir hale getirmişsiniz..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica