Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

a kitapciği 35.soru. 1500m3 lük tankın uzaklığıyla ilgili bir soru vardı.. soruda flanşlı olup olmadığına dair bir bilgi var mıydı hatırlayamadım.. çünkü flanşlı 4m. flanşsız 10m olacak ve ikisi de cevaplarda vardı..

2. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 40 .soru:

psikososyal risklerin etkilerinde
    kalp krizine uzun suren stresin yol actigi bilinen bir tibbi gercek olup bu soruda kesinlikle iptal edilmeli.

3. Deniz Fatih AKGÜN

Deniz Fatih AKGÜN TÜİSAG Üyesi

Sorular yayımlandı nihayet.. Ben A grubu B kitağçığında sorunun cevapı olarak hatalı şık verildiğini düşünüyorum. A sınıfı uzmanlık B kitapçığı 62 No'lu maden sorusunda sorunun cevabı olarak yayımlanan şık yanlıştır.
    Maden Yönetmeliğinde derki;
    10.17. Ateşleyici grizulu ocaklarda lağım deliklerini doldurmadan önce 25 metre yarıçapındaki bir alan içinde ve özellikle tavandaki boşluklar, çatlaklar ve oyuklarda grizu ölçümü yapar. Bu ölçmede % 1 veya daha yüksek oranda metan tespit edilirse lağımlar doldurulmaz.

Soruda derki; Ateşleyici grizulu ocaklarda lağım deliklerini doldurmadan önce 25 metre yarıçapındaki
    alan içinde yapılacak ölçümlerde hangi yerleri dikkate almaz ( ölçüm yapmaz )?

Cevap: B şıkkı ( II-Tavandaki Boşluklar ve IV-Tavandaki Çatlak ve Oyuklar.) -Tam tersi buralarda bakmalıdır ve yönetmeliktede öyle demektedir.

yesimert ve Zerrindgnn bu yazıya teşekkür etti.
  4. öz madenci

öz madenci TÜİSAG Üyesi

evet ben de 7 yıl yeraltı kömür ocaklarında çalışmış biri olarak sorunu kesinlikle cevap şıkkının yanlış verildiğinden yanayım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Elif Selma ve efsun bu yazıya teşekkür etti.
  5. Tolga Gezgin

Tolga Gezgin TÜİSAG Üyesi

ilgili linklerde göremiyorum soru ve cevap anahtarını...

6. soner

soner TÜİSAG Üyesi

d şıkkı yanlış ayda 1 olması lazım 6 ay değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

o soruya itiraz durumunda düzeltirler kesinlikle

8. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar geçmiş olsun

9. hasan Akyıldız

hasan Akyıldız TÜİSAG Üyesi

Elektrik hissedilebilir link;

http://en.wikipedia.org/wiki/Electric_shock
    Magnitude[edit]
    The minimum current a human can feel depends on the current type (AC or DC) and frequency. A person can feel at least 1 mA (rms) of AC at 60 Hz, while at least 5 mA for DC. At around 10 milliamperes, AC current passing through the arm of a 68 kg (150 lb) human can cause powerful muscle contractions; the victim is unable to voluntarily control muscles and cannot release an electrified object.[2] This is known as the "let go threshold" and is a criterion for shock hazard in electrical regulations

Ayrıca Amerikenya tüv de şöle der.

Ekli Dosyalar:

10. sakink

sakink TÜİSAG Üyesi

a sınıfı a kitapçık 59 soru co'2 nin dezavantajlarından değildir. boğucu olması dezavantaj değil avantajdır. yangını boğduğu için soru cevabı yanlış

11. Seyyun

Seyyun TÜİSAG Üyesi

A kitapçıgı 59 no'lu soru bence hatalı... Soğuk yangınları diye bişi yok soguk yanıkları var iptal olmalı bence..hemen yarın itiraz edicem

12. Deniz Fatih AKGÜN

A sınıfı uzmanlık B kitapçığı 51. soruda;

Doğru cevap A şıkkı denilmiş;
    (Sağlık ve Güvenlik Koordinatörü = Görevlendirmelidir; Proje Sorumlusu = Görevlendirebilir)

Fakat Safiye Hanımın Yönetmelikte

Ekli Dosyalar:

13. sakink

sakink TÜİSAG Üyesi

a kitap cığı 40. soru psikososyal dolaylı risk etkileri cevabı yorgunluk vermiş oysaki kalp krizi dolaylı etki . cevap yanlış.

14. servet karaca

servet karaca TÜİSAG Üyesi

nerede açıklandı veya A kitapçığı varmı??

15. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

meb.gov.tr sınavlar kısmına gir orda

16. Deniz Fatih AKGÜN

Ekli Dosyalar:

17. Deniz Fatih AKGÜN

Arkadaşlar A uzmanlık A ve B kitapçık soru - cevap yukarıda Pdf olarak verdim tekrardan ikisinide aşağıda gönderiyorum.

Ekli Dosyalar:

18. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

bu hatali gordugumuz sorulara itirazi nasil yapacagiz acaba? bilgisi olan varmi? ankaradami yapmak lazim? ankaradaki arkadaslar yardimci olabilirlermi?

19. Deniz Fatih AKGÜN

A sınıfı uzmanlık B kitapçığı 51. soruda;

Doğru cevap A şıkkı denilmiş;
    (Sağlık ve Güvenlik Koordinatörü = Görevlendirmelidir; Proje Sorumlusu = Görevlendirebilir)

Fakat;

C şıkkında ise;(Sağlık ve Güvenlik Koordinatörü = Görevlendirmelidir; Proje Sorumlusu = Görevlendirmelidir.)

Her iki şıkda aynı cevaptır bence. 2 seçenektede koordinatör ve proje sorumlusu olmalıdır yada olabilir deniyor. Ben sınavda C şıkkı olarak düşündüm., Safiye hanımın fenni yeterlikte proje sorumluluğunu taşıyabilecek özellikte olduğu ( mühendis,mimar vs teknik eleman ) belirtilmemiş.

20. que

que TÜİSAG Üyesi

Ben, kıdem tazminatı ile ilgili soruda sıkıntı olduğunu düşünüyorum. 1 yılını doldurmayan işçi kıdem hakkı elde edemez bildiğim kadarıyla. Askerler için bilmediğim özel bir madde mi var acaba?
    Sizce bu soru iptal edilir mi?

yesim denizkusu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica