Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Adamado

Adamado TÜİSAG Üyesi

Haklısınız, akım sorusu da vardı. Ve benim cevabımda 1 mA di. O kadar güzel yazılmış bir itiraza haksızlık yapmayalım. Kesinlikle katılıyorum.

2. MNG

MNG Guest

Sizi kutlarım Koray,
    Son derece sağlam,bilimsel ve tutarlı gerekceler

3. OKSİJEN

OKSİJEN TÜİSAG Üyesi

Sayın Koray Bey
    Hayatta ne yaptığımız,ne kadar yaşadığımız önemli değil benim hayat felsefem hayata dair attığımız imza önemli ellerinize sağlık çok güzel itiraz etmişiniz

4. Ruhi Altay

Ruhi Altay TÜİSAG Üyesi

Kıdem tazminatı sorusunda. 1- Askere giden çalışan 1 yılını doldurmadığı için kıdem tazminatı alamaz.2- Kıdem tazminatı NET ücretten değil BÜRÜT ücretten hesaplanır.İkisi de doğru cevap.iki doğru cevap seçeneği olduğu için İPTAL EDİLMELİDİR.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

nedir bunlar?

6. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

hala belli olmadi degilmi iptal sorular?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Adamado

Adamado TÜİSAG Üyesi

İptal ihtimali yüksek sorular... bir de 0,01 ma var

8. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

forum yoneticisi levent bey en fazla 2 soru iptal olur demis..

9. ilkercanakcili

ilkercanakcili TÜİSAG Üyesi

bu saate kadar bir açıklama olmadığına göre herhangi bir iptal yok anlaşılan benim merak ettiğim itiraz eden arkadaşlara herhangi bir geri dönüş oldumu acaba ,bana hala itirazımla ilgili herhangi bir geri dönüş olmadı

10. Adamado

Adamado TÜİSAG Üyesi

Burada var olan tartışmalarda, yönetmelikle desteklenen ve net mantık hatası olarak akla gelen sorulardı bunlar. Levent Beyin açıklamasını bilmiyorum., eğer bu şekilde bir açıklama olduysa, yanıldığını düşünüyorum. Umarım da yanılıyordur.

11. Adamado

Adamado TÜİSAG Üyesi

Genelde akşamüstü yapılıyor açıklamalar. İptal ve şık değişikliği olan sorular mutlaka olacaktır. Sadece a değil, b ve c de de.

12. gamsız baykuş

gamsız baykuş TÜİSAG Üyesi

hayırlı olsun :)

Ekli Dosyalar:

Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  13. önder yılmaz

önder yılmaz TÜİSAG Üyesi

İkiside doğru diyerek kendinizi kandırmayınız. Kıdem tazminatı hakkı için her halikarda 1 yılı doldurma şartı aranır.ilk önce buna bakılır. Sonra hakılı ndene bakılır. yani 1 yını doldurmayan bir elemana herne sebeple olursa olsun kıdem tazminatı ödenmez. ihbar tazminatıda işten ayrılış biçimine göre ödenir. zaten kıdem tazminatının hesaplamasında çalıştığı herbir yıl için 1 aylık bürütmaaşı tutarında (tavan ücreti aşmayan hallerde) ödeme yapılır denir. 1 yınını doldurmayan askerlik için ayrılan elemana neye göre ve nasıl hesaplama yapılır çok merak ediyorum doğrusu.

14. önder yılmaz

önder yılmaz TÜİSAG Üyesi

Emülsiyon sorusu kesinlikle doğru çünki emülsiyonun sözlük anlamıda çok açık
    "Bir sıvının diğer bir veya birkaç sıvı içinde mikroskopik veya ultramikroskopik boyutta damlacıklar halinde dağılması ile ortaya çıkan karışım. Emülsiyonlar sıvıların kendiliğinden veya çoğu zaman çalkalama, karıştırma gibi mekanik bir yolla dağılması ile elde edilirler. Ancak karıştırılan sıvıların birbiri içerisinde çözünmemesi veya çok az çözünür olması gerekir. Emülsiyonların kararlı olmaları, içlerinde bulunan veya katılan, damlacıkların yüzeyinde bir katman meydana getiren (mesela sabun molekülleri) veya mekanik bir kararlılık sağlayan (mesela kolloidal karbon veya bentonit) emülsifiyanlarla sağlanır. Kararsız emülsiyonlar zamanla iki sıvı katmanına ayrılırlar. Kararlı emülsiyonlar, emelsifiyanı etkisiz hale getirmek suretiyle kararsız hale getirilebilirler. Bu, bazen uygun bir üçüncü maddenin ilavesiyle, bazen ısıtma veya dondurma ile gerçekleştirilebilir"
    Bu açıklama sizi tatmin eder her halde

15. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

açıklama için 10 işgünü hesaplamanız gerek ...

16. 15DOĞA CEM

15DOĞA CEM TÜİSAG Üyesi

nerde yazıyor. 10 iş gunu....

17. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

benim yorumum :)
    nitrodifenilin iptal olma olasılı yok. limit değer diyor.. görünmez maliyetler de iptal olmaz. operator de olmaz, emilsiyon hiç olmaz, kıdem tazminatı iptal.. soğuk yangın soğuk yanık diye bir mesele vardı o iptal olur.. bir de seçenekleri yanlış verilen 25 m cap sorusu onun da seçeneği değişir.

18. cenk sengun

cenk sengun TÜİSAG Üyesi

arkadaslar az once is sagligi ve guvenligi genel mudurlugu ile konustum. ordaki bayan yetkili incelemelerin surdugunu cok itiraz oldugu icin zaman aldigini uzmanlardan bilgi alindigini soylediler. ayin 13-14 unde iptal sorularin aciklanacagini soylediler. bu durumda sizde benim gibi beklemeyin anlasilan 1 hafta daha beklicez. arada web sitesinede bakin dedi. umarim erken aciklama olur.

19. 15DOĞA CEM

15DOĞA CEM TÜİSAG Üyesi

Ceza olsa aynı gün yazarsınız.. Ayıp ya...Her şey onlar için..

20. Ersin K

Ersin K TÜİSAG Üyesi

14 ocakta sonuçları açıklayacaklar

fatih uzun bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica