Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. VOLGA CANKIRI

VOLGA CANKIRI TÜİSAG Üyesi

Sizinki yanlış sayılacak.

2. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

iptaller +2 kattı bana, 79 oldum. darısı kritik durumdaki arkadaşlara..

3. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

havadan 4 puan ilaç gibi geldi

4. ccuzman

ccuzman TÜİSAG Üyesi

21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav SORULARINA YAPILAN İTİRAZLARA İLİŞKİN DUYURU
    Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 21 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILAN İYH VE İGU sınav SORULARINDA YAPILAN İPTAL VE ŞIK DEĞİŞİKLİKLERİ
    İŞYERİ HEKİMLİĞİ: (2 Soru İptal – 1 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 8 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 33 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 66 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 91 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 84 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (D) olarak düzeltilmesi,
    C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (2 Soru İptal – 2 Soru Cevap Değişikliği)
    A kitapçığındaki 6 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 31 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 16 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 41 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 61 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (C) olarak düzeltilmesi
    A kitapçığındaki 63 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 88 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi
    B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    İptali gerektirecek herhangi bir soru bulunmamaktadır.
    A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (3 Soru İptal – 1 Soru Cevap Değişikliği)
    A kitapçığındaki 7 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 32 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 47 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 62 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ilhan kaya

ilhan kaya TÜİSAG Üyesi

benimki hala kritik arkadaşlar. +1 ekledi ama şüpheli sorular çok olduğu için max 73, min 67 gibi acayip kritik pozisyon yani

6. İnkman

İnkman TÜİSAG Üyesi

beni -1 etkiledi. iptal edilen 3 de doğru. şık değişen de doğruydu simdi yanlış oldu.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. İnkman

İnkman TÜİSAG Üyesi

69 du simdi 68 olacak sanırım

8. yilmazgok62

yilmazgok62 TÜİSAG Üyesi

haklısın dostum 14 ocak

9. VOLGA CANKIRI

VOLGA CANKIRI TÜİSAG Üyesi

Evet.maalesef.
    vet.

10. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

Akım sorusunun iptali ilginç olmuş...

11. akınbl

akınbl TÜİSAG Üyesi

67 idi. 3 iptal yanlış sorulardan geldi. etti 70 . Şıkkı değiştirilen soru doğruydu, şimdi yanlış oldu.
    Etti 69. İki şık arasında kaldığım, bunlardan birer şıkkın doğru olduğu ve yanlış olarak hesaplamaya kattığım, işaretlemeyi hatırlayamadığım 3 soru var.

Soru; Yukarıdaki paragraf nasıl bir önermeyle tamamlanabilir?
    Durum; Sanırım benim durum "bıçak sırtı" tabirine güzel bir örnek.
    Sonuç; çevremdekiler puan toto oynuyorlar.
    Ben; ya 68 le kalmayı ya da 70 le geçmeyi tercih ederdim doğrusu.

12. namikkemal

namikkemal TÜİSAG Üyesi

Bence geçtin geçmiş olsun :))

akınbl bu yazıya teşekkür etti.
  13. akınbl

akınbl TÜİSAG Üyesi

:) tamamlayıcı önermeye güzel bir örnek.

14. ahmet ahmet

ahmet ahmet TÜİSAG Üyesi

3 soruyu da yanlış yapmıştım piyango bana çıktı 76 doğruya ulaştım inş. haftaya A sınıfı uzmanım

15. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

bana da +3 geldi. tam tahmin ettiğim gibi iptal edilen sorular. çok şükür

16. efkarlı

efkarlı TÜİSAG Üyesi

bana +2 geliyor.70 beklerken 72 geliyor garantilemiş olduk.

17. İSRAFİL KAYABALI

İSRAFİL KAYABALI TÜİSAG Üyesi

Evet bu sayfayı takip eden arkadaşlar, dediğim çıktı, 67/100 doğru vardı. 3 iptalden birini zaten doğru yapmışım, +2 puan eklenecek, burada yapılan önceki tartışmalara ve
    yapılan hesaplamalara göre 69 ile kalıyorum, ama matemeatik diye bir bilim var ise 71 ile geçmem lazım diye düşünüyorum. işte hesabı; 69/97x100=71,3 Bu değerlendirme 100 üzerinden değilmi sizce. Bakanlığın uygulaması (hesaplaması) nasıl olacak hep beraber göreceğiz. Sonucu yine sizlerle paylaşacağım. Şimdi fazla bilgi kirliliği oluşturmadan sizlerin yorumunu alayım lütfen.

18. İSRAFİL KAYABALI

19. Muharrem MAMAK

Muharrem MAMAK TÜİSAG Üyesi

Ülkemiz, 1940 lardan bu yana ilk kez 11 YILDIR LİYAKAT SAHİPLERİ tarafından yönetilmektedir.1950 de bir liyakat sahibi işbaşına gelmişti, fakat liyakat sahibi olmayanlar tarafından katledilerek ortadan kaldırılmıştı.Bu da böyle biline...

20. İSRAFİL KAYABALI

Bu liyakatın ölçüsü ne acaba ? İyi paylaşmakmı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica