Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

32,8%
  2. Orta

49,6%
  3. Zor

17,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. su-na

su-na TÜİSAG Üyesi

75 +3 olabilir herkesi tebrik ediyorum

2. samsaisg

samsaisg TÜİSAG Üyesi

Herkese hayırlı olsun sonuçlar.

Gelelim sınavı kazananlar ne yapacak ne yaparsa yapsın c sınıfında olduğu gibi rica ediyorum maaş konusunda onların esiri olmayın.

Piyasada A uzman yok diyip bahane üreten şirket sahipleri için bakanlık alın size A sınıfı uzman dedi şimdi sıra bizde ... unutmayın ölümlü iş kazalarının en fazla olduğu sektör inşaat maden metal iyi düşünü piyasada uzman sayısı arttıkça içerdeki sayıda artacak

3. berylim

berylim TÜİSAG Üyesi

85 herkesi tebrik ediyorum, sınava burdaki paylaşımlarla çalıştım, emeği geçen herkes hakkını helal etsin, çok teşekkürler

4. hayati41

hayati41 TÜİSAG Üyesi

82 herkese hayırlı olsun,umarım arkadaşlar umdukları notları almışlardır

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. karga

karga TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 33 no.lu Soruda fazla mesai saatinin yapıldığı zaman (hafta sonu-hafta içi) belirtilmemiş. Hafta sonu olursa iki kat ücretlendirme yapılması gerekmekte bu da sonucu değiştirmekte.

Ayrıca işçinin alacağı fazla mesai ücretinin hesabı iş güvenliği uzmanının görev tanımında bulunmamaktadır.

Bu nedenlerle sorunun iptali gerektiğini düşünmekteyim.
    dayanaklar: 4857 sayılı İş Kanunu’nda Genel tatil ücreti
    Madde 47 ve
    İş Güvenliği Uzmanlarının Görev Yetki ve Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik; İş Güvenliği Uzmanlarının Görevleri Madde 9, İş Güvenliği Uzmanlarının Yetkileri Madde 10
    itiraz edebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

6. karga

karga TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bizler çok şükür başardık, kritik durumdaki arkadaşların iptal istemlerine katkıda bulunalım, örneğin esrarda adlı arkadaş online mı yukardaki mesajımı ona iptal için yardımcı olmak maksatlı yazdım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

berylim bu yazıya teşekkür etti.
  7. karga

karga TÜİSAG Üyesi

Yine iptal sorularına ihtiyaç duyan arkadaşlarımız için:
    4 no.lu Sorunun kökü “ her birisi …” diyerek bir algı hatası yaratmakta.

Ayrıca soruda logaritmik tablo verilmemiş. Her iki ses kaynağı aynı anda çalıştığında ortamdaki gürültüyü logaritmik formülünden hesaplama imkanı da hesap makinesı olmadığı için mümkün değildir. Bu nedenlerle sorunun iptali gerektiği kanaatindeyim. Umarım yardımcı oldum, inşallah işinize yarar

8. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica