Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

32,8%
  2. Orta

49,6%
  3. Zor

17,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. oylmz

oylmz TÜİSAG Üyesi

cevabı destek elemanı olacak o sorunun ben iş güv. uzmanı diye yanlış işaretledim

2. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim bende başka sorumu acaba dedim: )

3. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

cas lı sorunun şıklarını hatırlayan var mı arkadaşlar

4. uzmAn33

uzmAn33 TÜİSAG Üyesi

cevap: ön kapakların açılması ve baca klapesinin açılması olmalıdır. açık değil aksine kapatılmalıdır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

En yüksek olan makina alınır fark büyük olduğundan..Artık bu soruyu tartışmayı geçmeli...yani cevap 110 dB dir...

6. Erol Bayrak

Erol Bayrak TÜİSAG Üyesi

[quote="yaşar, post: 118527,

Tatbikat
    MADDE 13 –
    (1) Hazırlanan acil durum planının uygulama adımlarının düzenli olarak takip edilebilmesi ve uygulanabilirliğinden emin olmak için işyerlerinde yılda en az bir defa olmak üzere tatbikat yapılır, denetlenir ve gözden geçirilerek gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetler yapılır. Gerçekleştirilen tatbikatın tarihi, görülen eksiklikler ve bu eksiklikler doğrultusunda yapılacak düzenlemeleri içeren tatbikat raporu hazırlanır.
    (2) Gerçekleştirilen tatbikat neticesinde varsa aksayan yönler ve kazanılan deneyimlere göre acil durum planları gözden geçirilerek gerekli düzeltmeler yapılır.
    (3) Birden fazla işyerinin bulunduğu iş merkezleri, iş hanlarındaki işyerlerinde tatbikatlar yönetimin koordinasyonu ile yürütülür.

13.6.2013 tarihli R.G. acil durum yönetmeliğinden..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Matematiği tartışmamak lazım...45x10= 450 TL.normal ücreti...3 saatx10 TLx % 50 fazlası = 45 TL
    450+45 TL = 495 TL. ödenir normal şartlarda...

8. dnmez

dnmez TÜİSAG Üyesi

TAHKİMATIN GERİ KAZANILMASI .ŞIKLI CEVAP DOĞRUMU

9. uzmAn33

uzmAn33 TÜİSAG Üyesi

d şıkkı İSGB miydi Yoksa OSGB miydi ? ben OSGB yazdığını düşünüyorum. o nedenle cevap a şıkkı olmalıdır

10. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Yani doğru yanıt, şıkların hepsi geçerlidir...I-II-III-IV olmalıydı

11. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Yol kotuna kadar inerken şebekeye rastlarsanız ne olacak..patlama çarpma yani iş kazasıya da hasarlı olay...

12. eçskelvan

eçskelvan TÜİSAG Üyesi

Tahkimat yapılması zorunlu olan ocaklarda aşağıdaki ayrıntıları kapsayan ve ilgili mevzuat hükümlerinin de göz önünde tutulduğu bir yönerge hazırlanır ve çalışanların görebileceği yerlere asılır. Bu Yönergede;

a) Ocakta tahkimat gerektiren her kısımda (ayak, tavan vb.) tahkimattan sorumlu çalışanın belirlenmesi,

b) Tahkimatın yapılması sırasında çevre güvenliğinin alınması,

c) Çalışma yapılan her ayakta uygun nitelik, miktar ve ebatlarda tahkimat malzemesinin bulunması,

ç) Çalışılan yerin özelliğine, jeolojik, tektonik yapısına ve fiziksel ve kimyasal özelliğine göre kademelere uygun tahkimat yapılması ile ilgili gerekli tedbirler,

d) Kendiliğinden yanmaya meyilli ve grizulu ocaklarda tahkimat yapılması ile ilgili gerekli tedbirler,

e) Güvenle çalışmaya imkan verecek arın düzlüğü ile ayak baş ve dibi arasındaki hiza genişliği ilgili tedbirler,

f) Tavan tahkimatının geri kazanılması,

g) Ayak arkasının düşürülmesi,

ile ilgili hususlar yer alır.

Cevap bence havalandırma planı vardı şıklarda o olması lazım diye düşünüyorum yönetmelikte üstteki maddeler var

13. Erol Bayrak

Erol Bayrak TÜİSAG Üyesi

kapalı mekanlarda lokal ve genel havalandırma ile zararlı duman uzaklaştırılır olacak cevap..

14. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

bu hangi soruydu?

15. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Dolaylı psikososyal etkiler fiziksel etkiler olamaz...Kalp krizi diye bağıran arkadaşlara hayret ediyorum...hiç mi okumadınız ?

16. uzmAn33

uzmAn33 TÜİSAG Üyesi

kazan sorusuydu

17. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

M
    Mide bir organ değilmidir...psikosomatik rahatsızlıktan sözetmiyor...psikososyal diyor...

18. oylmz

oylmz TÜİSAG Üyesi

hayır, bu sorunun cevabı havalandırma

19. İsmail Barış

İsmail Barış TÜİSAG Üyesi

Yönetmeliğe göre;

MADDE 6 – (1) İşveren, bu Yönetmelikte belirtilen yükümlülükleri bizzat yerine getirebileceği gibi, kendi adına hareket etmek üzere, gerekli fenni yeterliliğe sahip olan bir veya daha fazla proje sorumlusu tayin edebilir.

MADDE 8 – (1) Aynı yapı alanında birden fazla işveren veya alt işverenin bulunması durumunda, işveren veya proje sorumlusu, sağlık ve güvenlik konularında bir veya daha fazla sağlık ve güvenlik koordinatörü görevlendirir.

20. ZAFER BÜYÜKGÜL

ZAFER BÜYÜKGÜL TÜİSAG Üyesi

cevap beta ve gamma

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica