Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

32,8%
  2. Orta

49,6%
  3. Zor

17,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Tarım işletmelerinde hele bireysel yani kendi tarım işletmesinde/tarlasında İSG Kanunu ' nu geçerli sayan ya da öyle bilenlere söyleyecek söz yok..bravo...tabii ki ( A kitapçığına göre ) D şıkkı, yani "çiftçi tavsiye ve iş güvenliğine dikkat etmelidir" şıkı doğru...

2. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Organize sanayi bölgeleri ve iş merkezi gibi yerlerde YÖNETİM gerekli iş güvenliği koordinasyonunu sağlar...

3. barış bademci

barış bademci TÜİSAG Üyesi

- Gürültü ile ilgili konuda En son kulaklık verilmeli cevabı olan soru
    - Şev eğimi, kademe genişliği, yüksekliği olan soru
    - Bence doğru cevabı iş yeri ortam ölçümlerini ilk Meslek hastalıkları hastanesi yapar gibisinden olan soru...

4. ZAFER BÜYÜKGÜL

ZAFER BÜYÜKGÜL TÜİSAG Üyesi

Ben toz maskesi olarak cevapladım. Ayrıca karbonmonoksit maskesi diye bir maske türü var mı ki?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

başka şık hatırlıyor msunuz?

6. mehmet fatih kurtulmuş

mehmet fatih kurtulmuş TÜİSAG Üyesi

yılda en az bir defa olmak üzere tatbikat yapılır, denetlenir ve gözden geçirilerek gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetler yapılır. Gerçekleştirilen tatbikatın tarihi, görülen eksiklikler ve bu eksiklikler doğrultusunda yapılacak düzenlemeleri içeren tatbikat raporu hazırlanır.
    (2) Gerçekleştirilen tatbikat neticesinde varsa aksayan yönler ve kazanılan deneyimlere göre acil durum planları gözden geçirilerek gerekli düzeltmeler yapılır. Arkadaşım burada ''tavsiye'' yapılır anlamını nasıl çıkarıyorsunuz anlamıyorum.. neyse yarın cevaplar açıklanınca durum netleşir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Şeniz Baykal

Şeniz Baykal TÜİSAG Üyesi

ben de

8. Erol Bayrak

Erol Bayrak TÜİSAG Üyesi

evet var.cevap co maskesi.

9. Şeniz Baykal

ben de ruhsat alırken dedim

10. Şeniz Baykal

CO maskesi dedim

11. Şeniz Baykal

bence de yönetim

12. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Ali Bey eleştirel mesajnız kısmen haklı...İş Güvenliği Uzmanlığı, önce kapsam genişletmesiyle, sonra da prim gün sayısı yeten koşsun tebliğiyle sulandırılmıştır. Özel sektör ve işveren, kamu kuruluşları üzerinde bile ciddiyeti kalmamıştır..Süre uzatımları, önce teknik öğretmen, sonra kimyacı sonra biyologların kapsama eklenmesivs vs... Çevre Uzmanlığı' na baktığınızda, Çevre Bakanlığı' nın yıllardır kapsamı aynı tuttuğunu görürsünüz. İş Güvenliği Uzmanlığı hayati ve mühendislik isteyen bir bilim dalıdır. Yüksek matematikte kullanırsınız, statik ve mukavemet bilgisi de , malzeme bilgisi de, ek olarak anatomi ve ilkyardım bilgisi bile ister...Ben daha kimyacı, biolog arkadaşların" çelik nedir, nasıl yapılır" örnek soruma yanıt verebilenine rastlamadım, KKD' lerden anlar da, seçer de bu arkadaşlar değilmi örneğin, emniyet kemeri gibi !
    Ancak 19 yıllık bir yüksek mühendis olarak ve mezun olduğumdan beri, boşluğu ve iş kazalarının, yetişmiş insan gücümüzün heder olduğunu görerek , bir aydın olarak spontan-kendi ısrarımla bu işi takip eden, önem veren biri olarak, Uzmanlık sertifikası hiçbirşeydir, bilgi herşeydir diyorum...Ne A sınıfı uzman arkadaşlar gördük, neredeyse sıfır bilgiye sahipler, eskaza almışlar geçmişte, ne de C sınıfı uzman arkadaşlar var, tüm mevzuata ve iş güvenliği uygulamalarına hakim olmuşlar...

13. Erol Bayrak

Erol Bayrak TÜİSAG Üyesi

acil durum tatbikat raporu örneğine bakarsanız orada son bölümde yazıyorsunuz tavsiyeleri rapora..
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=...=OAuiLrBONSYRoHNh_AvMUg&bvm=bv.58187178,d.Yms

14. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

Doğru cevap 10 gün

15. ZAFER BÜYÜKGÜL

ZAFER BÜYÜKGÜL TÜİSAG Üyesi

Defterde 3 suret bulunur. İG uzmanında bulunması gereken suret, OSGB de tutulmalı. Doğru cevap bu şık değil.

16. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

0.01 elde gıdıklanma

17. Şeniz Baykal

yılda bir

18. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Evet buna benzer bir soru vardı ama tam olarak hatırlayamadım. Tam olarak hatırlayan var mı? Bu soru iş hijyenisti sorusu değildi değil mi?

19. Şeniz Baykal

yorgunluk dedim hani dolaylı olarak etkiydi

20. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Cevap d şıkkıydı. Makina koruyucusu bakım yapıldığında da kesinlikle çıkartılmasın diye bir şık

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica