Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

32,8%
  2. Orta

49,6%
  3. Zor

17,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. eçskelvan

eçskelvan TÜİSAG Üyesi

2. ZAFER BÜYÜKGÜL

ZAFER BÜYÜKGÜL TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben de aynını işaretledim. Ama cevap emülsiyon. Sınavdan sonra araştırdım; aynı sorudaki tanımla tanımlanıyor.

3. eçskelvan

eçskelvan TÜİSAG Üyesi

İşçi Postalarının Değişme Süresi

Madde 8 — Gece ve gündüz işletilen ve nöbetleşe işçi postaları çalıştırılarak yürütülen işlerde postalar; en fazla bir iş haftası gece çalıştırılan işçilerin, ondan sonra gelen ikinci iş haftasında gündüz çalıştırılmaları suretiyle ve postalar birbirlerinin yerini alacak şekilde düzenlenir.
    Madde 4 — İşçi postaları;

a) Nitelikleri dolayısıyla sürekli çalıştıkları için durmaksızın birbiri ardına postalar halinde işçi çalıştırılarak yürütülen işlerde posta sayısı 24 saatlik süre içinde en az üç işçi postası çalıştırılacak şekilde düzenlenir.

b) Bu maddenin (a) bendi dışında kalan ve işçi postaları ile yürütülen diğer işlerde 24 saatlik süre içinde çalıştırılacak işçi postaları sayısı, her bir işçi postasının çalışma süresi, 4857 sayılı İş Kanununun 63 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında öngörülen Yönetmelikte belirtilen günlük çalışma süresini aşmayacak şekilde düzenlenir.

4. eçskelvan

eçskelvan TÜİSAG Üyesi

İşçi Postalarının Değişme Süresi

Madde 8 — Gece ve gündüz işletilen ve nöbetleşe işçi postaları çalıştırılarak yürütülen işlerde postalar; en fazla bir iş haftası gece çalıştırılan işçilerin, ondan sonra gelen ikinci iş haftasında gündüz çalıştırılmaları suretiyle ve postalar birbirlerinin yerini alacak şekilde düzenlenir.
    Madde 4 — İşçi postaları;

a) Nitelikleri dolayısıyla sürekli çalıştıkları için durmaksızın birbiri ardına postalar halinde işçi çalıştırılarak yürütülen işlerde posta sayısı 24 saatlik süre içinde en az üç işçi postası çalıştırılacak şekilde düzenlenir.

b) Bu maddenin (a) bendi dışında kalan ve işçi postaları ile yürütülen diğer işlerde 24 saatlik süre içinde çalıştırılacak işçi postaları sayısı, her bir işçi postasının çalışma süresi, 4857 sayılı İş Kanununun 63 üncü maddesinin üçüncü fıkrasında öngörülen Yönetmelikte belirtilen günlük çalışma süresini aşmayacak şekilde düzenlenir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

Peryodik kontrol demiyordu

6. oylmz

oylmz TÜİSAG Üyesi

ben de d şıkkını işaretledim ama o şıkta "koruyucular bakımda çıkarılır, yeniden tasarlanır" diyordu..neden tasarlansın ki diyip işaretledim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eçskelvan

eçskelvan TÜİSAG Üyesi

bu soruda 70 μg /100 ml kan. gibi bir şık varmıydı Pb olmadan herhalde yanlış yaptım hatırlayamıyorum

8. kadir yavuzel

kadir yavuzel TÜİSAG Üyesi

Ağırlıkça yüzde 0,1 olması lazım

9. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

vardiya için en çok 3 posta olur, ideali 2 postadır. Cevap 24 saatte 2 posta.
    Bu sorunun cevabını sınavda kısmen vermişlerdi, sonraki soruda bu bayanın hazırlattığı sağlık ve güvenlik planı ile ilgili bilgiler gibi bi soru vardı. Ben buradan uyanıp geri dönmüştüm bu soruya :)

10. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

Nemlendirme ortamda yapılır

11. Muharrem Kılıç

Muharrem Kılıç TÜİSAG Üyesi

tüp mesafesi kesinlikle 4mt.yönetmelikteki eklerde

12. rkeles

rkeles TÜİSAG Üyesi

Var var..yönetmelikte geçiyor.. cevap karbonmonoksit maskesi olmalı..

13. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

2012 de 74000 iş kazası var

14. tahsinkip

tahsinkip TÜİSAG Üyesi

495

15. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

T

16. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

yalıtkan eldivenle ilgili soru nasıldı?ben ne soruyu ne de şıkları hiç hatırlamıyorum

17. matuna

matuna TÜİSAG Üyesi

Bu soru iptal edilmeli çünkü logaritmik tabloların verilmesi gerekir. Ben 20 dB farkın 0'a karşılık geldiğini bilmek zorunda değilim. Öğrenciyken hesap makinesi kullanmak serbestti.Buna da izin yok. Bu sorunun nasıl çözüldüğünü çok iyi bilmeme rağmen sonucu yanlış buldum...

efsun bu yazıya teşekkür etti.
  18. hasan.sahin

hasan.sahin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iskeledeki soruda bende Hergün şıkkını hatırlayanadım. şindş kullanmadan önce, değişiklik yapıldığında, belirli süre kullanılmadığında, d sıkında 6 aydabi kontrol deniyordu. 6a yada kontrol yapılmaz periyodik bakımı yapılır.

19. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

hangisi basit kkd dir. Cevap yalıtkan eldiven değil, deterjan eldiveni

20. hasan.sahin

hasan.sahin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iskeledeki soruda bende Hergün şıkkını hatırlayanadım. kullanmadan önce, değişiklik yapıldığında, belirli süre kullanılmadığında, d sıkında 6 ayda bir kontrol deniyordu. 6 ayda kontrol yapılmaz. periyodik bakımı yapılır. ben d şıkkı demiştim

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica