Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

32,8%
  2. Orta

49,6%
  3. Zor

17,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Reşat Uğurlu

Reşat Uğurlu TÜİSAG Üyesi

fark 0 ise 3 eklenir 6 ise 1 eklenir 16 ustu en büyük değer alınır yani 110

2. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

Peryodik kontrol ile kontrol ü karıştırmamak gerekir

3. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Eklem ağrıları dedim bende....

4. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

İş hijyenisti. Yani iş güvenliği uzmanı demek değil midir ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. erkan hafızoğlu

erkan hafızoğlu TÜİSAG Üyesi

495 tl

6. erkan hafızoğlu

495 tl
    gürültü sorusunda bence şöyle filan yazmaya gerek yok cevap 110 db bilmeyen A olmasınnn

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. gülsüm turan

gülsüm turan TÜİSAG Üyesi

emilsiyon, suyun yanıcı sıvıda aralık ouşturması olarak tanımlanır. köpükte su da olduğundan emilsiyon yapar ama diğer seçenekler, yanıcı maddeyi giderme de bu mantıkla doğru kbul edilebilir... seçenekte bir de oksijeni boğma vardı ki köpük aynı zamanda oksijenle yanıcı madde temasını da keser....

8. erkan hafızoğlu

495 tl
    gürültü sorusunda bence şöyle filan yazmaya gerek yok cevap 110 db bilmeyen A olmasınnn
    karbonmonoksit maskesi

9. Resul Akdeniz

Resul Akdeniz TÜİSAG Üyesi

Bütün kazı işlerinde ruhsat alınmıyor iş herhangi bir hafriyat işde olabilir.

10. senel

senel TÜİSAG Üyesi

495

cemoo bu yazıya teşekkür etti.
  11. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

sanırım yarın soru ve cevaplar açıklanacak...yanılıyormuyum

12. Seyhan Ünlü

Seyhan Ünlü TÜİSAG Üyesi

ben kalp krizi dedim.. nette de şöle bişiy buldum ''Vücutta stres hormonlarının aşırı artışı kalbin iş yükünü arttırmaktadır bu da kalbin zorlanmasına yol açarak kalp damarları üzerinde olumsuz etkilere neden olmakta ve kalbin içerisindeki damar darlıklarına yol açan plakların aniden yırtılıp kalp krizi oluşmasına yol açabilmektedir. Stres kalp krizine doğrudan veya dolaylı olarak yol açıyor.''' ama artık bilmiyorum..moralim bozuluyor yanlış buldukça..bi epey soruyuda bulamadım eksikler var.

13. D sınıfı

D sınıfı TÜİSAG Üyesi

yönetmelik ve pratik uygulama ; planın ve amacın yazılmadığı sonuç raporu anlamsız ve eksik olmaz mı? ne planlandı, nasıl yapıldı, ne kadar sürede yapıldı , eksiklikler nelerdi , düzenleyici önleyici faaliyetler neler olmalıydı... raporda bunlar olmasa rapor eksik olur (yönetmelikler en azını öngörürler) bence iyi bir raporda fazlası lazım.
    sonuç olarak itiraz edilebilir bir sorudur.

14. Seyhan Ünlü

Seyhan Ünlü TÜİSAG Üyesi

hatırlanmayan soru var hala değil mi arkadaşlar??? umudumu kaybetmek istemiyorumm :( 65 de filan kaldım çünkü..

15. Deniz Fatih AKGÜN

Deniz Fatih AKGÜN TÜİSAG Üyesi

Bende sınava katılma ve 70 alma şıkkını işaretledim. ÇSGB bildiğim kadarıyla sadece isg uzmanlığı ve hekim sınavı yapmakta bunun en basit göstergeside çasgemde açıp geçmiş ve en son sınav sorularına bakarsanız sadece hekim ve uzman sınavları mevcuttur.

16. murat21

murat21 TÜİSAG Üyesi

Fazlar arası gerilim 380volt tur.Yani R-S=380volttur.Faz nötr arası ise R-N=220dir .Mahalle trafolarında 35KV gelir transformasyondan sonra voltaj 380-220 olarak alınır..

17. Seyhan Ünlü

Seyhan Ünlü TÜİSAG Üyesi

ben bunu o diğer şık ne ise onu işaretledim ama şıkkı hatırlayamadım..bunlardan farklı bişeyde plan gibi kroki gibi bişiydi galiba

18. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

[qusorunun cevabı kaziya baslamadan once değilmi e="Resul Akdeniz, post: 119014, member: 46843"]Bütün kazı işlerinde ruhsat alınmıyor iş herhangi bir hafriyat işde olabilir.[/quote]
    Bu so

19. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

----
    İptal olacak 5 sorunun,
    + olarak sizi 70 'e taşıyabilmesi kuvvetle muhtemel.
    Bozmayın moralinizi.

20. ANIL ÇİNPOLAT

ANIL ÇİNPOLAT TÜİSAG Üyesi

10 metre kesın bılgı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica