Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 A Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

32,8%
  2. Orta

49,6%
  3. Zor

17,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. erkan güzel

erkan güzel TÜİSAG Üyesi

bu sınavda hatalı soru pek göremedim ama ne kadar çok iptal o kadar çok kişinin işine yarar tabi

2. First Safety

First Safety TÜİSAG Üyesi

Toplu koruma

3. utku demo

utku demo TÜİSAG Üyesi

4. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

Bir iptal soru daha var, işte buraya yazıyorum :) CO2 nin dezavantajı sorusunda -78 soğuk yangınına yol açar yazıyordu seçeneklerde. ben sırf yanık değil yangın yazmışlar herhalde kelime oyunu yapıyorlar diye onu işaretledim. soğuk yangını değil yanık olması gerekiyor yanlış yazmışlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. utku demo

utku demo TÜİSAG Üyesi

Peki cevaplarda 1 ve 4 varmıydı hatırlıyormusunuz???

6. First Safety

Soruda ayrı ayrı tanımları verildikten sonra, fizyolojik sorunların haricindeki sorunları soruyordu. Cevap yorgunluk olacak. Diğer seçenekler fizyolojik sorunlardı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

ben 2 soru iptali için dilekçe gönderiyorum. hatta şu an hazırlıyorum

1- co2 soğuk yanığı yerine soğuk yangını yazılmış olan seçenek için (yanıltıyorlar diye düşünüp işaretledim)

2- kıdem tazminatı net ücret üzerinden hesaplanır ve askerlik kıdem almak için 1 yıl lazım. %100 yanlış olan kıdem net ücret üzerindeni yanlış olarak seçtim çünkü brüt üstünden hesaplandığını adım gibi biliyorum. fakat askerlikte yanlışmış.

bunlar emin olduklarım. sanırım başka yanlış soru yok, bu defa derslerine iyi çalışmışlar.

8. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

onu hatırlayamıyorum malesef ama yanık başka yangın başka bence kesin iptal olur. aklın yolu bir

İlo bu yazıya teşekkür etti.
  9. First Safety

Tatbikat sonrası hazırlanan tatbikat raporunun içeriğinde gerekli olmayanı soruyordu,tatbikat planını işaretlemiştim. Yönetmelik ise aşağıdaki gibidir;

İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
    resmi gazete Tarihi/Sayısı: 18.06.2013/28681
    Tatbikat
    MADDE 13 –
    (1) Hazırlanan acil durum planının uygulama adımlarının düzenli olarak takip edilebilmesi ve uygulanabilirliğinden emin olmak için işyerlerinde yılda en az bir defa olmak üzere tatbikat yapılır, denetlenir ve gözden geçirilerek gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetler yapılır. Gerçekleştirilen tatbikatın tarihi, görülen eksiklikler ve bu eksiklikler doğrultusunda yapılacak düzenlemeleri içeren tatbikat raporu hazırlanır.

10. uzmAn33

uzmAn33 TÜİSAG Üyesi

1 soruda zaten doğru cevabı vermişsin ne diye itiraz edeceksin ki ..doğru zaten

11. First Safety

İş hijyenisti şeklinde bir sertifikasyon yönetmeliklerde geçmemektedir. Sadece ölçümler için yetkilendirilmiş iş hijyeni laboratuarları var.

12. Seyhan Ünlü

Seyhan Ünlü TÜİSAG Üyesi

bence kalp krizi cevabı olasılıklı... ama mide hazımsızlığı da uzak değil..yorgunluk direkt etki gibi..böle soru olmaz aslında. ama kalp krizi olması için dua ediyorum..beni kurtarıcı bi soru olcak cunku sınırdayım.

13. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

dostum bu yönetmelik hala geçrrli değil mi? yenisi nerede peki?

14. D sınıfı

D sınıfı TÜİSAG Üyesi

3- ders notlarında olsa dahi hissedilen amper sorusu itiraz edilebilir bir soru. değişkenlik gösterebilir.
    4. yönetmelikte olmasa dahi tatbikat raporunda neler olmalıdır diye sorduğundan dolayı ( acil durum yönetmeliğine göre diye sormamıştı öyle hatırlıyorum) bu da itiraz edilebilir bir soru

15. eskmn

eskmn TÜİSAG Üyesi

o sorunun doğru cevabına elektriğe zarar vermesi vs. gibi birşey diyor arkadaşlar genelde doğru cevap ne ki seçenekleri de hatırlayamıyorum

16. agora61

agora61 TÜİSAG Üyesi

31 dece kritik sıcaklıktır.

17. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

kendimi yanıtlayayım. yenisini buldum. onda da 10 uncu madde birebir aynı..

18. hayati41

hayati41 TÜİSAG Üyesi

soru tatbikat sonrası rapor diyorsa tatbikat raporu olmaz ben soruyu yanlış okumuşum:(

19. hayati41

hayati41 TÜİSAG Üyesi

20. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

Yarın kaçta açıklama yapılır sizce yarin iptal edilenler aciklanmaz tabi öyle degil mi

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica