Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonucunuz Nedir ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında tuncernet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tezcann

tezcann TÜİSAG Üyesi

83 il B sınıfıyım.Herkese hayırlı olsun inşallah.

2. unalakin

unalakin TÜİSAG Üyesi

76 beklerken 77 geldi :D

3. Opeker

Opeker TÜİSAG Üyesi

79 almışım. Acaba TR genelinde skorlar nasıl. Böyle araştırma yapan bir site var mı bildiğiniz?

Buna göre pazarlık yapalım :)

4. karalı

karalı TÜİSAG Üyesi

83

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tayfun01

tayfun01 TÜİSAG Üyesi

75 hadi hayırlısı :)

6. Hakan Alboğa

Hakan Alboğa TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. osgece

osgece TÜİSAG Üyesi

3 Aralık 2013 tarihli Duyuru

Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!

Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfı yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılabilirler. Bu hak bir belgenin kazanılması için verilmiş olup ilk sınav hakkında başarılı olanlar, yeni bir belge için sınav hakkı talebinde bulunamazlar.

Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;

·2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.

Örnek 1: C sınıfı belge sahibi bir uzman, prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge sınavına girmeye hak kazanır.

Örnek 2: B sınıfı belgeye sahip olanlar, prim gün sayısı yeterli olduğu takdirde A sınıfı belge sınavına girebilirler.

Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.

·Kişi sınıf yükseltmek için sınav hakkını kullanıp kazanamadığı takdirde, ikinci sınav hakkını da aynı sınıf belge için kullanabilecektir. Prim gün sayısı artsa dahi bir sonraki sınavda bir başka sınıf belge sınavına başvuramaz.

· 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler.

perdeler bu yazıya teşekkür etti.
  8. dcskn

dcskn TÜİSAG Üyesi

9. Halit Çiçek

Halit Çiçek TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Şubattaki yükseltme sınavına yetişebilir miyiz ?

10. İlker POLAT

İlker POLAT TÜİSAG Üyesi

Geçici kanun maddesi olduğu için geçerlidir.

11. aaltinok48

aaltinok48 TÜİSAG Üyesi

12. adlem

adlem TÜİSAG Üyesi

bilgi için teşekkürerler:D

13. asm

asm TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bende B yi kazandim zaten temmuzda kendi hakkım olarak B olabiliyordum fakat aradığımda tüm yetkili merciler başvurunuzu yapın net bişey yok dedi başvurumu prim günümden dolayı B ye başvurdum fakat mayısta 1800 ü dolduruyorum denilen siz Bye başvurun nasıl olsa 2 sınav hakkınız var diğerinde de A için başvuru yaparsınız dendi başvurular yapıldı ve 3 aralıkta bişe yayınladılar bir kişi sadece bir yükselmeye girebilir diye saçmalığın bu kadarı. benim durumumda olan arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla mutlaka itiraz edip A için yükselme sınavı hakkı istemeliyiz. Arkadaşlar lütfen bunu atlamayalım C ve A lar çok daha faal bakın birlik olup bunu aşabiliriz. Ben bu konuda ki tüm gelişmeleri formda paylaşıcam hepinize iyi çalışmalar...

MEZUN ve adlem bu yazıya teşekkür etti.
  14. infra

infra TÜİSAG Üyesi

85. Sorular açıklandığında da 85 demiştim.
    Hayırlı olsun hepimize

15. suhan1973

suhan1973 TÜİSAG Üyesi

76 aldım. Arkadaşlar bende A ya girebileceğim halde 1 sınav hakkım daha olacak diye B ye girmiştim. Sonra Bu hak 1 hak için geçerli dedilr (b yada A ). Bugün duyuru yaptılar ama bizim durumumuzdakiler için bir şey yazmamışlar. Acaba eğer 20 ocağa kadar ücreti yatırsak A ya giriş hakkımız olur mu? Olmazsa bu konuda ne yapalım ? Aynı durumdaki arkadaşlar birlik olalım bence, birbirimizle iletişim kuralım. Çünkü bu haksızlık. Ben önceden alo170e dilekçe vermiştim.

16. Sezer Kurgun

Sezer Kurgun TÜİSAG Üyesi

17. Sezer Kurgun

Sezer Kurgun TÜİSAG Üyesi

aynı durumdayız

18. Engin-eering

Engin-eering TÜİSAG Üyesi

ziraatten yatırmaya gittim ama sistemde birşey görükmüyor dediler. ziraate kimin yatırıp yatırmadığını daha bildirmemiş midir bakanlık. arkadaşlardan bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi?

19. Engin-eering

Engin-eering TÜİSAG Üyesi

sertifika ücretini 12 gibi ziraatten yatırmaya gittim ama sistemde birşey görükmüyor dediler. ziraate kimin yatırıp yatırmadığını daha bildirmemiş midir bakanlık. arkadaşlardan bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi?

20. onur can kaya

onur can kaya TÜİSAG Üyesi

İyi de arkadaşlar sizin durumunuzda olan kişilerin mağduriyetini önlemek için sınavdan önce duyuru yayınlamadılar mı? sınav başvurusunu yapmış olsanız bile sınava girmicektiniz.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica