Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında suhan1973 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ismail alper kaybet

ismail alper kaybet TÜİSAG Üyesi

6-9-26-35-73-90-99 sorularına itiraz ettim ve bakanlığa dilekçeyide gönderdim.arkadaşlar şu da unutulmamalıdır ki 69 almakta başarısızlıktır.

2. Selahattinekinci

Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

Naftilamin sorusuna dayanak olmasına gerek yok. Soru edebiyat bilen herkes yanlış olduğunu anlar. Orada hangi değerler yasak değildir diyor. Limit değer 0,1 ise 0,001 ile 0,0001 ikiside limit değerin altında olduğu iiçin yasak uygulanmaz. b şıkkı 0,7. Yani a, c, d şıkları doğru. Soruyu yasaktır diye sormak istemişler.

GökayAydogan bu yazıya teşekkür etti.
  3. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

hocam ben ekte bulunan 7 soruya itiraz ettim.

Ekli Dosyalar:

4. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bazı sorularda yanlışlar olabilir ki yazılan bir çok şeye de katılıyorum ama bence bu sınav itiraz bile edilmeyecek kadar kolay bir sınavdı o yüzden lütfen biraz da çuvaldızı kendimize batıralım. Yani futbol üzerinden örnek verirsek tamam hakem ufak bazı yanlışlar yapmış olabilir ama futbolcuların hiç mi suçu yok????

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

A kıtapcıgı mı?

6. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Mete ağzına sağlık arkadaşım... Bu ayırımı yapabilen nadir insanlardan birisin... Her kamu kurumu 657'e tabi değildir.. 4857'ye tabi kamu kurumları da bulunmaktadır... Soruda ve cevapta hiçbir yanlışlık yok...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

kesinlikle ben ilk sınavımı itirazlarla geçmiştim 2 sene önce şimdi 75 hesapladığım halde dilekçe verdim. hakkımızı aramassak kimsenin bişey yapacağı yok

8. Hazi

Hazi TÜİSAG Üyesi

AYNEN LİMİT SORMALIYDI O ZMN,LİMİT SORMAMIŞ ORDAKİ DİĞER DEĞERLERDE 0,1 İN ALTINDA BAZI SORULAR MANTIĞA DAYALI,BU DA GAYET MANTIĞA TERS O YÜZDEN İPTAL EDİLMELİ

9. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

tebrik ediyorum hocam.herkesi sizin gibi düşünmeye davet ediyorum.

10. HANDE BAYRAMOĞLU

HANDE BAYRAMOĞLU TÜİSAG Üyesi

tamam bir tablo buldum yönetmelikte onu da koydum.Ne olur ne olmaz diye.

Ekli Dosyalar:

Serdar1907 bu yazıya teşekkür etti.
  11. ozgetunaa

ozgetunaa TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar geçmi kaldık itiraz etmek için

12. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

hayır hocam 3 iş günü içerisinde itirazda bulunabilirsiniz.

13. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

14. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

yani basitti diye adamların bizi bu kadar heder etmesine gözmüyumalım bence bu sınavı geçmek %50 başarı %50 şans hatırlayın lütfen başvurularda bile ne çektirdiler hangi işi doğru düzgün yaptılar

15. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Valla herkes bana çok kızacak şimdi burda ama ben Bakanlık olsam bu sınava girip de kalanların C belgelerini de iptal ederim "bunlar bu işi yapmasın diye" öyle kolay bir sınavdı bu sınav. Bakanlık başvuruda felan çektirmiş olabilir de herkes sınavı geçsin diye elinden geleni de yapmış daha ne sorsun adamlar 2+2 kaç eder mi?

16. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Bence değil. Çıkarılma derdi direk. Yada fesih diyebilirdi. Tabi sorunun gerçekten ne amaçla sorulduğunu bilmem mümkün değil. Ne sorular gördü bu gözler.
    Şüpheniz varsa itirazınızı edin mutlaka. Umarım fayda sağlarsınız

17. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

teşekkür ediyorum hocam.gerekli itirazlarda bulundum.

18. FormCll

FormCll TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler İsmail Bey.... Parmaklarınıza Sağlık....

19. Kenan BORA

Kenan BORA TÜİSAG Üyesi

Biraz daha açıklama yapmak gerekirse; 4857 sayılı kanunun 81. maddesine atıf yapıyor. 6331 ile yürürlükten kalkan bu madde şu şekildedir;
    "Madde 81 –İşverenler, devamlı olarak en az elli işçi çalıştırdıkları işyerlerinde alınması gereken iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin belirlenmesi ve uygulanmasının izlenmesi, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi, işçilerin ilk yardım ve acil tedavi ile koruyucu sağlık ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla, işyerindeki işçi sayısı, işyerinin niteliği ve işin tehlike sınıf ve derecesine göre;
    a) İşyeri sağlık ve güvenlik birimi oluşturmakla,
    b) Bir veya birden fazla işyeri hekimi ile gereğinde diğer sağlık personelini görevlendirmekle,
    c) Sanayiden sayılan işlerde iş güvenliği uzmanı olan bir veya birden fazla mühendis veya teknik elemanı görevlendirmekle, yükümlüdürler...." burada dikkat edilmesi gereken asıl noktayı sanırım herkes kaçırmış. Kanun 4857'ye tabi işçi çalıştıran her kamu kurumu için yürürlüğe girmedi. Sadece sanayiden sayılan ve devamlı olarak en az elli işçi çalıştıran kamu kurumları için yayımlandığı tarihten altı ay sonra yürürlüğe girdi.
    Sorunun cevap şıkkı "4857 Sayılı İş Kanununa Tabi 50'den fazla çalışanı bulunan Kamu Kurumları" şeklindedir. Oysa iş kanununa tabi 50'den fazla işçi çalıştıran her kamu kurumu için kanun yürürlüğe girmedi. Sadece sanayiden sayılan işler ve devamlı elliden fazla işçi çalıştıran kamu kurumları için yürürlüğe girdi. Mesela sizin bahsettiğiniz hastaneler "SANAYİ, TİCARET, TARIM VE ORMAN İŞLERİNDEN SAYILAN İŞLERE İLİŞKİN YÖNETMELİK"e göre sanayiiden sayılmıyor. Bu nedenle hastanelerde kanun yürürlüğe girmedi.
    Ancak soru yanlış. Sorudaki yanlışlık cevap şıkkında sanayiden ifadesinin olmamasından kaynaklıdır. İtiraz edecek arkadaşlar bu noktaya vurgu yaparlarsa haklı olabileceklerdir.
    Çok uzun olduğu için herkesten özür dilerim. Ancak bu kadar detaylı olmak zorundaydı.

20. Kenan BORA

Kenan BORA TÜİSAG Üyesi

Küçük bir düzeltme; Kanun yürürlüğe girmedi demişim, kanunun 6 ve 7. madde olacaktı.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica