Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında suhan1973 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

yönetmelikte kamu kurumları dahil değildir diyor.kesin olarak iptal olmalı soru.sizinkisi şahsi yorum

2. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

bende yollayacam ne kadar çok kişi olursak o kadar iyi.

3. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Yönetmelikleri okumuyor da, bari kanunu okuyun; kanunun yürürlük maddesini okuyun.

Yürürlük

MADDE 38 –(1) (Değişik: 12/7/2013-6495/56 md.) 6 ve 7 nci maddeleri;

1) 4857 sayılı İş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar hariç kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için 1/7/2016 tarihinde,

4. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

emeğinize sağlık hocam.bende itiraz ettim ancak elimde yargıtay kararı yoktu.ama çok etkili olacağından eminim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

evet çok haklısınız hilal hanım.bence böylelerinin belgelerini askıya almak yetmez kendilerini de askıya almak lazım.

6. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

hocam tebrik ediyorum sizi duyarlılığınızdan dolayı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hilal Aydın bu yazıya teşekkür etti.
  7. dryturk

dryturk TÜİSAG Üyesi

kesinlikle,tebrik ederim.Kalmak ya da geçmek değil,sorulara çeki düzen vermek amaç olmalı.

8. perdeler

perdeler TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı mı?

9. perdeler

perdeler TÜİSAG Üyesi

değerli meslektaşlarım ,A Kitapçığı 9 , 6 , 73 , 90 , 99. sorular hakkında yorumlarınızı bekliyorum

10. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

merhaba hocam yorumlarım hakkında size itirazda bulunduğum soruları ekte paylaşıyorum.umarım yararlı olacaktır.

Ekli Dosyalar:

perdeler bu yazıya teşekkür etti.
  11. perdeler

perdeler TÜİSAG Üyesi

değerli meslektaşım slh27 emeğine sağlık

12. suhat

suhat TÜİSAG Üyesi

70 alıp sınavı kazanacaksın bir diğer kişi 68 alacak yanlış hazırlanmış soru yüzünden kazanamıyacak.Ne ala ozaman 70 alanında bakanlık c sertifikasını iptal etsin:hey:

13. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim saygıdeğer meslektaşım.

14. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Daha düne kadar asgari ücrete razı işsiz lisans mezunlarıydınız hatta mezunlarıydık kendim de dahil. Bi anda 15 günlük bi eğitimle hepimize iş olanağı sağladılar hayal etmediğiniz başlangıç ücretleri verdiler, kimse teşekkür etmezken, şimdi neymiş 2+2 bilmeyen adamlar sizi değerlendiriyo oldu, kendinizi dünyanın en iyi uzmanı olarak görmeye bakanlıktakileri de yerden yere vurmaya başladınız. Şu yapamadığınız "neymiş kafanızı 2 doğru şıkla karıştırmış soruların çoğu yanlış olan"sınavı varya lise öğrencisine verin 65 alır kemiksiz. Sorularda hata yoktur demiorum ama acıtasyon yapmaya da gerek yok adamlar herkesi geçirmek için elinden geleni yapmışlar ama Türk insanına yaranamazsın, yapacaktın sınavı en zorundan sıfır yorum sadece ezber bilgilerle kimse kalem oynatamıyacaktı. O zaman bakanlıktan kralı olmazdı ama adamlarda hata yoksa sınavı girenlerin hiç suçu yok..

15. zaferkul01

zaferkul01 TÜİSAG Üyesi

arka arkaya 3 gün degil 2 gündür.
    g) İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi.

16. zaferkul01

zaferkul01 TÜİSAG Üyesi

İdari Para Cezaları ve Tutanaklara İtiraz

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri tarafından uygulanan İdari para cezalarına karşı 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 27 nci maddesi gereği, idari para cezasına ilişkin kararın tebliğinden itibaren 15 gün içinde yetkili Sulh Ceza Mahkemesine itiraz davası açılabilir. Eğer 15 gün içinde mahkemeye dava açılmaz ise idari para cezası kesinleşir ve 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunhükümlerine göre tahsil edilir.

17. zaferkul01

zaferkul01 TÜİSAG Üyesi

evet

18. Ulaş Karakaş

Ulaş Karakaş TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itirazlar konusunda bugün son gün, itirazların durumunu veya itirazların olup olmadığını bilen var mı ?

19. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

hocam ben itiraz ettim.sınavı geçip geçmeyen duyarlı herkes itirazda bulunuyor lütfen sizde yanlış düşündüğünüz soruları itiraz edin ki dikkatte alınsın.

20. Ulaş Karakaş

Ulaş Karakaş TÜİSAG Üyesi

Aynen size katılıyorum uygunsuz bişey varsa edilmeli, ülkede düzgün birşeyler olsun en azından.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica