Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında suhan1973 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. unsal2003

unsal2003 TÜİSAG Üyesi

B ve D aynı değilmi? benmi yanlış okuyorum.
    ve bencede c olmalı.

2. unsal2003

unsal2003 TÜİSAG Üyesi

pardon mA ve A ayrımını fark etmemişim :)

3. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

gün içinde göndermen lazım

4. adem durmaz29

adem durmaz29 TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. RecroverT

RecroverT TÜİSAG Üyesi

b sınıfı isg kıtapcıgı soru 15...
    İş ekipmanlarının kullanımında sağlık ve guv. şart.yont. göre ; işverence asgari sağlık ve guvenlik gereklerının uygulanmasında çalışanların iş ekipmanı kullanımı sırasında ki DURUŞ POZİSYONLARI VE ÇALIŞMA ŞEKİLLERİ ile birlikte aşağıdakilerden hangisi tam olarak dikkate alınmalıdır_?

bılıyorsunuz burda cevap a şıkkı cevap anahtarında.. ben şuna deginmek ıstıyorum.. soruda buyuk harflerle belırttıgım uzere bı ergonomı anlamı cıkmıyormu? ben olaya fazla kaptırıp bu bırlıktelıgı ergonomı sayıp bununla bırlıkte asagıdakılerden hangısı olabılır gıbı yaklastım bu soruya...merak ettım burda ben hatalımı dusunuyorum... yorum yaparsanız sevınırım ....

6. Ahmet OBALI

Ahmet OBALI TÜİSAG Üyesi

MERHABA ARKADAŞLAR İTİRAZ EDİLECEK SORULARI NETLEŞTİRELİM

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

brave_man bu yazıya teşekkür etti.
  7. Bora Çağlayansu

Bora Çağlayansu TÜİSAG Üyesi

Haklısın ama yönetmelik te aynen ergonomi prensipleri diye geçiyor.o yüzden iptal etmezler

8. kaydin

kaydin TÜİSAG Üyesi

İptaller için elimizi çabuk tutmamız gere b sınavına giren fazla olmadığı için her yerde a sınıfı tartışılıyor.
    Benim düşündüğüm a kitapçığındaki 75. Soru iskele sorusu tüzükten geldi.
    İş yeri ve bina eklenti sorusu
    Tüm işyerleri diyor soruda tüm il yeri tozlu nemli kimyasallıyıda kapsar.
    Birde idari para cezalarına itiraz sorusu var .
    Ha birde Naftilimin tuzları sorusu arkadaşlar bahsetmiş
    Bir an önce itirazlarımızı organize bir şekilde yapalım

9. medet yılmaz

medet yılmaz TÜİSAG Üyesi

bir aksilik çıkmazsa 75 alıyorum. ama çok soruyu kaçırmışım zamanı yetiştireceğim diye dikkatsiz davranmışım

10. murat82yilmaz

murat82yilmaz TÜİSAG Üyesi

evet bencede su an için kesin iptal olacaklardan biri....

11. murat82yilmaz

yani a kitapçığı 9. soru

12. sahil

sahil TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 83. soruda petrol ve türevleri açıkça belirtilmemiş petrol ve türevlerinden : %43 benzin, %18 fuel oil ve motorin, %11 LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı, propan veya propan-bütan karışımı), %9 jet yakıtı, %5 asfalt ve %14 diğer ürünler elde edilmektedir. Yani içinde LPG de var ve bu durumda 2 şık aynı oluyor.Ayrıca

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA
    YÖNETMELİK

vv) Yangın türü: Yanmakta olan maddeye göre;
    1) A sınıfı yangınlar: Odun, kömür, kâğıt, ot, doküman ve plastik gibi yanıcı katı maddeler yangınını,
    2) B sınıfı yangınlar: Benzin, benzol, makine yağları, laklar, yağlı boyalar, katran ve asfalt gibi yanıcı sıvı maddeler yangınını,
    3) C sınıfı yangınlar: Metan, propan, bütan, LPG, asetilen, havagazı ve hidrojen gibi yanıcı gaz maddeler yangınını,
    4) D sınıfı yangınlar: Lityum, sodyum, potasyum, alüminyum ve magnezyum gibi yanabilen hafif ve aktif metaller ile radyoaktif maddeler gibi metaller yangınını,
    yönetmelikte petrol ve türevleri B sınıfı yangınlarda belirtilmemiş bu durumda iptal edilmeli

13. medet yılmaz

arkadaşlar dikkatimi yanlış çekmedi ise sınavdaki kitapcıktaki soruların düzeni ile yayınlanan kitapcıktaki sıralama doğrumu bana farklı geldi gibi benmi yanlış hatırlıyorum

14. murat82yilmaz

hocam doğru aynen sınavdaki gibi

15. FormCll

FormCll TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
    Forumdaki paylaşımlardan topladığım soruları EK'li listede topladım. Bunlarla ilgili fikirlerinizi ve ilaveleri paylaşabilirmiyiz?

Ekli Dosyalar:

16. medet yılmaz

murat bey teşekkürler cevaplarımı kontrol ettim dediğiniz gibi doğru sıralama

17. Kayır

Kayır TÜİSAG Üyesi

bence de o soru
    da 1 ve 3 olması gerekirdi.ama oyle bir şık yoktu.

18. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

Se
    vgılı kardesım ıptal olabılecek soru saysı 0

19. kaydin

kaydin TÜİSAG Üyesi

Tüzükten gelen iskele sorusu için görüşünüz?

20. suhan1973

suhan1973 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, bu sınavı verip 2. hakkını a sınıfı sınavında bir sonraki sınavda denemeyi düşünen var mıydı ? ( Prim günü tutanlardan ). Biliyorsunuzdur bu hakkımız elimizden alındı ( 3 Aralık duyurusuyla ). Biz dilekçe verdikten sonra açıkladılar bunu. Ben prim günüm tuttuğu halde b ye girmeyi tecih etmiştim, nasıl olsa 1 hak daha var diye. Ama bunu sonra açıkladılar. Benim durumumda olan var mı acaba?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica