Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında suhan1973 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mr.merdin

mr.merdin TÜİSAG Üyesi

Bence 2 şıkkın aynı olmasından dolayı sadece bu soruyu iptal ediceklerdir.

2. Hüseyin Koçak

Hüseyin Koçak TÜİSAG Üyesi

Araştırmalarıma göre böyle birşey söz konusu değil, kanun sadece bir sınıf yükseltmek içinmiş. C den B ye yada B den A ya şeklinde

3. Hüseyin Koçak

Hüseyin Koçak TÜİSAG Üyesi

A grubu kitapçığında hatalı bulduğum sorular

26. soru---Bize öğretilen kirli ve temiz olmak üzere 2 adet dolap
    47. soru--- 30mA rolesi çarpılma için 300mA yangın için
    87. soru---evlendirme ödeneği diye bir şey var mı bulamadım
    90. soru--- herkesin malumu bir soru

teşekkürler.

4. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

Bence B kitapcığı 9. soruyada başvurmalısınız. Oradan da birşey çıkabilir. Umarım geçersiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tunca amanvermez

tunca amanvermez TÜİSAG Üyesi

TuZuk yazmadığı için sorun yok

6. BAŞERAYHAN

BAŞERAYHAN TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. BAŞERAYHAN

BAŞERAYHAN TÜİSAG Üyesi

8. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    A kitapçığı 23.soruda B şıkkı diyor ki: "işveren gürültü ölçümünü değerlendirecek ve gerekirse gürültü ölçümünü yapacaktır."
    işveren bunu yapar mı? yaptırır mı? ölçüm yapmaya yetkili mi?
    bir anormallik yok mu sizce?

9. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Yalnız uzmanlık sınav tarihinin en temiz sınavı oldu. 24 aralık sınavına da giren biri olarak bu sınavda itiraz edecek soru bulamadım. O sınavda hangi soruyu tutsan elinde kalıyordu. Hem kolay hem temizdi. Yavaş yavaş oturacak galiba.

10. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 39.soruda geçen hangisi psikolojik taciz (mobbing) değildir sorusuna cevap olarak işten uzaklaştırma olamaz mı? çünkü çalışmakta olan ve iş yerinde gerçekleşen tacizlerdir mobbing işten uzaklaştırıldıktan olay bitiyor.haksız mıyım?

11. Kimyaciyim

Kimyaciyim TÜİSAG Üyesi

Sizin bahsettiğiniz soruda hangisi sıvı madde yangınlarından değildir diye soruyor. Bence aşağıdakilerden hangisi sıvı değildir gibi bir soru.

12. Memet Arslan

Memet Arslan TÜİSAG Üyesi

13. Memet Arslan

Memet Arslan TÜİSAG Üyesi

Sayın Yöneticiler,

Bu şekilde bir mail karışıklılığı yaşanmaktadır. Soruların foruma konu olarak açılması ve altına yorumların yapılması daha sağlıklı olurdu. Aynı sorular için sürekli farklı farklı kişiler yorum yapmaktadır. Sorunun cevabı olsa bile konu açılmaktadır. Bİlginize.

14. Tarık Demirci

Tarık Demirci TÜİSAG Üyesi

doğru sonradan farkettim aslında bizi sınavda biri yanılttı adam sınavın ortasında bu şıklar aynı dedi salon başkanına bende birime bakmadım ama b şıkkı yaptım kazarada olsa doğru oldu.

15. slh027

slh027 TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 73.soruda kuvvetli rüzgardan söz ediliyor.arkadaşlar normal bir rüzgardan söz edilmemiş özellikle kuvvetli rüzgar diye belirtilmiş bu nedenle düşmelerin önlenmesi için rüzgarın durması beklenilemez mi? veya rüzgar kesiciler kullanılamaz mı?

16. yasin190538

yasin190538 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar öncelikle sınavı geçenleri tebrik ederim.inanın dün A sınavın sorularını çözdüm ve bizim sınava göre çok çok kolay.Böyle bi mantık olmaz bizim sınav soruları daha kolay olması gerekirken onlarınki bizden daha kolay.Bide benim görüşüm naftalimin sorusuna itiraz edilmeli

17. yasin190538

yasin190538 TÜİSAG Üyesi

fiziksel şiddet cevabı doğru.çünkü fiziksel şiddet mobbing değildir.soruda zaten olmayanı soruyor

18. infra

infra TÜİSAG Üyesi

İşten uzaklaştırma derken, pasifize etmek, iş vermemek anlamında kullanılmış. En azından benim anladığım bu. Fiziksel şiddet ise tamamen farklı bir boyuta giriyor

19. yasin190538

yasin190538 TÜİSAG Üyesi

tamam işten uzaklaştırmak pasifize etmek mobbingdir

20. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

Şimdi kimler itiraz edicek? Lütfen itiraz edecekler hangi sorulara itiraz edeceğini ve ne zaman edeceklerini söyleyebilirler mi? Lütfen itiraz edecek arkadaşlardan bu süreci paylaşmalarını rica ediyorum.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica