Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Zor

16,8%
  2. Orta

52,0%
  3. Kolay

31,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mmxmemo

mmxmemo TÜİSAG Üyesi

300 ma yangin icin 30 garanti

2. Descartes25

Descartes25 TÜİSAG Üyesi

Elektrik sorularının birinde 2 adet aynı cevap vardı, ama doğru cevap değildi ikiside..O soru iptal olur mu? 3 şıklı bir doğru soru mu olur? Bir fikriniz var mı?

3. uzman-81

uzman-81 TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirme sıralama sorusu vardı .
    -tehlikeler belirlenir
    - riskler incelenir ve analiz edilir
    - risk kontrolü için uygun yöntemler seçilir
    - uygulamalar gözden geçirilir.....

sırası nasıldı hatırlamıyorum ama bu maddeler sıralanacaktı hatırladığım kadarıyla

4. uzman-81

uzman-81 TÜİSAG Üyesi

o soruda şıklar farklıydı, biri 300 ma diğer 300 a diyordu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. halil turkmen

halil turkmen TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim cevaplarım ilo 155 d şıkkı,gebe emziren 12 ay,koruyucu kullanma maruziyet sınır değeri,birde A şıkkında ergonomi prensipleri vardı,yüksek gerilim 1000 volt D şıkkı,maden ateşleyici,havasında% 4 den çok metan olan A şıkkı, havalandırma 7 yılda bir malzeme mühendisi,basınçlı kap sorusu makine mühendisleri tarafından,gebe kadına ücretsiz izin verilir diyodu bi şıkta,merdivenlerde ayak birbirine çapraz bağlanır diyodu,iş güvenliği uzmanı sağlık gözetimi,acil eylem planı tehlikeli sınıfta 5 yıl değil 2 yıldır,

isgkemal2013, paryosa ve halil İbrahim yavuz bu yazıya teşekkür etti.
  6. bbaşar

bbaşar TÜİSAG Üyesi

gürültü seviyelerinde , kişisel koruyucu etkisi dikkate alınır la ilgili bir soru vardı?

maruziyet sınır değerinde dedim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

paryosa bu yazıya teşekkür etti.
  7. uzman-81

uzman-81 TÜİSAG Üyesi

kontroldü galiba haklısın

8. seniso

seniso TÜİSAG Üyesi

risk analiz yöntemi sorusu vardı şiddet ve olasılık sayısal ifadelerle belirtilir diye nicel, nitel, karma gibi şıklar
    yönetmelik der ki az tehlikeli sınıfta 50 kişide bir destek elemanı yangın ve akut ekibi için 60 olduğu için 2 şer kişi görevlendirilir. şıklar bira garipti

9. ali olgu

ali olgu TÜİSAG Üyesi

piyasada dikkat ederseniz iskeleler genelde çaprazsız kullanılır, uygunsuzdur ama yıkımaz o yüzden çaprazlardan başlayabilir.korkuluklrı sökerseniz iş güvenliğine ters olur bence

10. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

sürtünme kaynak ne ya:)

11. ali olgu

ali olgu TÜİSAG Üyesi

evlerde demiyodu bina girişlerinde deniliyo soruda ,bildiğim kadarıyla 300 ma olması gerekiyo, 30 ma hayat koruması 300 ma binalar için yangın koruması diye biliyorum ama yönetelikte bulamadım

12. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

sağlık memuru yaptım doğrumu bilmem

13. kayseri38

kayseri38 TÜİSAG Üyesi

cevapların birinde 300 A diğerinde 300mA diyor du

14. bbaşar

bbaşar TÜİSAG Üyesi

haklısın 50 kişide 1 kişi ancak 2/2 ile alakası nasıl ?
    sınavda bildiğim soruyu sırf ne demek istediğini anlamak için düşündüm durdum.

paryosa ve elif kırıkoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  15. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

doğrudur umarım

16. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

sorunun soruluş şekli garip

17. bbaşar

bbaşar TÜİSAG Üyesi

birde alangirli sorulardan biri buydu.bende sağlık memuru yaptım ama emin değilim.

18. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

b) Diğer sağlık personeli: İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile Bakanlıkça verilen işyeri hemşireliği belgesine sahip kişileri,

yönetmelikten baktım yani cevap : sağlık memuru

19. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

hava
    landırma 1 yıl değilmiydi

20. rftcn

rftcn TÜİSAG Üyesi

cevap çevre sağlık teknikeri olacak. doğrusu çevre sağlık teknisyeni. Sadece kelime oyunu yapmışlar. Ben ilk okuduğumda hepsine tik attım ikinci okumada fark ettim kelime oyununu.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica