Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Zor

16,8%
  2. Orta

52,0%
  3. Kolay

31,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. smileman

smileman TÜİSAG Üyesi

ozon gazı muhakkak cıkar

2. smileman

smileman TÜİSAG Üyesi

işverene imzalatacak

3. Boche

Boche TÜİSAG Üyesi

Madde 9 — (1) Asgari sağlık ve güvenlik gereklerinin uygulanmasında, çalışanların iş ekipmanı kullanımı sırasındaki duruş pozisyonları ve çalışma şekilleri ile ergonomi prensipleri işverence tam olarak dikkate alınacaktır.

4. Boche

Boche TÜİSAG Üyesi

2.1.2. Kumanda cihazları zorunlu haller dışında, tehlikeli bölgenin dışına yerleştirilecek ve bunların kullanımı ek bir tehlike oluşturmayacaktır. Kumanda cihazları, istem dışı hareketlerde tehlikeye neden olmayacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. çağloş

çağloş TÜİSAG Üyesi

Cevre teknisyeni olmali.

6. Boche

Boche TÜİSAG Üyesi

2.5. Çalışma yerlerinde, çalışanlar için güvenlik ve sağlık riski yaratmayacak yeterli hava sağlanması şartıyla içten yanmalı motorlu seyyar iş ekipmanı kullanılabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ozzgguur

ozzgguur TÜİSAG Üyesi

ben 123 dedim sınav yaptırmasına gerek yok dedim

egonula bu yazıya teşekkür etti.
  8. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

MARUZİYET SINIR DEĞERİNİN İÇİNDE KULAK KORUMASI TAKILI İKEN DAHİL YANİ

9. Bora Çağlayansu

Bora Çağlayansu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar C02 nin yangın söndürülmesinde kullanılması ile ilgili soru vardı.Ben kapalı alanlarda yüksek konsantrasyonlarda yüksek söndürme özelliğivardır yaptım.Hatırlayan varmı?

10. rftcn

rftcn TÜİSAG Üyesi

verilen eğitimin sonunda ölçme ve değerlendirme yapılır diyor yönetmelikte. Ama sınavı mı kastediyor onu bilemiyorum...

11. Boche

Boche TÜİSAG Üyesi

* Vinçlerin periyodik kontrollerinde yapılacak olan statik deneyde deney yükü, beyan kapasitesinin en az 1.25 katı, dinamik deneyde ise en az 1.1 katı olmalıdır. Hareketli vinçler için kararlılık deneyi ise gerek görüldüğünde standartta belirtilen kriterlere uygun olarak yapılacaktır.

12. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

EVET FARKETTİM:) CEVRE TEKNİKERİ YAZMIŞLAR HERALDE SASIRTMIŞLAR

13. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

MADDE 5 – (1) İşveren, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile ilgili;

a) Programların hazırlanması ve uygulanmasını,

b) Eğitimler için uygun yer, araç ve gereçlerin temin edilmesini,

c) Çalışanların bu programlara katılmasını,

ç) Program sonunda katılanlar için katılım belgesi düzenlenmesini

sağlar.

14. ozzgguur

ozzgguur TÜİSAG Üyesi

saçmalık arkadaş ölçme ve değerlendirme dese anlarım hatrlarım en azından

15. tburak

tburak TÜİSAG Üyesi

Soyunma yeri ve elbise dolabı 50 - İş elbisesi giyme zorunluluğu olan çalışanlar için, yeterli büyüklükte, uygun aydınlatma, havalandırma, termal konfor ve hijyen şartlarını haiz, kadın ve erkek çalışanlar için ayrı ayrı soyunma yerleri sağlanır. Çalışanların soyunma yerleri dışındaki yerlerde giysilerini değiştirmelerine izin verilmez. Soyunma yerlerinin kolayca ulaşılabilir ve yeterli kapasitede olması ve buralarda yeterli sayıda oturma yeri bulunması sağlanır. 51 - Soyunma odalarında her çalışan için çalışma saatleri içinde giysilerini koyabilecekleri yeterli büyüklükte kilitli dolaplar bulundurulur. Nemli, tozlu, kirli, tehlikeli maddeler ile çalışılan yerlerde ve benzeri işlerde iş elbiseleri ile harici elbiselerin ayrı yerlerde saklanabilmesi için yan yana iki bölmeli veya iki ayrı elbise dolabı sağlanır. Soyunma yeri gerekmeyen işyerlerinde çalışanların elbiselerini koyabilecekleri uygun bir yer ayrılır.

16. medet yılmaz

medet yılmaz TÜİSAG Üyesi

evet bende senin dediğini düşünerek en düşük değeri yazdım.

Fatih YEDİC ve beratdamla bu yazıya teşekkür etti.
  17. ozzgguur

ozzgguur TÜİSAG Üyesi

ne zaman yayımlarlar bilgisi olan

18. ERKAN CAK

ERKAN CAK TÜİSAG Üyesi

L
    Plg olan cvp
    Lpg cvp

19. smileman

smileman TÜİSAG Üyesi

bir şık 30 A diğer 30 ma

20. rftcn

rftcn TÜİSAG Üyesi

Eğitimin temel prensipleri

MADDE 12 –(1) Eğitimin verimli olması için, eğitime katılacakların ihtiyacı olan konuların seçilmesine özen gösterilir. Eğitim, çalışanların kolayca anlayabileceği şekilde teorik ve uygulamalı olarak düzenlenir.

(2) Eğitimler çalışanlara bireysel ya da gruplar halinde uygulanabilir.

(3) Çalışanların, iş sağlığı ve güvenliği konusunda sahip olması gereken bilgi, beceri, davranış ve tutumlarının ayrı ayrı ve ölçülebilir bir biçimde ortaya konması esastır.

(4) İşverenin kendi belirleyeceği bir yöntem ile bireysel seviye tespiti yapılarak çalışanların eğitim öncesi seviyesi ve Ek-1’de yer alan konular dışında almaları gereken eğitimler belirlenir.

(5) İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri; çalışanlarda iş sağlığı ve güvenliğine yönelik davranış değişikliği sağlamayı ve eğitimlerde aktarılan bilgilerin öneminin çalışanlarca kavranmasını amaçlar.

(6) Verilen eğitimin sonunda ölçme ve değerlendirme yapılır. Değerlendirme sonuçlarına göre eğitimin etkin olup olmadığı belirlenerek ihtiyaç duyulması halinde, eğitim programında veya eğiticilerde değişiklik yapılır veya eğitim tekrarlanır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica