Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Zor

16,8%
  2. Orta

52,0%
  3. Kolay

31,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

İskele korkuluk,çapraz muhabeti sorusuna ben de çaprazlar önce alınır dedim.Çünkü inşaat da ,mesela kalıp sökümü işlerinde önce çaprazlardan başlanıyor,burdan yola çıkarak bu yanıtı verdim.Ne olacak ha kalıp,ha iskele diye düşündüm.Şantiyemizde iskele kurulurken hep bulundum,önlem aldık ve seyrettim.Ama iskele sökülürken, hep başka yerlerde olduğumdan izleyemedim.

2. tkanalan

tkanalan TÜİSAG Üyesi

İşveren burdaki cevapcevap

3. eer

eer TÜİSAG Üyesi

OSGB yoksa?

4. Kenan BORA

Kenan BORA TÜİSAG Üyesi

Sorular doğru;
    6331 madde 2 "Destek Elemanı; Asli görevinin yanında İSG ile ilgili önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilkyardım ve benzeri konularda özel olarak görevlendirilmiş uygun donanım ve yeterli eğitime sahip kişiyi"
    Yapı İşlerinde İSG Yönetmeliği Madde4 "Proje Sorumlusu; İşveren tarafından görevlendirilen ve işveren adına projenin hazırlanmasından, uygulanmasından ve uygulamanın kontrolünden sorumlu gerçek veya tüzel kişi"

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

özge29 bu yazıya teşekkür etti.
  5. eer

eer TÜİSAG Üyesi

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/insaat/moduller/Iskele.pdf

6. özge29

özge29 TÜİSAG Üyesi

psikolojik tacize,fiziksel şiddet dedim?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serdar demirel

serdar demirel TÜİSAG Üyesi

Bende basınçlandırmanın
    yes

özge29 bu yazıya teşekkür etti.
  8. envazyon

envazyon TÜİSAG Üyesi

bişey lab, otopsili bişey güldürdün beni gece gece sağolasın
    cevap doğru ama:)

9. serdar demirel

serdar demirel TÜİSAG Üyesi

Soyunma odalarıyla ilgili soru?

10. eer

eer TÜİSAG Üyesi

uzatmalı merdivenler var, ev içinde kullanılabilen küçük merdivenler var bunlarda ihtiyaç vardır

11. cihan mert

cihan mert TÜİSAG Üyesi

peki size soru yürürlülükten kalkan tüzükler nasıl kalktı dayanağı olmadan

12. cihan mert

cihan mert TÜİSAG Üyesi

2 arama kurtarma tahliye için 2 tane yangınla mücadele için

13. bbaşar

bbaşar TÜİSAG Üyesi

doğru cevabı bilmiyorum. Sadece bu soruda normlar hiyerarşisini düşündüm . ..

14. hepariston

hepariston TÜİSAG Üyesi

stel ile alakalı soru vardı

15. hepariston

hepariston TÜİSAG Üyesi

maden ile alakalı soruda ayak yerine topuk muydu sorunun cevabı

16. cihan mert

cihan mert TÜİSAG Üyesi

bende tam bilmiyorum ama yönetmelikler çıktıktan sonra yapı ile ilgili vs. tüzükler kalktı

17. eer

eer TÜİSAG Üyesi

Caprqzlar

MADDE 75 - İskele sökülmesi aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

1- İskelelerin sökülmesine en üst kısımdan başlanacaktır.

2- İskelelerin bina bağlantıları kalasların alınmasından sonra ve yukarıdan aşağıya sırayla sökülecektir.

3- Sökülmüş olan malzeme hangi yükseklikten olursa olsun doğrudan doğruya yere atılmayacak, iki yerinden bağlanarak dengeli bir şekilde indirilecek ve uygun bir yere istif edilecektir.

4- Söküm başlamadan önce herhangi bir sebeple, iskelenin takviye veya çaprazlarından hiçbir eleman alınamaz. Ancak söküme başlandıktan sonra iskele malzemesinin indirilmesi amacıyla iki dikme arası (aks) korkulukların alınması mümkündür[/quote]
    http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/insaat/moduller/Iskele.pdf

18. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

1. Tüzüklerin yürürlükten kalkması yeni bir tüzük hükmü ile olabileceği gibi dayandığı kanunun yürürlükten kalkması sonucu da olur.Ayrıca bir tüzük hükmünün kanuna aykırılık sebebiyle Danıştay’ca iptali hal,inde de o hüküm yürürlükten kalkar.

19. nagehan gencaga

nagehan gencaga TÜİSAG Üyesi

merhaba

şimdi b sınavından geçen 1800 günü varsa bir sonra ki sınavda a ya girebiliyor mu? herkes bişey diyor kafam karıştı....

20. nagehan gencaga

nagehan gencaga TÜİSAG Üyesi

cevap o ama

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica