Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Zor

16,8%
  2. Orta

52,0%
  3. Kolay

31,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Fatih Gemi

Fatih Gemi TÜİSAG Üyesi

Yav abi BİZ OSGB İLE ÇALIŞMIYORUZ ,ÇALIŞSAK BİLE OSGB DEĞİL İŞVEREN ATAR,ATIYOR....

2. ErdemBelli

ErdemBelli TÜİSAG Üyesi

Maalesef böyle bir hakkımız yok sınıf atlama bir defaya mahsus yapılabilir.Kesin.

3. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

belli bi değere kadar elektriğide iletir ... 2 şık da yanlışş
    işveren bence doğru cvp
    soru bina değil diye hatırlıyorum... Çalışan için idi..
    manifodlu 1 yıl
    Sorunun cevabı hepsi olmalı; yükümlüdür diyor.. Görevi demiyor.. İşveren hepsini yapmaya yükümlüdür..

4. liimr2003

liimr2003 TÜİSAG Üyesi

Bence de.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nurettin

nurettin TÜİSAG Üyesi

iş kazası bildirimi

6. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

Bende katılıyorum . İşveren yükümlü diyor yani yapmak zorundadır.bunu illa kendi yapacak demiyor.yapacaktır ve bunu da iş güvenliği uzmanı ile sağlıyor.bende o yüzden hepsi olmalı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

evet pardon.kantitatif diyecektim yanlış yazmışım.sayısal değerle miktar belirtiliyor ölçülüyorsa kantitatif.

8. polat1980

polat1980 TÜİSAG Üyesi

ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN

USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK

İşverenin yükümlülükleri

MADDE 5 – (1) İşveren, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri ile ilgili;

a) Programların hazırlanması ve uygulanmasını,

b) Eğitimler için uygun yer, araç ve gereçlerin temin edilmesini,

c) Çalışanların bu programlara katılmasını,

ç) Program sonunda katılanlar için katılım belgesi düzenlenmesini

sağlar.

Burada sınav yapar yok.Sadece ilk üçü vardı...

9. Guzin

Guzin TÜİSAG Üyesi

kulak koruyucu kullanımında etkisi alınmaz diye bir soru vardı .maruziyet sınır değer a şıkkı olan

10. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

SÖNDÜRME

ETKİSİ A B C D Elektrik Yangınları

<1000V , > 1000 V

KARBONDİOKSİT - + + - 1m 5m

Tüpün yaklaşım mesafesi var. Eğer fazla yaklaşırsanız elektriği iletir.. Soruda yanlışlık var..

11. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

2/2 olduğunu düşünüyorum. arama kurtarma tahliye için 2 kişi, yangınla mücadele için 2 kişi . arama kurtarma ve tahliye işi birlikte yapılan bir iştir. biri ararken diğeri kurtarmayı yapar diğer sahısta tahliye eder böyle birşey yok. ben aradım benim görevim bitti insan kurtaramam benim görevim değil kurtarmacı sensin gitsin kurtarsın diye beklenmez denmez. karşıklık olur. böyle bir uygulama ters olur bence. birleşik bir ekip olmalı.arama kurtarma ve tahliye ekibi . kişi sayısı olarak tabiki mevzuata göre az kişi görevlenriliyor artık ama, ben ekipleri kurarken biraz fazla kişi yazmaya çalışıyorum.o ayrı konu

12. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

sulu çözelti içinde co2 elektriği iletiyormuş böyle bir bilgi de okudum sodanın içinde mesela iyon halinde elektriği iletiyor.. co2 gaz haline iletse elektrik panosuna sıktığımızda kopru görevi görür insanı elektrik çarpmazmı?

13. ozgetunaa

ozgetunaa TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben o soruyu konduksiyonlar iletmeyi önler olanı işratlendim basınçlandırma havayla iletimi kesmek için yani konveksiyon olması gerekio diye işaretlemiştim ama bilemeiyorum tabii.birde 30 ma olması gerekmiyormu elektrik çarpması için 300 ma yangın güvenliği için kullanılıyordu

14. ozgetunaa

ozgetunaa TÜİSAG Üyesi

zaten orda sıvı yangını yazıodu o yüzden bende lpg li olanı işaretledim

15. Bora Çağlayansu

Bora Çağlayansu TÜİSAG Üyesi

fiziksel ve zihinsel kesin yönetmelikte aynen böyle geçiyor

16. Mehmet Arslanbaba

Mehmet Arslanbaba TÜİSAG Üyesi

Denetimden sonra bize para cezası geldi orada cezaya itirazlar sulh ceza mahkemesine yapılacaktır ve eğer itiraz edececekseniz itiraz ettiğinizi çalışma il müdürlüğüne bildiriniz diye bir ibare vardı arkadaşlar yani itirazlar sulh ceza mahkemesine yapılır kesin bir bilgidir.

17. ozgetunaa

ozgetunaa TÜİSAG Üyesi

Bütün yangın kontrol panellerine ve tekrarlayıcı panellere enerji sağlayan besleme kablolarının,
    yangına karşı en az 60 dakika dayanabilecek özellikte olması şarttır.

şık böyle değilmiydi arkadaşlar

18. canmersin

canmersin TÜİSAG Üyesi

nicel = kantitatif sorusu a şıkkı doğruydu

19. zacnider

zacnider TÜİSAG Üyesi

'Basinclandirma fanini besleyen kablolar yangina 60 dakika dayanmalidir 'dogruydu bu şık yanlış olan a şıkki yani basinclandirma yangini sondurmek icin degil dumani engellemek icin yapilir.

20. edis1022

edis1022 TÜİSAG Üyesi

ya o soruda 744 ölümlü bildirilmeyen kazalar da va ;)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica