Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Zor

16,8%
  2. Orta

52,0%
  3. Kolay

31,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. inceduygu

inceduygu TÜİSAG Üyesi

ğardon ben liste halinde doğru cevapları yazdınız sandım

meğerse siz kendi cebaplarınızı yazmışsınız sadece

2. inceduygu

inceduygu TÜİSAG Üyesi

bütün doğru cevapların toparlandığı bir mesaj var mı acaba ?

3. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

çalışanlarla ilgili eğitim içinde ilkyardım risk gibi birşeyler vardı??

4. cihan mert

cihan mert TÜİSAG Üyesi

cenaze ödeneği verilir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

o sorunun cevabı 3 de

mertkgul bu yazıya teşekkür etti.
  6. Selen YILMAZ

Selen YILMAZ TÜİSAG Üyesi

Acil tıp teknikeri yazıyordu cevapta tekniker değil teknisyen olacaktı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Selen YILMAZ

Selen YILMAZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar çevrede yazan değil acil tıp ta tekniker yazıyordu o yüzden ben onu işaretledim

8. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

bencede iptal edilmesi gereken sorular varrr,,,,,bunları ispatlarıyla yazalımmm ve bakanlığa gönderillmmmmm

9. seniso

seniso TÜİSAG Üyesi

bina girişi diyor soruda onun için 300 ma ev için olsa 30 ma olur araştırdım 300 ma doğru olan 30 ma işaretlediyseniz yanlış

10. seniso

seniso TÜİSAG Üyesi

bence kolay bir sınavdı illa ki zor ve çelişkili sorular olacak çeldirici şık pek yoktu mesela dinamik yük deneyi 1,1 harici yakından geçen bir şık yok 1,5 bile koymamış. önlem sıralaması vardı kkd en son önlem sadece tek şıkta sonda kkd vardı. uyarı levhası sorusu çocuk bile cevap verir ben sınava hiç çalışmadım ama buna rağmen 70 alırım diye düşünüyorum bir daha bu kadar kolay olacağını düşünmüyorum çalışmadığıma da pişman oldum

11. murat82yilmaz

murat82yilmaz TÜİSAG Üyesi

0.075 mg/m3 dogruumemeciiewt coeval

12. erhan kuzdere

erhan kuzdere TÜİSAG Üyesi

Bencede genel olarak kolay bir sinavdi.

13. mustafa üstün

mustafa üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar basincli kap sorusunu hatirlayan varmi?

14. fatihöztürk

fatihöztürk TÜİSAG Üyesi

ben sinavi 80 dk da bitirdim ve kolay geldigi icin ciktim keske bir kere daha baksaydim insallah herkez basarili olur. kanatim kolay bir sinavdi.

15. Esra Gül Sungur

Esra Gül Sungur TÜİSAG Üyesi

turuncu

16. serkan34

serkan34 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum. yaptıgımız yuksek binalardaki asansörde bu ozelllikler bulunmaktadır. bir diger sasirticilik ise naftilaminin degeri 0,1 altında sorun degilse 0,001 vede 0,0001 degeri hiç hiç sorun olmaz. iptal edilmeli diye dusunuyorum

Binaların Yangından korunması hakkında yönetmelik madde 63
    "Acil durum asansörü
    MADDE 63- (1) Acil durum asansörü; bir yapı içinde yangına müdahale ekiplerinin ve bunların kullandıkları ekipmanın üst ve alt katlara makul bir emniyet tedbiri dâhilinde hızlı bir şekilde taşınmasını sağlamak, gerekli kurtarma işlemlerini yapmak ve aynı zamanda engelli insanları tahliye edilebilmek üzere tesis edilir. Asansör, aynı zamanda normal şartlarda binada bulunanlar tarafından da kullanılabilir. Ancak, bir yangın veya acil durumda, asansörün kontrolü acil durum ekiplerine geçer.
    (2) Yapı yüksekliği 51.50 m'den daha fazla olan yapılarda, en az 1 asansörün acil hâllerde kullanılmak üzere acil durum asansörü olarak düzenlenmesi şarttır.
    (3) Acil durum asansörleri önünde, aynı zamanda kaçış merdivenine de geçiş sağlayacak şekilde, her katta 6 m2 ’den az, 10 m2 ’den çok ve herhangi bir boyutu 2 m’den az olmayacak yangın güvenlik holü oluşturulur.
    (4) (DeğiĢik: 10/8/2009-2009/15316 K.) Acil durum asansörünün kabin alanının en az 1.8 m², hızının zemin kattan en üst kata 1 dakikada erişecek hızda olması ve enerji kesilmesi hâlinde, otomatik olarak devreye girecek özellikte ve 60
    dakika çalışır durumda kalmasını sağlayacak bir acil durum jeneratörüne bağlı bulunması gerekir.
    (5) Acil durum asansörlerinin elektrik tesisatının ve kablolarının yangına karşı en az 60 dakika dayanıklı olması ve asansör boşluğu içindeki tesisatın sudan etkilenmemesi gerekir.
    (6) Acil durum asansörünün makina dairesi ayrı olur ve asansör kuyusu basınçlandırılır."[/quote]

17. Ahmet Aktürkoglu

Ahmet Aktürkoglu TÜİSAG Üyesi

mor

18. Ahmet Aktürkoglu

Ahmet Aktürkoglu TÜİSAG Üyesi

caprazlari sokersen dikmeler devrilir, korkulugun da kalmaz

19. Selahattinekinci

Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

20. Selahattinekinci

Selahattinekinci TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...
Konu Durumu: