Tartışma 21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 B Sınıfına Yükselme Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Zor

16,8%
  2. Orta

52,0%
  3. Kolay

31,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. uzmanoldum

uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

gelir bağlanmış kız çocuklara evlenme ödeneği verilir kesinlikle verilir.

2. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

İş kazası, meslek hastalığı, hastalık ve analık sigortasından sağlanan haklar (16/1)

MADDE 16-(Değişik: 17/4/2008-5754/10 md.)

İş kazası veya meslek hastalığı sigortasından sağlanan haklar şunlardır:

a) Sigortalıya, geçici iş göremezlik süresince günlük geçici iş göremezlik ödeneği verilmesi.

b) Sigortalıya sürekli iş göremezlik geliri bağlanması.

c) İş kazası veya meslek hastalığı sonucu ölen sigortalının hak sahiplerine, gelir bağlanması.

d) Gelir bağlanmış olan kız çocuklarına evlenme ödeneği verilmesi.

e) İş kazası ve meslek hastalığı sonucu ölen sigortalı için cenaze ödeneği verilmesi.

3. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

nerden buluyorlar böyle soruları sinir oluyorum soru gitti

4. GökayAydogan

GökayAydogan TÜİSAG Üyesi

Cevap hepsi olacak :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzmanoldum

uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

yani cevap hepsi olcak.:))

6. fehmi

fehmi TÜİSAG Üyesi

sınav kolay olunca adam ikilemde çok kalıyor ben bile çok güzel geçti ama sürprizde olabilir hayırlısı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

sınav kolay yorumunu neye gor yaptiginizi anlamadim a sinavinin b den daa celiskisiz ve kolay oldugunu lirtenler

8. yasin190538

yasin190538 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar naftalimin sorusunu iyice düşünün.çünkü tamam yönetmelikte %0,1 yazıyor ama şıklarda bunun altında olan değerlerde vardı.0.1 zararlı değilse 0,01 ve 0,001 de zararsızdır

9. mehmet kaçar

mehmet kaçar TÜİSAG Üyesi

co2 ele
    co2 elektrik yangınlarında belli mesafelede kullanılabilir.Ancak metal yangınlarında kullanılmaz.....

10. FATİSG

FATİSG TÜİSAG Üyesi

günaydın arkadaslar..
    konuya bodoslama dalmak istiorum..Bu soruları hazırlayanlar, sırf anlatım bozukluğu yapmak için özel ders mi aldılar anlayamadım..sırf 4-5 soruyu anlayamadıgımdan ucup gitti sorular..
    bir baska mesele..sınava tabi tutmak çok iyi hos bir durum..tamam ama insanların bilgilerini ölcerken de ölçme ve değerlendirme diye bir mevzu söz konusudur..bu dersi de almamıslar bellikii...
    öyle sorular soruılmuskii içler acısı...B sınıfı Sınavı A nın vekili bi anlamda da iş müfettişi seviyesinde uzman..
    suan hiç bir A sınıfı uzman ne manıfoldlu tüp demetlerinin peridk kont. bilir.. ne de alfa beta gama ışınlarını bilir..kaynak sonrası acıga cıkan gaz nedir desen sigara dumanı der belkide...keza aşı sorusu...yine çalışma gerilimi 42 voltun üzerinde ise, elektrik kaçağı topraklamasıyla iligili soru…bunları kafada olacak bilgiler degil..bunlar acarsın bakarsın yonetm.tuzuge kanuna okursun alırsın notunu gerektigi hallerde..bunları bizlere ezberletmenın manası nedir ***
    görev yapabilecek bir uzmanın ne denli bir bilgi haznesine sahip olması gerektigi,cocugu olmadan anneligi hissetmesini basarabilmesi istenmektedir bizden..her daldan meslekten bölumden;yaklasık 20 ye yakın meslekte verilen egitimlerin hesaplamalı bilgileri terimleri nicel nitel verilerini resmen otur inek gibi ezberle gir yap denıyo…boyle sacma sapan bir ölçme ve degerlendirmeye karsıyım..
    ne bir uzmanın yetişebilecegi ne de sorumlulugun ciddiyetine varabilecegi sorular bunlar..

fthkrgz ve ecowatt bu yazıya teşekkür etti.
  11. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

dogru soyluyorsunuz cunku soru bir yonetmelige dayadirilmadan direkt sorulmus iptal olacaktir yuksek ihtimal
    cunku

12. uzmanoldum

uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar gürültü yönetmeliğiyle ilgili bi soru vardı kulak koruyucu kullanım zorunluluğumuydu öle bişeydi,cvbı en yüksek maruziyet eylem değeri olcaktı değilmi?

13. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

Hani nerde sorular ve cevaplar şu sıralar açıklanması gerekmiyor mu ??

14. isgisgisgizmir

isgisgisgizmir TÜİSAG Üyesi

Maruziyet sınır değeri dogru cevap

15. mehmet keskin

mehmet keskin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sorular ne zaman yayınlanacak meb e f5 yapmaktan bi hoş oldum

16. yasin190538

yasin190538 TÜİSAG Üyesi

en yüksek maruziyet sınır değeri olacaktı.eğer o soru ise

emin başboğa bu yazıya teşekkür etti.
  17. mehmet keskin

mehmet keskin TÜİSAG Üyesi

ffffffff55555555555

18. uzmanoldum

uzmanoldum TÜİSAG Üyesi

iyide sınır değer 87 db kulaklık takma zorunluluğu 85dbde baslamıyomuydu?

19. srsr51

srsr51 TÜİSAG Üyesi

Sorular ve Cevapları yayınlandımı ?

20. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

herkes bekliyor sohbet alanı açılsa iyi olurdu aslında

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica