21 Aralık 2013 C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonucunuz Nedir ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. önder puçuluoğlu

önder puçuluoğlu TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavında 64le kaldım çok şükür 83 :D

2. sihem

sihem TÜİSAG Üyesi

evet
    D tipi olması gerekiyor. bence kesin iptallik soru .salim bey sorusu da sıkıntılı bence

3. Murat Çöçelli

Murat Çöçelli TÜİSAG Üyesi

İyi sonuç geliyor. 6 arkadaş sınava girdik;
    2 miz C sınavını geçiyoruz ( her ikimizinde A sınavı için prim gün sayısı yetiyor, bakalım A için hazırlancacağız )
    1 i B sınavını geçiyor
    3 ü A sınavını geçiyor.

sınav dişimize göreydi. Umarım herkes geçer...

4. chemistanbul45

chemistanbul45 TÜİSAG Üyesi

ağustosta 68 den kaldım bunda 85 gibi gözüküyor :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Murat Çağlim

Murat Çağlim TÜİSAG Üyesi

puan hesaplama kısmında çeşitli söylentiler var. Acaba bu puan hesaplamanın doğrusu nedir? yanlış doğruyu götürüyor mu?

6. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

prim gün sayısı yeterse yüksetlme sınavına girebilirsiniz....bakın benim 4500 gün civarı primim var.C den inşallah 89 alacağım..sonra Şubatta A'ya gireceğim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. koskoca

koskoca TÜİSAG Üyesi

üstadlar sınavda 73 doğru gözüküyor acaba kalma şansım varmı? hani iptal filan olursa sorular diye soruyorum? sevinmeye başlasam olurmu sizce?

8. Kadir USLU

Kadir USLU TÜİSAG Üyesi

9. Murat Çağlim

Bilgisi olan yokmu arkadaşlar...

10. Gökhan Yurga

Gökhan Yurga TÜİSAG Üyesi

doğru sayın neyse o geçerli...yanlışın doğruyu götürmesi yok...

11. esmabaykan

esmabaykan TÜİSAG Üyesi

puan hesabında sadece doğrular sayılıyor.yanlış cevaplarınız sonucu etkilemiyor.

12. Murat Çağlim

Teşekkürler. Yani doğru sayımız neyse puanımız o oluyor. Kesin hesap yöntemi budur yani

13. Murat Çağlim

o zaman arkadaşlar safları sıklaştıralım bende aranıza katılıyorum...:D

14. esmabaykan

esmabaykan TÜİSAG Üyesi

bakanlık bununla ilgili açıklama yapmıştı. Böyle durumdan emin olmak için lütfen bakanlığın sayfasını kontrol edin.ben yok diye hatırlıyorum.

15. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

18 ağustosta: 69, iptallerle 65 (!)
    şimdiki sınavda min. 82, max. 86

umarım iptallerle 69 olmaz ::-((

16. Hakan ERDOĞAN

yok olan nedir anlayamdım.benimle aynı statüdeki arkadaşım ağustosta C aldı şimdi A....

yeniden sınav yapılmayacağını mı kastetdiniz?

17. Hakan ERDOĞAN

2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlar, aşağıda belirtildiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısı ve sahip olduğu belgeye göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebileceklerdir.

(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,girebileceklerdir.

Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

görüldüğü üzere 1 yılda 2 kez deniliyor ilki aralıktaki idi. bakanlıkla yapılan görüşmede bu hakkın 2014 deki şubat ve temmuz ayınıda kapsadığı belirtildi...
    benim bilmdeğim başka bir şey bilen varsa paylaşsın lütfen

18. yusufhilmi

yusufhilmi TÜİSAG Üyesi

bende 18 ağustos sınavından 69 la kalmıştım.Bu sınavdan inşallah 80 üzeri bekliyorum.

19. yasinkara81

yasinkara81 TÜİSAG Üyesi

slm kardeş

20. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

18 Ağustos sınavında 69 ile kaldıktan sonra bu sınav 86 gelecek. Ama haklarımı, emeklerimi tüm sorumlulara yürekten haram zıkkım ediyorum. Bu sınava sadece 2 hafta çalıştım, eğer hakkım olmasa bu puanı alamazdım. Ağustos sınavını hazırlayan tüm ekibe yazıklar olsun bu kadar insanın emeklerini sömürdüler!!

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica