21 Aralık 2013 C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonucunuz Nedir ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. suhat

suhat TÜİSAG Üyesi

21 aralık 2013 c sınavını kazananlar subatta belge yükseltme sınavına girebiliyormu?

2. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

Aldığım 69 da şıkkı değişen 2 soru ile 69 olmuştu ağustosta.. Akılları sıra iyilik yaptılar. Yazık çok yazık şu sınavı geçmek için harcadığım (kurs süresi-sınav-hazırlık dahil) 8 ayıma çok acıyorum.. Ben ve benim gibi bu sınavı alnının akıyla geçecek olan arkadaşlarım umarım ağustos sınavı rezaletini yapan yetkililerin utanmasını yüzlerinin kızarmasını sağlar.. Tekrar tekrar yazıklar olsun ağustos sınavını hazırlayan tüm ekibe... !!!

3. Hakan ERDOĞAN

Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

benim bildiğim girebiliyor....ama farklı şeyler söyleyen arkadaşlarda mevcut....yarın bakalnığı arayacağım yeniden...kanun maddesi 1 yılda 2 kez diyor yani 2013 mü kasdediyor eğer öyleyse ilki aralıktaki sınav oldu....acaba şubattada olup sonlandıracaklarmı.....kafam karıştı!?!?!?

4. Hakan ERDOĞAN

2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebileceklerdir.

o zaman 2 ağustos 2014 son demek değilmi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. suhat

suhat TÜİSAG Üyesi

21 aralık 2013 c sınavını kazananlar subatta belge yükseltme sınavına girebiliyormu?bilgi sahibi olan varmı

6. haktan121

haktan121 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar 78 aldım bende yalnız vesvese yapıyorum cevap anahtarında grubumu işaretlemedim gibi geliyor . dilekçe versem bir işe yarar mı ? eğer 0 alırsa mafolurum acıkcası
    sızce nasıl bır y

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. haktan121

haktan121 TÜİSAG Üyesi

nasıl bır yol izlemem lazım ? cok stresslıyım

8. yusufhilmi

yusufhilmi TÜİSAG Üyesi

Benim anladığım bu yükseltme sınavından başarılı olamayanlar 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebilecelerdir.

yanlışta anlamış olabilirim tabi

9. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

Cevap
    anahtarına kitapçığınızı işaretlememişseniz gözetmeniniz ceza alır. Onların asli görevi bunu kontrol etmek neticede. Ayrıca böyle bir ihtimal de olamaz onlar dolaşıp herkesinkini kontrol ediyorlar. Gereksiz endişe etmeyin. Eğer yine de böyle bir durum varsa, kağıdımın yeniden incelenmesi diye dilekçe veriyorsunuz manuel olarak inceliyorlar. Ağustos sınavında ben dilekçe vermiştim, cevap kağıdımın fotokopisini gönderdiler inceledik sonuç değişmedi dediler. geçmiş olsun tebrikler :)

10. Hakan ERDOĞAN

bizim kursta a sınıfı uzman mustafa bey vardı bana söylediği şubat ve temmuzda da bu hakkın verileceği yönünde idi..dediğiniz gibi olması bana mantıklı gelmiyor......

acaba A ve B ye kaç kişi girdi ...

11. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Aleyküm Selam.

12. koparal

koparal TÜİSAG Üyesi

benimde 76 gibi gözüküyor hızımı alamadım A SINIFI BELGE sınavını da denedim sonuç 69 kritik bir noktada kaldı
    bu arada olaki 7 soru iptal edilirse 69 da kalma ihtimalim var mı?

13. Gülden GÜNDOĞDU

Gülden GÜNDOĞDU TÜİSAG Üyesi

iptal olan sorular ne zaman açıklanır bilgisi olan var mı

14. koparal

koparal TÜİSAG Üyesi

emeği geçen bilgi paylaşımında bulunan motivasyonumuzu yüksek tutan tüm paylaşımcılara teşekkür ederim

Hakan ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
  15. yusufhilmi

yusufhilmi TÜİSAG Üyesi

İnşallah girebiliriz benimde 1800 prim günüm var.

16. Mystery4560

Mystery4560 TÜİSAG Üyesi

moral bozmak gibi olmasın da ağustos sınavında benim 71'di 2 şık değişti 69 oldu kaldım. Hiç belli olmaz bunları işi. Siz sadece dua edin ne diyim:) bu lanet sınavın acısını çekmiş birisi olarak yaşadığınız stresi yürekten anlıyorum. geçmiş olsun..

17. Hakan ERDOĞAN

yarın bakanlığı arayıp soracağım.gerekirse gider sorarım sonuçta Ankara'dayım.

yükselme dediğim gibi ise forumda buna yönelik soru çözümlerine başlaycağım...beraberce hazırlanırız

18. esmabaykan

esmabaykan TÜİSAG Üyesi

Aynen aşağıdaki gibiydi,
    3 Aralık 2013 tarihli Duyuru

Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!

Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı belge sınıfı yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılabilirler. Bu hak bir belgenin kazanılması için verilmiş olup ilk sınav hakkında başarılı olanlar, yeni bir belge için sınav hakkı talebinde bulunamazlar.

Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Belge sınıfı yükseltme imkanı tanıyan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda yapılan değişiklik gereği;

·2 Ağustos 2014 tarihine kadar iki sınav hakkı bulanan kişiler bu hakkı sadece bir belge sınıfı yükseltmek (B veya A) için kullanabilirler. Prim gün sayısı yeterli olsa dahi ikinci defa yükseltme yapamazlar.

Örnek 1: C sınıfı belge sahibi bir uzman, prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge sınavına girmeye hak kazanır.

Örnek 2: B sınıfı belgeye sahip olanlar, prim gün sayısı yeterli olduğu takdirde A sınıfı belge sınavına girebilirler.

Örnek 3: Belgesi olmayanlar ise öncelikle C sınıfı belge alırlar. Başvurdukları tarih itibariyle prim gün sayısına göre B veya A sınıfı belge için sınava katılabilirler.

·Kişi sınıf yükseltmek için sınav hakkını kullanıp kazanamadığı takdirde, ikinci sınav hakkını da aynı sınıf belge için kullanabilecektir. Prim gün sayısı artsa dahi bir sonraki sınavda bir başka sınıf belge sınavına başvuramaz.

· 21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler.

19. Hakan ERDOĞAN

esma hanım çooook teşekkürler daha da açıklayıcı oldu

20. yusufhilmi

yusufhilmi TÜİSAG Üyesi

İnşallah hazırlanırız.Güzel olur.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica