21 Aralık 2013 C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonucunuz Nedir ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

evet aralıkta belgenizi alırsanız şubatta yukseltme sınavına girebilirsiniz.

2. MNG

MNG Guest

Muhtemelen,
    İptaller olacaktır.
    Umarım başarılı olursunuz.

3. asuman84

asuman84 TÜİSAG Üyesi

zeynep hanım henüz yok ama şu son sınav yani aralık sınavından geçiyorum inşallah. bu şekilde olduğunda şubatta ki sınava hak kazanmış oluyor muyuz ben onu sormak istedim

4. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

77 şükür

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dejavu973

dejavu973 TÜİSAG Üyesi

Bilindiği üzere 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı resmi gazete’de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in, 31/01/2013 tarih ve 28545 sayılı resmi gazete’de yayımlanan yönetmelikle eklenen Geçici 2 inci maddesinin birinci fıkrasına açılan dava sonucunda Danıştay 10.Dairesince 2013/919 Esas no ile ilgili maddenin yürütmesinin durdurulması kararı verilmiştir.

Bu itibarla, konu ile ilgili taleplerin işleme konulmasına hukuken imkân bulunmamakla birlikte bahsi geçen dava süreci takip edilerek verilecek nihai karara göre tarafınızca işlem tesis edilmesi uygun olacaktır. Ayrıca İSG-KATİP üzerinden bu konu ile ilgili işlemler durdurulmuş ve bu madde doğrultusunda yapılan sözleşmeler askıya alınacaktır.

PRİM GÜN SAYISINA GÖRE YÜKSELTME İPTAL Mİ OLDU???

6. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

Bu duyuruyu ben az önce sordum bilgisi olan varsa cevap verir diye. Normalde çok tehlikeli ve tehlikeli sınıfta çalışıp 750 prim günü olup (tam sayıyı hatırlamıyorum şuan), C sınıfı belgesine sahip olanlar 7 yıl boyunca A sınıfı veya B sınıfına bakabiliyordu. ancak dava açıldı ve durduruldu. Ancak İsg katipten bu duruma uygun sözleşme yapanların sözleşmeleri askıya alınacak diyor duyuruda. Ancak hala c belgeyler a sınıfına bakan tanıdığım var ve isg katip iptal etmemiş. Bu durum ne zmana kadar devam edcek.
    Bende 21 aralıkta c sınıfı belgemi alıp isg-katipten sözleşme yapabilecek miyim çok tehlikeli sınıf taki işyerim için. Bu sektorde 5 yıl tecrübem var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. beskili

beskili TÜİSAG Üyesi

Şükürler olsun 80 üzeri geliyor.

8. nurşen aktaş

nurşen aktaş TÜİSAG Üyesi

ben mi yanlış hatırlıyorum doğru cevap olarak afet lerle ilgili şık denmiş :(

9. MNG

MNG Guest

Nurşen hanım hangi sınıfta sınava girdiğinizi belirtmemişsiniz.sözünü ettiğim soru A sınıfı A kitapcığı 31. soru..
    ...Bütün vücut titreşimi için maruziyet sınır değeri aşağıdakilerden hangisinde aşılabilir?
    A-yapı işleri,
    B-Deniz ve hava taşımacılığı işleri,
    C-Madenleri arama ve çıkarma işleri,
    D-Makine ve Motorlu araçları imalatı ve tamiratı işleri,

Doğru cevap : B

10. nurşen aktaş

nurşen aktaş TÜİSAG Üyesi

teşekkürler ben yanlış görmüşüm :) zaten bende B işaretlemiştim :)

11. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

12. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Olur mu hiç arkadaşım, kim uyduruyor böyle bir şeyi?!!! YANLIŞ DOĞRUYU KESİNLİKLE GÖTÜRMÜYOR. İçin rahat olsun...

13. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Funda hanım, evet muhtemelen metal yangınlarıyla ilgili soruda şık değişikliği olur. Ama Salim bey için hangi soru iptal olabilir ki?!! Biraz açar mısınız?

14. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Muhtemelen şık değişimi olur...

15. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Evet, aynen öyle... http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/sb/sivilsav/yangin_cihaz.asp . Bence bu sorunun cevap şıkkında değişiklik yaparlar...

16. serpil defne

serpil defne TÜİSAG Üyesi

80 bekliyorum umarım olumsuz bir süprizle karşılaşmam...Eğer gecersem a ya gireceğim. fakat nasıl başvurulur a ya o prosedürü daha bilmiyorum....

17. serpil defne

serpil defne TÜİSAG Üyesi

80 bekliyorum umarım olumsuz bir süprizle karşılaşmam...Eğer gecersem a ya gireceğim. fakat nasıl başvurulur a ya o prosedürü daha bilmiyorum....:alaycı:

18. İGU Mehmet ARSLAN

İGU Mehmet ARSLAN TÜİSAG Üyesi

Herkesi etkiliyor itiraza para almaları her şeye itiraz etmesinler diye yapılan bir şey olduğunu düşünüyorum ;)

19. turktay

turktay TÜİSAG Üyesi

83 gelecek gibi, darısı B sınıfı İGU sınavı için..

20. serdal vural

serdal vural TÜİSAG Üyesi

85-88 arası gelir inşallah Allahın izniyle geçeceğim.darısı herkesin başına

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica