Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Sayın TÜİSAG üyeleri,

21 Aralık 2013 C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında yanlış olduğunu düşündüğünüz soruları burada paylaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

alkan sönmez ve ESRA TÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  2. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

hastanelerin buroları orta tehlikeli olduğunu söylüyorlar,bence o iptal olmalı,yönetmelikte bir düşük bir orta tehlikeli olarak geçiyor,25 kişide destek elemanı sorusu bence 2 olmalı ama 1 miş sanırım,orası da benim için hala soru işareti bilemiyorum kesin problem yok doğru diyenlerde olabilir,ohsas 18001 yazmamışlardı,ohsas 18000 yazmışlardı mesela o da sonuçta yanlış yazılmış iptal olmalı,itiraz nasıl ederiz bilen var mı?

alkan sönmez bu yazıya teşekkür etti.
  3. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

100 db - 103 db sorusu
    kaynakla gürültü ilişkisinin olduğu soru
    benzidin ve tuzları sorusu

şu an aklıma gelenler bunlar...

alkan sönmez ve O. Hasan Cebi bu yazıya teşekkür etti.
  4. eren_can_1983

eren_can_1983 TÜİSAG Üyesi

100 db olan soru doğruydu doğru cevap 100 db nedenmi soruda 100 db ve 80 db vardı fazla gürültü az gürültüyü bastırdığı için yüksek olan gürültü alınır yani +3 eklenmez

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

MaTrOsE ve alkan sönmez bu yazıya teşekkür etti.
  5. eren_can_1983

eren_can_1983 TÜİSAG Üyesi

isg eğitimi sorusu yanlış olduğunu düşünüyorum danışmanlık firması denilmiş hangi danışmanlık firması ama soru net ve açık değildi iptal edilmeli

alkan sönmez, env_84 ve memedkaradayi bu yazıya teşekkür etti.
  6. Rıdvan Bayhan

Bende 100 db yaptım. Fakat çok küçükte olsa bir miktar eklenir. Evet 100 db'e yuvarlanabilir, fakat temelde yanlış bir soru.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

muzaffer bayrak ve Hüseyin Sönmez bu yazıya teşekkür etti.
  7. Hayri YANIK

Hayri YANIK TÜİSAG Üyesi

Bence de yanlış. 100 ün üzerinde bir rakam eder. Sonuçta 0.005 ler bile sorulabiliyorsa, 100.02 denseydi 100 db yi işaretlerdim. Ben de muhakkak 100 ün üzeri diye ne yazıkki 103 işaretledim.

8. Sdt

Sdt TÜİSAG Üyesi

İki farklı gürültü kaynagı için yayınladıkları bir tablo var tabloda 16 db farkka kadar almışlar sonrası muamma net bir şey dememişler? yorum ve hesaplara bakarak söyleyecegim eger soruda yaklaşık diye bir şey yazmıyorsa net sonuç çıkması lazım 100 se 100, 103 se 103 ona yakın buna yakın yuvarlayalım olmaz bu mühendislik fakultesi vize yada final sınavı degil, soruda yaklaşık ibaresi varmıydı hatırlayan var mı?

bayrama bu yazıya teşekkür etti.
  9. nazamarya38

nazamarya38 TÜİSAG Üyesi

upload_2013-12-22_22-21-37.png

Sınavda 100db + 80db sorulduğundan ve fark 20db olduğundan, fazla olan gürültü kaynağına yani 100db gürültüye 0 eklenir. cevap açık ve net 100 olur.

Ekli Dosyalar:

10. Erdem Engin

Erdem Engin TÜİSAG Üyesi

eğitim verebilecek kurumlar arasında danışmanlık şirketide olmalı bence ...
    Ama yönetmelikte yokmuş
    Ben isg uzmanı vb eğitim verebilecek personelin çalıştığı danışmanlık firmasına ücret ödeyerek çalışanlarıma eğitim verdirebilirim diye düşünüyorum ne dersiniz?

11. fatmaksr

fatmaksr TÜİSAG Üyesi

yurt sorusu iptal edilsin cevabı 151 olan

12. Rıdvan Bayhan

Yönetmelikte geçiyor, 150 ve üzeri kadın çalıştırılan yerlerde diye. Üzgünüm, iptal etmeyecekler.

ali Çifçi bu yazıya teşekkür etti.
  13. Erdem Engin

Erdem Engin TÜİSAG Üyesi

yurt sorusunun mantığı nedir?

14. Sdt

Sdt TÜİSAG Üyesi

İki gürültü kaynağının ayrı ayrı çıkardıkları gürültü düzeyleri biliniyorsa, her ikisinin birlikte çıkardıkları gürültü düzeyini bulmak için aşağıdaki tablo kullanılabilir. Ses düzeyleri arasındaki farka karşıt gelen değer, yüksek düzeydeki ses düzeyine eklenerek bulunabilir
    upload_2013-12-22_22-35-48.png

Sultan Yaşar Şengül, K.Onur ve memedkaradayi bu yazıya teşekkür etti.
  15. yazemre

yazemre TÜİSAG Üyesi

rburcakbas ve memedkaradayi bu yazıya teşekkür etti.
  16. Rıdvan Bayhan

150 ve daha fazla kadın çalışanı olan işyerlerinde kadın çalışanların çocukları için yurt yapılması şartı var.

memedkaradayi bu yazıya teşekkür etti.
  17. Sdt

Sdt TÜİSAG Üyesi

neden iptal etsinler :))

Hüseyin Sönmez, MaTrOsE ve memedkaradayi bu yazıya teşekkür etti.
  18. Rıdvan Bayhan

Özür diliyorum, 150 dahil değilmiş.

19. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

o zaman tam 100 db olmuyor ,ben yanlış yaptım bu soruyu yaklaşık değer demiyorsa o zaman iptale gidebilir bence edelim itiraz :D

Hüseyin Sönmez ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  20. Sdt

Sdt TÜİSAG Üyesi

ben cevabı 100 yaptım ama kendimce yorumla başka yerde hesaplamışlar 100,00? bişey çıkmış yaklaşık yazmıyorsa yoksa eger bence hatalı

Hüseyin Sönmez ve ali Çifçi bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica