Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. FATİH GÜLEÇ

FATİH GÜLEÇ TÜİSAG Üyesi

soru iptali değil şık değişikliğine giderler ağustosta olduğu gibi

2. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

kardeş #168 bak

3. safari

safari TÜİSAG Üyesi

Bence barajı 60 yada 65 düşürseler nasıl olur:)

4. burcuzcan

burcuzcan TÜİSAG Üyesi

yönetmelik

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

bence bunlar doğru yanlış soruları görüyorsun

6. lebron86

lebron86 TÜİSAG Üyesi

Kaynakta gürültü olmaz diye itiraz edenler, yönetmelikte var mı yok mu diye hiç bilmeye bile gerek yok bi kaynak yapılan yerde bulunun anlarsınız yanındaki bağırarak konuşsa dahi zor duyarsın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. burcuzcan

burcuzcan TÜİSAG Üyesi

exproof bir aydınlatma türü müdür yoksa aydınlatmanın olması gereken bir özelliği midir?soru doğru sorulmamış.
    mekatronik mühendisi

8. yussuf blk

yussuf blk TÜİSAG Üyesi

Tezgah sorusu kesinlikle yanlış bir soruydu elektronik bir tezgahı makina mühendisi nasıl kontrol edebiliyor anlamıyorum

9. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

soruda şöyle diyor: 18 ve 21 soruları paragrafa göre cevaplayın diyor.sonra paragrafta salim beyin site görevlisi ve ısg uzmanıyla risk degerlendirmesi yaptıgı söyleniyor..cevapta ısg uzmanı banko olacak yanına da (salimveya site görevlisi lazım) zorunlu diyor .bu şartalrı saglayan tek şık B şıkkı ... bu soru ancak bu mantıkla çözülür.kardeşi bende biliyorum apartmanın site görevlisi birde site sakinleriyle yapılacağını .ama sen soruyu paragrafa göre yap de. sonra sorunun kalıbının aynısını paragrafta kullan. ısg uzamanı ve siteg görevlisiyla risk analizi yaptıgını söyle sonra zorunlu hangisi olur diye sor soru çok saçma ne bileyim iptal edilecek veya şık değişikliğine gidilecek iptal edilmesi herkes için en iyisi

Müjgan Gürpınar bu yazıya teşekkür etti.
  10. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

11. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

beyler şu iptal edilmesi lazım bu iptal edilecek diyorsun o kadar .. delillendirin burdada paylaşın ki bişeye benzesin tamam iptal edilmesi lazım anladık ama NEDEN? 3 gün içinde bakanlığa başvurdunuz yoksa sabaha kadar buraya yazın durun kim görcek . delilendirip yazarsanız iptal başvurusunda bulunacak arkadaşalr burdan faydaalnabilir. bu paltformun kuruluş gayeside bu zannımca

kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
  12. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

BEN YARIN ALEVLENME NOKTASININ GEÇTİĞİ SORU İLE İLGİLİ İTİRAZ EDİCEM SORU BAŞINA 10 TL GALİBA
    YANLIŞ CEVAP DEĞİL SORU İPTAL BENCE , EĞER DEĞİLSE AÇIKLAYIN LÜTFEN
    İTİRAZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ BAŞKA Bİ SİTEDEN ALDIM KOPYALIYORUM:

Aşağıda size faydalı olabilecek şekildeki 18 Mayıs 2013 Tarihinde yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı için hazırlanan hatalı (yanlış olduğu düşünülen) soruları içeren bir itiraz dilekçesi sunuyorum.

İş güvenliği uzmanlığı sınavında yanlış gördüğüm ve iptal edilmesini talep ettiğim soruları ve cevapları aşağıdaki gerekçelerle açıkladım.

Umarım hepiniz için faydalı olur. Her ne kadar ücrete tabi olsa da aşağıdaki 7 soru için bu dilekçeyi yarın göndereceğim.

İş güvenliği uzmanlığı sınavı soru itiraz dilekçe örneği

T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
    ANKARA

TARİH : 21.05.2013

KONU : 18.05.2013 Tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınav Sorularına İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı tarafından 18.05.2013 günü saat 10:00 da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katıldım.

20.05.2013 günü sınav soru ve cevap anahtarını açıklanmış olup, incelemelerim neticesinde bazı soruların hatalı olduğunu düşünmekteyim. Hatalı sorular ve hatalı soruların gerekçeleri her bir sorunun alt kısmında açıklamalı olarak belirtilmiştir (Bakınız EK-1)

7 (Altı) Soruya itiraz için gerekli olan ödeme hesabınıza yapılmış olup dekont ektedir. (Bakınız EK-2)

Bu konuda mağduriyetimin giderilmesini ve söz konusu soruların incelenerek, yapılacak değerlendirme sonucunun tarafıma bildirilmesini arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No :
    Adı Soyadı :

İmza :

Adres :

EKLER:

EK-1 : İtirazlarım

EK-2 : 7 Soru için ödeme Dekontu

EK-1

İTİRAZLAR

İtiraz No : 1

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı B Kitapçığı Soru No: 39

Aşağıda verilen ölçüm aletlerinden hangisi kişisel gürültü maruziyeti riskini belirlemek için kullanılır?

A) Higrometre B) Dozimetre C) Anemometre D) Barometre

İTİRAZ

Şıklarda doğru gösterdiğiniz cevap B Şıkkıdır. (Soruda Doğru cevap yoktur).

Ancak : Dozimetreler işlevine göre çok şekilde kullanılan malzemeler olup sadece “dozimetre” olarak tanımlandığında tanım karşılığı radyasyon ölçümüne eşit gelmektedir. Soruda “Gürültü dozimetresi” olarak belirtilmiş olması gerekmektedir.

DOZİMETRE : Radyasyonla çalışan kişilerin maruz kaldığı radyasyon miktarını belirlenmesi için kullanılan cihazlardır. Radyasyona karşı ölçülebilir ve tekrar üretilebilir etkileşime sahip cihaz yada malzemedir.

Gürültü Dozimetresi: Bu dozimetreler genellikle gürültü etkisinde kalan kişinin kulağına yakın yerleştirilen bir mikrofondan kayıt yapan bir devreden ibarettir. Bu araçlar ölçüm süresince ortalama entegre etkilenim derecesini veya zamanın fonksiyonu olarak etkilenimi verebilir

13. yussuf blk

yussuf blk TÜİSAG Üyesi

Evet aynen öyle bence yanlışlık var bide yanlış olduğunu düşündügmüz sorularin iptali için nereye basvurmaliyiz

14. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

A kitapcıgı : 57,86,61,87,89 sorularda sıkıntı diğerlerinde sıkıntı göremedim..

15. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

76.soruda sana katılıyorum ben de kaldırılabilecek kg lar belirli takrar neden hesaplanmaya gerekli duyulsun diye düşünüyorum.fakat 87.soruda sadece 1 ve 2 doğru 3. madde yanlış.daha önce çözdüğüm bir soruda değiştirilebilir parçalar kkd dır diye yazıyordu.sorunun 3. maddesinde kkd kapsamında yer almaz demiş bu nedenle 3. madde yanlış.2. maddenin doğru olma sebebi ise kkd maksatlı kullanılmayan cihazların kkd olarak kullanılmayacağından bahsetmiş.evet doğru.cevap 1-2 olmalı.

16. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

elden mi vercez ptt argoyla filan göndercez veya internettten mi göndercez mail gibi

17. gulcançifçi

gulcançifçi TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katiliyorum is guvenligi uzmaninin olmasi gerekiyor cvp yanlis

18. meleksaçar

meleksaçar TÜİSAG Üyesi

iş güvenliği uzmanının oda 8, hekimin odası 12 m2 olması gerektiği yazıyor. bu nedenle aynı şartlarda birer oda ifadesi de yanlış bence. soru bu anlamda iptal edilebilir. a kitapçığının 29. sorusunda çalışan sayısı 50 kişinin altında olduğu için iş veren 01.01.2014 e kadar tedbir almak zorunda değildir diye yazıyor. soru çok saçma. az tehlikeli yerlerin bile devamlı hizmet için 2016 ya kadar süreleri var ancak en azından risk analizi, acil durum planı yaptırmak durumundalar. bu soruya göre hiç biri önlem almak zorunda değiller gibi bi ifade çıkıyor. bunu mu anlamalıyız bu sorudan? soru mantık olarak yanlış. kaynak işleminde gürültüden dolayı bir risk var mı emin değilim. 66. sorunun yanlış olduğu tartışılmış ancak soru doğrudur. yangınla mücadele için 1, arama kurtarma tahliye için 1, toplamda genel anlamda yangın için 2 kişi gerekli. yangınla mücadele sorulduğu için 1 kişi doğrudur. daha dikkatli okumak gerekir.

19. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

20. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir.
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner
    Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
    5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil)
    “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul
    edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır.

sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip
    sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin
    sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü
    Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar
    Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi
    birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil) “sınav sonuçlarına
    itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e
    iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu
    olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından
    incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas
    alınacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan
    çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi
    kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka
    dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi
    alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla
    durumlarını öğrenebileceklerdir.

18 Mayıs 2013 tarihli sınav için yatırılan ücret hiçbir şekilde başka bir sınav için geçerli kabul
    edilmeyecektir.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica