Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ben de sizin gibi düşünerek aynı şekilde cevapladım :)

2. rıdvan yıldırım

rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

nasıl dogru arkadas bıze sınavda restoran dıye soruldu ama yonetmelıkte ıkıye ayırmıs oturma alanları ve servıs alanları dıye bırısı dusuk dıgerı orta tehlike diyor bence sen paylastıgını önce bi oku ...

3. efe berke

efe berke Banned

bu eski yönetmelik ama yenisinde de sorudaki gibikonutlar hastaneler vs. belirtilmemiş tehlike sınıfladırması olan 19. maddesinde sanırım soru buna göre cvplandırılcaktı. Eğer öyleyse doğru kabul edilir

efe berke yılmaz bu yazıya teşekkür etti.
  4. efe berke

efe berke Banned

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Demet GÜRPINAR bu yazıya teşekkür etti.
  5. efe berke

efe berke Banned

yönetmeliklerin anlamlarını yitirmeleri için çalışırsak ne yönetmelik kalır ne sınav kalır:)

6. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

aksam aksam ne güldüm berkanky sen hiç alkali metal görmedin demi hatta hidroliz diyede bişey duymadın bu mesajı yazmadan reaktif kelimesinin manasınıda hiç araştırmadın gercekten bu soruya doğru diyenlere tek cevabım var metalik sodyuma köpük sıksınlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Berrin Tuğlu, aziz e. ve Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  7. efe berke

efe berke Banned

bu sorunun amacı zaten risk değerlendirmesinin ne zaman yenilenmesi gerektiğini bilip bilmediğimizi anlamaktır. sorunun cevabını kendin söylüyorsun sonra yenilemiştir diye düşündüm diyorsun . sıvı yakıttan katı yakıta geçmiştir diyor şu tarihte, demek ki o tarihte risk değerlendirmesi yenilenmesi gerekiyor çok açık soru.

8. efe berke

efe berke Banned

bu bir şaka olmalı:)

9. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

boyle bişey yok sınava ilk girenler biraz gaza gelmiş heralde sorular iptal ediliyomus +1 geliyomus diye akıllarına ne gelirse yazmıslar. ne sınavlarda ne basvurular yapıldı 19 agustosta havada dilekceler ucuyodu 15 16 soru gerekceli kanunlu yazıldı sonuc %60 iptal oldu burda 5 sorudan bagsediyoruz bence biri sık değişikliğini hak eder birde iptal gelir. birde komplocular var realist olup düşünceni acıkca solersen bu ulkede vatan millet halk düsmanı olursun aynı sekildede biri az soru iptal olur dediğinde "sen 69lar kalsın diye iptal istemiyosun diyosunuz" yani gene tutamadım kendimi ama gercekten basit ve seffaf bir sınavdı o soruların dili kötü ne dediği anlasılmıyo yanlıs yazılmıs soylemleri bu sınava tutmaz.

10. efe berke

efe berke Banned

Gördüğüm kadarıyla bu soruya aşırı bir yüklenme olmuş. Arkadaşımız da futboldan bir örnek vererek açıklamaya çalışmış ve bazılarınız da onaylamış. Verilen örneğe göre futbolda yabancı sınırlaması 6 yani limit değer 6. Şimdi mantık doğru, 4 yabancıyla çıkan bir futbol takımına ceza verilmez evet. Peki kendi örneğine göre sana sorduk hangi limit değerin altında ceza verilmez ? Senin cvbın 4 mü olur 6 mı? senin limit değerin 4 mü 6 mı? Limit değerin 4 ise cevap 4 tür. 6 ise 6 dır. Senin cevabının 4 olması için, benim sana hangi değerde ceza uygulanmaz diye sormam gerekirdi. Limit kelimesi orda sana ne sorduğunu söylüyor soruyu göreceli yapmıyor. Yani uzun lafın kısası mantık uygularken işin özünü unutmuşsunuz biraz.

11. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

Öncelikle şunu belirteyim bir kanunun sadece bir kısmından sorumlu olmayız ya o kanundan sorumlu oluruz ya da olmayız. 5510 Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunundan elbette sorumluyuz. Sorunun doğru cevabı 5510 SGK Kanunu Madde 13 de yazıyor, fakat ben sadece 3 gün kısmını biliyordum 1 ay olan kısmı ise tahmini olarak işaretledim. Bu soruyu kaç kişi doğru yapmıştır bilmiyorum ama ben bu şekilde yaptım, umarım yardımcı olmuşumdur.
    Eğer amaç sizin dediğiniz gibi ise, ben o sınav anında o kadar basit düşünemedim kusura bakmayın gözümde sınava fazla büyüttüm burada bu kadar basit bir şeyi herhalde sormazlar dedim.

12. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

Bu tip ifadelerle ne amaçlıyorsunuz ben pek anlam veremedim, asla şaka falan değil durum. Soru direkt limit değer nedir? dese ve orada bitse belki insanların kafası karışmayacak ama hangi limit değerin altında diye yazıldığı için o zaman sizin için kritik olan limit değerin altında değer vermemeniz gerekir soru hazırlanırken. Siz öğretmen misiniz? soru hazırlama ile ilgili ders aldınız mı? da burada insanların görüşleriyle alay ediyorsunuz?

onur erman bu yazıya teşekkür etti.
  13. Tansu Yılmaz

Tansu Yılmaz TÜİSAG Üyesi

Bende o soruda mantık yürüttüm. ikisi aynı olsa +3 ekleneceğini biliyordum. Farklı değerler olunca yüksek olanının düşük olanı bastıracağını fakat azda olsa toplamı biraz arttırır gibi düşünerek en yakın değer 103 ü işaretledim. Bu soruda yaklaşık denmiyor. Yaklaşık dense idi 100 e yuvarlayabilirdik. Fakat 100.043 gibi bir değer çıkıyor hesaplayınca. Bu sorunun kökünde hata var. Bu sorunun iptal edilmesi şart.

onur erman bu yazıya teşekkür etti.
  14. Tansu Yılmaz

Tansu Yılmaz TÜİSAG Üyesi

Yine aynı şekilde Salim Bey sorusunda tongaya düştüm.

15. ömer güne

ömer güne TÜİSAG Üyesi

Elle taşımaya ıtıraz eden varmı acaba ?

16. efe berke

efe berke Banned

siz hangi limit değerin altında diyerek vurgu yaparak( şuanda bana olduğunu gibi) sanki kimse ne sorduğunu anlamamış gibi, bana burda ne demek istiyor açıklarmısınız derken, siz hiç öss sınavına girmediniz mi derken, neden anlamıyorsunuz derken alay etmiyorsunuz da ben size bu bir şaka olmalı dediğimde mi alay aklınıza geliyor? Hatta diğer okuduğum mesajlarınızda da böyle tavırlar vardı yanlış hatırlamıyorsam neyse. Şimdi gelelim meseleye soruda direkt limit değer nedir? dese ve orda bıraksa demişsiniz, burdan anlıyorum ki; limit değer nedir? sorusuyla, hangi limit değerin altında sorusu arasında hiçbir fark olmadığını görememişsiniz. Bazı şeylerin altını çizip vurgu yapmadan önce bence biraz düşünmelisiniz. Bakınız parakite arkadaşımız da futboldan örnek vererek bu konuya açıklık getirmeye çalışmış, ona yazdığım cvbı okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca öğretmen olmak ve soru hazırlama ile ilgili ders almak gerekmiyor soruyu anlayıp cevap vermek için, sizden de zaten bundan fazlası istenmiyor sınavda.

17. efe berke

efe berke Banned

olabilir sınav esnasında kafanız karışmış olabilir ama soruda tuzak cevaplar da var zaten basit bir soru değil. Siz de bu tuzağa düşmüşsünüz ama sınavdan sonra ben bu tuzağa nasıl düştüm demeniz gerekiyor bence. Yanlış yaptığınız her soruda o soruyu hazırlayanlara suç atmanız çok doğru birşey değil.

18. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

SORU: Benzidin ve tuzları’nın başka bir kimyasal madde içindeki konsantrasyonu, aşağıda verilen hangi limit değerin altında bulunuyorsa kullanımına ilişkin yasak uygulanmaz?

Şimdi soru yukarıda arkadaşım, 0,1 limit değer evet ama 0,01 de söylenilen limit değerin altındadır. benim anlatmak istediğim bu, yani bir işletme 0.01 benzidin kullanıyorsa yasak uygulanır mı? Hayır uygulanmaz peki ya 0,001 benzidin kullanıyorsa yasak uygulanır mı? yine uygulanmaz o zaman sorunun doğru cevabı sadece 0,1 olması isteniyorsa 0,1 in altında değer şıklara konmaması gerekirdi, yani bunu daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum.

Şimdi sizin sözlerinize geleyim, Evet yazının altını o satırı dikkatle okuyalım diye çizdim asla farklı bir mana yoktur. Burada ne demek istiyor açıklar mısınız? demek insanlara görüş sormaktır burada alay etme söz konusu bile olamaz. Hiç ÖSS sınavı demedim ÖSYM sınavı dedim çünkü o kurumun bir mantığı var soru hazırlarken ben onu kastetmek istedim, fakat siz daha benim mesajlarımı tam olarak okumadan bana bu yorumları yaptığınız için, ayrıca gülücük koymanın klavye dilinde ne anlama geldiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz lütfen daha fazla kişisel tartışmalara devam etmeyelim, her şeye rağmen alınmanıza sebep olacak bir yazım ve tavrım olduysa özür dilerim.

meryem akn bu yazıya teşekkür etti.
  19. İbrahimfzk

İbrahimfzk TÜİSAG Üyesi

Ben tuzağa düşmedim demiyorum ki düştüm soru iptal edilsin de demiyorum, ben bu kadar kolay sorulmaz burada bir terslik var deyip ikilem de kaldım ve yanlış yaptım, paşa paşa da bunu kabul ediyorum. Soru hazırlayanlara bu sorudan dolayı suç atmıyorum, ayrıca suç atmıyorum sadece işlerini iyi yapmadıklarını söylüyorum ince ayrıntılara yer bırakmayan açık ve net sorular sorabilirler diyorum bu bir eleştiridir. Siz soruları hazırlayanlardan iseniz lütfen eleştirime cevap veriniz eğer değilseniz neden savunma ihtiyacı hissettiniz, ben sizin gibi düşünmüyorum dersiniz ve olur biter bu platformda görüş beyan etmiyor muyuz, yoksa ben mi yanlış biliyorum, birilerinin savunuculuğunu yapacaksan lütfen onu burada yapmayalım. Çünkü burası yeri değil

20. efe berke

efe berke Banned

Arkadaşım ben soruyu biliyorum bana soruyu ne diye gösteriyosun bilmesem neden yorum yapayım burda. Siz benim yazdıklarımı hiç okumadan cvp yazmışsınız ben 0.01 ve 0.001 de yasak uygalanır demiyorum. Arkadaşın futbol örneğinde zaten söyledim bunu. Ama soruda size limit değeri soruyor olay bu. Mantığınızı kullanıcağınız sorular vardır ama sanırım yanlış soruda kullanmışsınız.
    Hayır sizin tavrınız görüş sormanın dışına çıkmıştır, ben bunu görüyorum o yüzden zaten bu bir şaka olmalı dedim. ÖSS veya ÖSYM demiş olmanız olayı hafifletmiyor siz galiba olayların özüyle ilgilenmek yerine cımbızla laf seçmek taraftarısınız. Herhangi bir x sınavına hiç girmediniz mi derken insanları eziyorsunuz soruyu anlamadıklarını söylüyorsunuz. Ama soruyu anlamayan sizsiniz ve bunun farkında değilsiniz. Ben sizinle tartışmıyorum sizin söylediklerinize cevap veriyorum. Eğer bana cevap vericekseniz yazdıklarımı okumanız gerekiyor bu şekilde olmaz . Çünkü ben aynı şeyleri söylemek zorunda kalırım size.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica