Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yussuf blk

yussuf blk TÜİSAG Üyesi

Bencede soru da çok eksik vardı ben o soruda işyerinde kalan kadinlarin sayısı için yurt olduğunu düşündüm ,çocuklar için söylendiğini belirten hiçbir ifade yoktu tamamıyla eksik bir soruydu bu

2. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA
    YÖNETMELİK
    Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 27/11/2007 No : 2007/12937
    Dayandığı Kanunun Tarihi : 9/6/1958 No : 7126
    14/2/1985 No : 3152
    13/12/1983 180 sayılı KHK
    Yayımlandığı R.Gazetenin Tarihi : 19/12/2007 No : 26735
    Yayımlandığı Düsturun Tertibi : 5 Cilt : 47
    bu yönetmeliğe göre
    Hastaneler, oteller, konutlar, lokantalar, kütüphaneler (kitap depoları hariç), okullar, bürolar

orta sınıf tehlikeye giriyor..

3. SeldaKahraman

SeldaKahraman TÜİSAG Üyesi

Birebir aynı düşünüyrum. ben de öyle yaptım her 2 soruyu da :(

4. süleyman demet

süleyman demet TÜİSAG Üyesi

49. soruda kaynak işlerinde çalışanların maruz kalabilecekleri risk etmenleri arasında gürültüyü de dahil edilmiş olunmasının yanlış olduğunu düşüyorum.kaynak işlerinde oluşan gürültünün tehlikeli olduğuna dair bir ifadeyi hatırlayan var mıdır aranızda?eğer varsa paylaşırsanız sevinirim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. SeldaKahraman

bence de mantıksız !

6. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

bu yönetmeliğin daha ayrıntılı bir şekli varsa onu da paylaşabilir misiniz? 6331 e göre mi bu bahsettiğiniz yönetmelik ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

gazaltı kaynaklarında gürültü pikleri oluşur dolayısıyla kaynak türü belirtmediğinden tüm kaynak türlerini düşünerek gürültünün de risk etmeni olduğunu söyleyebiliriz

8. BuffyDog

BuffyDog TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar cevabı 100 db olan soruyu bende 103 db yaptım ama doğru cevap 100 db olması gerekiyordu, yanlış yapan arkadaşlar neden bunu kabul edemiyor anlamıyorum. İptal edilecek 2 soru var, geri kalan bütün soruların hepsi anlaşılabilir ve tartışma gerektirmeyen sorular.

ISO 1800 yazmışlar bu yazım hatasından ötürü iptal edilebieceğini düşünüyorum. Birde D tipi yangınlar için cevabı köpük olan soru, cevabın d tipi toz olması gerekiyor bununda cevabı değiştirilir.

9. SeldaKahraman

Cevabı değiştirilir , iptal edilmez de

10. süleyman demet

89. su ile ilgili yorum yapana denk gelmedim.ancak ben o soruda bir anlam eksikliği olduğunu düşünüyorum.3 seçenekte 'tozu kaynağında tutacak'ifadesinin yanıltmaca olduğunu düşündüm.Kaynağında bırakmak diye anladım ve yanlış olarak değerlendirdim.tozu kaynağından uzaklaştırmak dese daha doğru olurdu,sonuçta kaynağında tutmak ifadesi uzaklaştırıldığı anlamına gelmez.Bana katılanınız var mı?

Ekli Dosyalar:

11. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

7126/Ek-
    Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik

dayanağı diğer yasalar olan
    diye geçiyor

12. SeldaKahraman

13. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

bilgit.com da yönetmelik/tebliğler kısmında var hatta koyu renkle yazılmış bakabilirsiniz

14. SeldaKahraman

Hayır. Doğru cvp X soru sayısı /100

15. yussuf blk

yussuf blk TÜİSAG Üyesi

Bende 68 almışım kafamı duvarlara vuruyorum , ama yanlış olduğunu düşündügüm 2 soru var ve itiraz edecem

16. engin yılmaz

engin yılmaz TÜİSAG Üyesi

metal yangınları için köpük demiş cevap anahtarında d tipi KKT olması lazım bnm bildiğim
    B değil C olacak

17. aytac ayhan

aytac ayhan TÜİSAG Üyesi

b kitapcıgında 33. soruda anlatım eksikliği var cvp d demiş yanlız halk otobüsü ile işin yapıldığı yere gidiş gelişi sırasında meydana gelen kaza işin derken işe veya işyerine olması gerekli arkadaşlar..

18. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Bu sorunun iptal olması konusunda herkes hemfikir. Umarım itirazlar edilir de iptal olur...

19. süleyman demet

hocam yönetmeliği tekrar incele,yanlışın var sen dedin diye açtım okudum cevap doğru.

20. BuffyDog

BuffyDog TÜİSAG Üyesi

gürültü kaynak işlerinde geçiyor, hatta şu kadar gürültü şiddeti oluşur bile deniyor yani soru hatalı değildir, doğru.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica