Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Merturk

Merturk TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yanıltmak istemem ama size sınava giriş sayısıyla ilgili olarak şöyle bir bilgi vereyim.

Eğitim aldıktan sonra 3 sene içerisinde 2 sınava girebiliyorsunuz. Yani istediğiniz sınava.
    Ben 3. sınava girdim. O da dilekçeyle oldu. Dilekçe aşağıdaki gibiydi.

"ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne

29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı resmi gazetede yayımlanan İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki,Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik’e 11.10.2013 tarihinde eklenen;

Geçici Madde 3-“15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler. “e istinaden 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı’na girebilmem için gereğinin yapılmasını arz ederim.

"

Geçici bir maddeydi o. Yine geçerli olur mu bilemem.

Şimdi arkadaşlar bu işin mantığını sorgulamak gerekirse, itiraz için bile soru başına 10 lira alan bir bakanlık 3 sene sınırsız sınav hakkı vermez. Para kazanmak ister diye düşünüyorum. Her sınavda 35-40 lira alıyor diye düşünmeyin. Eğitim alırsanız daha fazla para alıyordur eğitim kurumundan :)

2. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar başka bir sitede bir arkadaş paylaşmış bilginiz olsun..

isggm yi aradım bu sabah.itirazlar ne zaman açıklanacak dedim.yetiştiremedik 3 gün sonra dedi.peki sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacaksınız dedim.Onu bilmiyorum ama önümüzdeki hafta açıklanır herhalde dedi.sınav duyrusuna pek uymayacaklar gibi görünüyor..

Tansu Yılmaz ve Hülya1339 bu yazıya teşekkür etti.
  3. brttpc

brttpc TÜİSAG Üyesi

Resmi kurumlarda her şey yazışma ile olur. Şifaen geç kaldık yetiştiremiyoruz demek doğru değildir. Protokolde 10 gün içerisinde açıklanır diyorsa açıklanır. Açıklanamıyorsa ilan edilir.

4. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

Aynen size katılıyorum öyle olması gerekiyor ama durum ortada bizde işler ağır yürüyor bu da bir gerçek..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. M.Hakan PİR

M.Hakan PİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 105 bin kişi bu sonuçların açıklanmasını bekliyor, nerede bu sorumlumu? sorumsuzmu yetkili veya yetkisiz kişiler Allah aşkına yeter açıklayında, geçtikmi kaldık mı bilelim, bu ne biçim bir işkence böyle.

özgün çağrı MELENLI bu yazıya teşekkür etti.
  6. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

yok mu ankarada oturup bu durumu daha net bir şekilde öğrenebilecek? telefonla aramak hiçbir işe yaramıyor

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

bu sistemin allah belasını versin..iişlerine gelince 1 saatte kanun çıkarırlar ama 10 günde bir cvp bize vermezler ....

8. Ertuğrul4155

Ertuğrul4155 TÜİSAG Üyesi

sınav iptal asılsız dendi bence böyle durum meydana geldi resmi olarak açıklanmadı ondan geciktiler

9. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şimdi oradan bir arkadaşla görüştüm İptaller ile ilgili sonuçları MEB Pazartesi günü açıklayacakmış bilginize ...

10. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

e yuh be burada yazamıyorum ama her türlü küfürü ettim şuan

11. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Gerçekten mi? Suyunu çıkardılar ama iyice.

12. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Birçok konuda haklı olabiliriz ama, bu zamana kadar yapılan o kadar sınavın hangisinde herşey zamanında olduki o yüzden biraz daha sabır diyorum ,,, küfür etmek de çare değil boştan yere günaha girmeyin :) bunca zaman bekledik biraz daha bekleyelim bence sükunetle.

13. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Hepimiz ilim görmüş, mürekkep yalamış kültürlü teknik insanlarız, bu nedenle sağduyulu davranmalıyız düşüncesindeyim. Burada genelde hep sınav sonunda yada bu tür iptaller olduğu sürece bu kadar çok sayıda İGU ve Adayları bir araya geliyor. Bence burada daha sık buluşup fikirlerimizi paylaşıp yanlışları ve doğruları tartışmalıyız eminim bu hepimize yeni bir şeyler katacaktır.

14. beburduyem

beburduyem TÜİSAG Üyesi

soru itirazlarının açıklanmasına yönelik umutlar tükendi sanırım...kimseden ses çıkmıyor!!! :)

15. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

benim hala ümidim var

16. emreozcan

emreozcan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar gerçekten birçok insanın umuduna ipotek koyuyor bu insanlar.Ne yazıkki İSG rantçıların eline düştü.Bundan dolayı onlarda işine geldikçe at oynatıyorlar.Çok mu zor sanki iptal olunacak soruları belirlemek.Gerçekten hakkıyla uzun uğraşlar sonucu araştırıp iptal kararlarını verip konuyu ciddiye alıyorlarsa eyvallah.Ama boşuna milletle böyle oyunlar oynuyorlarsa yazıklar olsun... Hakkımı haram ediyorum varsa eğer.

17. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

benim hala ümidim var

18. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

BENIMDE:)

19. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

durumunuz nedir arkadaslar ben sınırdayım

20. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

durumunuz nedir arkadaslar ben sınırdayım