Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

28.soruda
    cihanbey orta tehlike diye bir tehlike varmı ? az tehlikeli,tehlikeli,çok tehlikeli başka yok

2. engin yılmaz

engin yılmaz TÜİSAG Üyesi

O sorunun şıkkı değiştirilmeli B olamaz doğru cevap C olmalı

3. baykuls

baykuls TÜİSAG Üyesi

evet köpük kullanılmaz diye biliyordum bende metal yangınlarında.bu sorunun açıklaması nedir

4. Fansa

Fansa TÜİSAG Üyesi

C sınıfı B kitapçığında soru 82de forkliflerin devrilmesinden kaynaklananları riskleri soruyor .bunların içinde forklifin devrilmeyecek yapıda olması şıkkı olmaması lazım deyilmi.Çünkü soruda devrilmesinden kaynaklanan risklerden bahsediliyor.Yani devrildikten sonra oluşan risklerde devrilmesini engellemek ne ayak itiraz sorusundan biri bence

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

bekir34 bu yazıya teşekkür etti.
  5. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

yanlış cevap olduğu doğru ama doğro cevap d olmalı

6. aslı genc

aslı genc TÜİSAG Üyesi

Merhaba, C sınıfı İsg -B kitapcıgında yer alan 86. soru: metal yangınlarında söndürücü olarak cevap anahtarında cevap:B olarak verilmiş yani Köpük.

Oysaki metal yangınlarında sadece D-tipi veya özel KKT ler kullanılıyor ve asla başka bir yangın söndürücü kullanılamaz diye biz öğrenmiştik. Sizce soru iptal edilebilir mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. baykuls

baykuls TÜİSAG Üyesi

evet köpük kullanılmaz diye biliyordum bende metal yangınlarında.bu sorunun açıklaması nedir

8. merveabar

merveabar TÜİSAG Üyesi

sadece itiraz edenlerin mi cevapları değişiyor? yoksa bi sorunun cevabı değiştiğinde herkesi etkiliyor mu? iptal olan sorularda herkese 1 doğru ekleniyor diye biliyorum. Ama cevabı değişenlerde sadece itiraz edenlerimi değerlendirmeye alıyorlar?

9. baykuls

baykuls TÜİSAG Üyesi

10. baykuls

baykuls TÜİSAG Üyesi

11. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

(2) İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla işveren tarafından işyerlerinde kurulacak olan iş sağlığı ve güvenliği birimlerinde aşağıdaki şartlar sağlanır.

a) İSGB, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürütülmesine ve çalışan personel sayısına uygun büyüklükte bir yerde kurulur. Bu birimin asıl işin yürütüldüğü mekânda ve giriş katta kurulması esastır.

b) Bu birimlerde sekizer metrekareden az olmamak üzere bir iş güvenliği uzmanı odası ile işyeri hekimi tarafından kullanılmak üzere bir muayene odası ve 12 metrekareden az olmamak üzere bir ilkyardım ve acil müdahale odası bulunur. Tam zamanlı görevlendirilecek her işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı için aynı şartlarda ayrı birer oda tahsis edilir.

c) İSGB’ler Ek-1’de belirtilen araç ve gereçler ile donatılır ve işyerinde çalışanların acil durumlarda en yakın sağlık birimine ulaştırılmasını sağlamak üzere uygun araç bulundurulur.

(3) İSGB’nin bölümleri aynı alanda bulunur ve bu alan çalışanlar tarafından kolaylıkla görülebilecek şekilde işaretlenir.

(4) (Değişik:RG-31/1/2013-28545) Sağlık Bakanlığından ruhsatlı sağlık hizmeti sunucusu olan işyerlerinde kurulacak İSGB’lerde ilk yardım ve acil müdahale odası şartı ve EK-1’de belirtilen araç ve gereçler ile ulaşım amaçlı araç bulundurulması zorunluluğu aranmaz.

12. merveabar

merveabar TÜİSAG Üyesi

bu sorunun cevabı değişmesi gereken bir soru bencede .. peki sadece itiraz edenlerin mi cevapları değişiyor? yoksa bi sorunun cevabı değiştiğinde herkesi etkiliyor mu? iptal olan sorularda herkese 1 doğru ekleniyor diye biliyorum. Ama cevabı değişenlerde sadece itiraz edenlerimi değerlendirmeye alıyorlar?

13. serafettin yar

serafettin yar TÜİSAG Üyesi

Benzenle ilgili soru hatalı bence tehllikesiz miktar sorulmustu , evet sınır değer 0,1 olabilir fakat şıklarda 0,001 0,0001 de dogru ozmn en fazla ne kadar diye sormadığndan 3 dogru var soruda

14. aslı genc

aslı genc TÜİSAG Üyesi

15. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

iptal olan soru herkeste doğru kabul ediliyor..
    kopyala/yapıştır yaptığım üstteki bilgiye dikkat ettiniz mi? A/14 teki tüm şıklar doğru olmuyor mu ben nereyi yanlış okuyorum?

16. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Bu arada Allah'tan tüzükten soru sorup mide bulandırmadılar. Her ne kadar dayanağı kalmasada, geçmiş deneyimlerden ötürü böyle fevri sorular sorulacağını düşünüyordum... Ama beni şaşırttılar, üç-beş soru haricinde sorular daha iyi hazırlanmıştı.

17. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

(4) (Değişik:RG-31/1/2013-28545) Sağlık Bakanlığından ruhsatlı sağlık hizmeti sunucusu olan işyerlerinde kurulacak İSGB’lerde ilk yardım ve acil müdahale odası şartı ve EK-1’de belirtilen araç ve gereçler ile ulaşım amaçlı araç bulundurulması zorunluluğu aranmaz.
    evet sorunun iptal olmayacağı anlaşıldı..

18. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

soru yanlış değil

Ekli Dosyalar:

19. aslı genc

aslı genc TÜİSAG Üyesi

B kitabçığındaki yangınla ilgili 86. sorunun da iptal edilmesi gerekir. Çünkü; sodyum, potasyum, magnezyum, titanyum gibi reaktif (alkali) metal yangınlarını D tipi kuru kimyevi toz söndürür. Cevap B: Köpük denmiş ama C olmalı

20. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

köpük sorusu+ orta tehlike sınıfı bunlar kesin yanlış 2 soru oldu başka kesin var mı? yönetmeliklere göre ama ..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica