Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

banu kac beklıorsun kı

2. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

ben 69 yada 70 ama işte 2 iptal olsa garanti olcam

3. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

Dilekçeme cevap geldi ne çabuukkkkk :))
    İlk defa bu kadar hızlı bir cevap aldım bimere yaptığım başvurudan:)
    Zaten değişeceklerdi ücreti bizim dilekçeler üstüne denk geldi hemen itirazlara cevapları attılar :)

03.01.2014 tarihli ve 6400 sayılı dilekçeniz incelenmiştir.
    Bilindiği üzere İş güvenliği uzmanlığı belgeleri ile ilgili son düzenlemeler 30 Haziran 2012 tarihli ve 28339 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ile yapılmış olup, söz konusu kanunun 31 nci maddesindeki “….yetkilendirme ve belgelendirme bedelleri…...ne dair usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir”hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla, belge bedelleri yukarıda bahsi geçen hüküm gereği alınıp yapılan son düzenleme ile 2014 yılında kişilere düzenlenecek işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve eğitici belgesi ücreti Bakanlığımızca 413 TL olarak belirlenmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

4. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

eger suan 69 ıse ıcın rahat olsun gececeksın ...cunku her sınavda ıptal cıkıyor ..agustosta 7 mayısta 5 ıptal sorusu cıkmıstı...tatlını yerız artık:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tatevo

tatevo TÜİSAG Üyesi

gürültü sorusu iptal da olmaz şık da değişmez yani kast ettiğim 80 desibel 100 desibel sorusu... d tipi sorusunun cevabı değişir. kaynak ile ilgili soru da nizami kesinlikle soruda hata yok. bana göre apartman risk değerlendirmesine kim katılır diyen soru da iptal edilir. şuan sorulara bakamıyorum ama enaz 2 tane daha vardı iptal beklediğim.

6. hakkı çelikten

hakkı çelikten TÜİSAG Üyesi

düşük tehlike sınıfı olan soru orta tehlike için değişecek yanlış olan sorulardan bri bu soru diğeri d tipi söndürücü sorusu bu ikisi kesin.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

ay izzet bey agzınızdan bal akıyor tatlı ne demek feda olsun tüm siteye yok 69 net ve kesin 4 tanede emin olamadıgım var

8. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Aynen söylediklerinize katılıyorum , kaynak işleminde gürültü şıkkı değişmez Salim bey ve d tipinde şık değişebilir.

9. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

nescafe bunlar sık degişimi dediğiniz pekii tamamen iptal olması gereken sorular varmı

10. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

var...senın ıhtıyacın olan tum sorular ıptal banu

11. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Düşük tehlike orta tehlike sorusu bence tamamen iptal edilebilir , çünkü içinde hem düşük tehlike hem de orta tehlikeli yerler vardı.

12. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

keşkeeeeeeeeeeeeeee

13. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Banu hanım, tabi benim söylediğim her şey kendi fikrim , önceki konuşmamda biraz kesin konuşmuşum ama bilemiyoruz tabi ne değişir ne iptal olur :) ama ben şuan dediğim gibi iptallerden çok şık değişimini merak ediyorum , olur ya doğru diye düşünüp 70 beklediğiniz bi sınavda 2 şık değişir ve sizin doğru saydıklarınızın şıkkı değişir 68 e düşersiniz ama iptal her bakımdan iyi ya size puan kazandırıyor yada hiç etki etmiyor, ama bence şu benzen sorusu ve orta sınıf düşük sınıf sorusu iptal olmalı.

14. Cem_Mhnds

Cem_Mhnds TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar inşallah hepınız geçersınız dileğim

pandakapanda ve Banu Kokili bu yazıya teşekkür etti.
  15. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

nescafe tüm sitelerdeki sorular hep aynı ve benim doğru yapıp şık degişince yanlış olcak sorum yok zaten bunların hepsi bende yanlış ama tek ts1800 sorusu var o bende doğru ondada soru yanlış iptal diyolar o olursa bana bi faydası olmaz sadece

16. tatevo

tatevo TÜİSAG Üyesi

banu tamamen iptal olacağını düşündüğüm 1-apartman risk değerlendirmesi 2-orta tehlike sınıfı 3-kaçak akım şalteri bir tane daha vardı da hatırlayamadım. şık değişikliği de sadece d tipi sorusunda olur bana göre

17. likaplee

likaplee TÜİSAG Üyesi

Bir sertifika için alınan uçuk bir rakam yine ama kararın tatmin eden kısmı geçen senelerde yapılan zam farkı kadar olması

18. izzett

izzett TÜİSAG Üyesi

ibrahım demır senın derdın ne kotu turkce kullanımı uyarısını verıyorsun

19. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Ama merak etmeyin Banu hanım sizde benim gibi 70 sınırındasınız herhalde , bence biz geçicez :) ama ts1800 sorusu nasıldı onu hatırlayamadım.

Banu Kokili bu yazıya teşekkür etti.
  20. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

tatevo 2 soruyada razıyım ama hiç iptal yok söylentileri var

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica