Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. adem durmaz29

adem durmaz29 TÜİSAG Üyesi

cevabı degişen veya iptal olan bütün sorular sınava giren bütün adayları etkliler daha önceki sınavlarda bu uygulama yapılmıştır..

2. muhibbi

muhibbi TÜİSAG Üyesi

evet o soruda hem alevlenme noktası tanımı hem de yangın kompartımanı tanımı yanlış.

3. bülent dinçer

bülent dinçer TÜİSAG Üyesi

salim beyin ekibi ile ilgili soruda. uzmanı nıye rısk ekıboruda salim beyin risk analizi ekibinde kimler olmak zorunda degince ben salim bey zaten var digerleri kim anladım..bence sorunun soruluşu yanlış.birde iş guvenlıgı uzmanı ıle bırlıkte rısk analızı yaptılar denıyor.o zaman iş guvenlıgı uzmanının ekipte nıye yok

4. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

Herkese doğru geçer geçmişe te öyle oldu

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

Metal yangını sorusunda şık değişir hatta değişmiştir şimdiye kadar baya cevap kagıdı yanlıs hazırlanmıs adama gülerler metalik sodyumun üstüne agzından tükmük sıcrasa patlamaya baslar köpük demişler sıkkına

6. ekrem orbay

ekrem orbay TÜİSAG Üyesi

İki Ses olduğu zaman bunların etkisi logaritma ile hesaplanır.80-100 db olduğunda bunların etkisi 100.0432 olarak hesaplanıyor.bu yüzden soru kesinlikle yanlış

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınavında ustası olduğum için bi kaç yorum yapıcam.

İptal olcak soru sanırım yok niye derseniz dediğiniz soruların hepsine baktım yönetmeliklerde cevapları var.Hatta şöyle söyleyim bekir34 nickli şahsın verdiği soruyu 2. önce denemede aynısını çözdüm o kadar söyleyim.Cevap yanlız 1 kesindir iptal için veripte paranıza yazık etmeyin.

Şu anda benim gördüğüm kadarıyla 1 tek d tipi söndürücü sorusunda şık değişimine gidilcek.Ağustos sınavında 10 soru bizzat itiraz eden biri olarak bana güvenmek veya güvenmemek size kalmış.

darkangeleus ve onur erman bu yazıya teşekkür etti.
  8. muhibbi

muhibbi TÜİSAG Üyesi

evet o soruda hem alevlenme noktası tanımı hem de yangın kompartımanı tanımı yanlış.

9. ekrem orbay

ekrem orbay TÜİSAG Üyesi

Ayrıca A grubu 61 soru cevap anahtarında b şıkkı köpük ile söndürülür demiş aslında metal yangınları D sınıfı ile söndürülür C şıkkı kesinlikle yanlış

10. evren ünsal

evren ünsal TÜİSAG Üyesi

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Kararı : 12/6/2002-2002/4390
    Resmî Gazete : 26.7.2002/24822

Alevlenme Noktası: Isınan maddeden çıkan gazların bir alevin geçici olarak yaklaştırılıp uzaklaştırılması sonucunda yanmayı sürdürdüğü en düşük sıcaklıktır.

Cihan Yaylacı bu yazıya teşekkür etti.
  11. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

orta tehlike sorusu da yanlış yönetmeliğe baktık

12. ozan özcan

ozan özcan TÜİSAG Üyesi

bu yeni yönetmelikmi bundan snra çıkan yönetmelik yokmu?

13. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Şimdi bazı arkadaşlar olurmu öyle şey dicek ama biz neler çıkardık yönetmelikte gözüken soruyu değiştirmemişti csgb komisyonu o yüzden aklıma takılan 3 soru var kesin değişir dediğim 1 soru var.O 3 soruyu yazın derseniz yazayım

14. s_kurt

s_kurt TÜİSAG Üyesi

aynen öyle hocam

15. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

Bende mantık yürüterek sizin gibi işaretlemiştim fakat gerçek şu ;
    02 Temmuz 2013 Tarihli resmi gazete

Sayı: 28695
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARIN İŞYERLERİNDE KULLANILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

BİRİNCİ BÖLÜM

Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Tanımlar

MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;

a) Bakanlık: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını,

b) Kişisel koruyucu donanım: 29/11/2006 tarihli ve 26361 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği esas alınmak üzere;

1) Çalışanı, yürütülen işten kaynaklanan, sağlık ve güvenliği etkileyen bir veya birden fazla riske karşı koruyan, çalışan tarafından giyilen, takılan veya tutulan, bu amaca uygun olarak tasarımı yapılmış tüm alet, araç, gereç ve cihazları,

2) Kişiyi bir veya birden fazla riske karşı korumak amacıyla üretici tarafından bir bütün haline getirilmiş cihaz, alet veya malzemeden oluşmuş donanımı,

3) Belirli bir faaliyette bulunmak için korunma amacı olmaksızın taşınan veya giyilen donanımla birlikte kullanılan, ayrılabilir veya ayrılamaz nitelikteki koruyucu cihaz, alet veya malzemeyi,

4) Kişisel koruyucu donanımın rahat ve işlevsel bir şekilde çalışması için gerekli olan ve sadece bu tür donanımlarla kullanılan değiştirilebilir parçalarını,

ifade eder.
    Malesef bu sorunun cevap şıkkı doğru.Ben de sizin yaptığınız hatayı yaptım :(

16. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

Benzidin sorusuda gider ama itiraz eden benzen diye yazmazsa hatta kimse suna artık benzen yazmasın benzen baska bisey benzidin baska bisey neyse benzidinde iptal 3 tane dogru sıkkı var

baret_ahmet ve Cihan Yaylacı bu yazıya teşekkür etti.
  17. Cihan Yaylacı

Cihan Yaylacı TÜİSAG Üyesi

alevlenme noktası tanımı sizce doğru mu ? hangi yönetmelikte yanmayı sürdürdüğü yazıyor?

18. aliş uzun

aliş uzun TÜİSAG Üyesi

selam arkadaşlar metallerin söndürme sorusu vardı köpük vermiş cevap anahtarında ben sadece d sınıfı özel yangın söndürücü biliyorum bilen varmı aslını

19. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

yönetmeliğe göre sorulup cevaplanmayacaksa, yönetmeliğe göre ispatlayınca kabul edilmeyecekse birileri cevapları uyduruyor demektir.. o zaman hiç uğraşmayalım..

20. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

4) D sınıfı yangınlar: Lityum, sodyum, potasyum, alüminyum ve magnezyum gibi yanabilen hafif ve aktif metaller ile
    radyoaktif maddeler gibi metaller yangınını,
    ç) D sınıfı yangın çıkması muhtemel yerlerde, öncelikle kuru metal tozlu,

diye devam ediyo , yalnız metal için D tipi kuru kimyevi toz diye bişi bulamadım bulan göndersin hazırlıyom dilekçeyi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica