Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Mehmet Re

Mehmet Re TÜİSAG Üyesi

+2 nasıl ekleniyor arkadaslar? iptal soruları +1 degil mi? sık degisikligi de +1 olmaz mı? +2 nerden geldi?

2. Zafer Bulak

Zafer Bulak TÜİSAG Üyesi

bana 2 iptalden 1 de şık değişikliğinden geldi

3. Mehmet Re

Mehmet Re TÜİSAG Üyesi

Bana da 2 şık değişikliginden 1 de iptalden geldi. Diger iptalim dogruydu zaten bisey degismedi. Bu sekilde +3 olmuyor mu arkadaslar?

4. Uğur A.

Uğur A. TÜİSAG Üyesi

Binaların Yangından Korunması Hakkında
    Yönetmelik’e göre, içerebileceği yanıcı malzemeler açısından konutlar, ibadethaneler,
    hastaneler, okullar, bürolar, restoran, tiyatro
    ve benzeri yerler aşağıdaki bina tehlike sınıflandırmalarından hangisinde yer alır?
    A) Orta tehlike
    B) Düşük tehlike
    C) Yüksek tehlike
    D) Çok yüksek tehlike

Bu sorunun cevap şıkkı B yerine A olarak değiştirildi. Bunun mantıklı açıklamasını yapacak arkadaş cevap verebilir mi? Yönetmelikte düşük tehlike yazıyorç

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. hakkı çelikten

hakkı çelikten TÜİSAG Üyesi

+ 3 puan daha geldi toplam 94 oldum umarım a sınıfında şubatta da bole olur.

6. Uğur A.

Uğur A. TÜİSAG Üyesi

Bina Tehlike Sınıflandırması

Bina tehlike sınıflandırması

Madde 19 - Bu Yönetmelik kapsamında olan bina veya bir bölümünün tehlikesi, yangının başlama ve yayılması, yangın esnasında ortaya çıkan duman ve gazlar, patlama tehlikesi gibi bina veya yapıda bulunanların yaşamları ve emniyetleri için potansiyel tehlike oluşturan faktörlerin izafi tehlike dereceleri anlamındadır.

Bina veya bir bölümünün tehlike sınıfı, binanın özelliklerine ve binada yürütülen işlem ve operasyonların niteliğine bağlı olarak saptanır. Eğer bir binanın çeşitli bölümlerinde değişik tehlike sınıflarına sahip maddeler bulunuyorsa en yüksek tehlike sınıflandırmasına göre uygulama yapılır.

Bina veya bir bölümünün tehlike sınıflandırması aşağıda tanımlanan şekilde düşük, orta ve yüksek olarak yapılır.

a) Düşük tehlike, bünyesinde kendi kendine yayılan bir yangının oluşmasına imkan vermeyecek şekilde düşük yanabilirliğe sahip malzemelerden oluşur. Konutlar, ibadethaneler, hastaneler, okullar, kütüphaneler, müzeler, bürolar, restoran oturma alanları, tiyatro, oditoryum ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

b) Orta tehlike, orta hızla ve önemli miktarda duman çıkararak yanma olasılığı bulunan malzemelerden oluşur. Otopark, fırın, çamaşırhane, restoran servis alanları, kuru temizleyici, deri üretimi, ticarethaneler, kağıt üretimi, postane, yayın evi, matbaa, otomobil tamirhaneleri, tekstil üretimi, lastik üretimi, marangozhane ve benzeri yerler bu kapsamdadır.

c) Yüksek tehlike, çok hızlı olarak yanma olasılığı bulunan veya patlama tehlikesi bulunan malzemelerden oluşur. Uçak hangarları, yanıcı sıvı ve gazların üretildiği, depolandığı ve dağıtıldığı yerler, tutuşma sıcaklığı 38 0C dan düşük yanıcı madde kullanılan yerler, plastik, plastik köpük ve benzeri madde üretim yerleri ile boyahaneler bu kapsamdadır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Mehmet Re

Mehmet Re TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadasım bu +2 , -2 kafamı cok karıstırdı yaw.. Sık degisikliginde veya iptal soruların dogrulugunda +1 olmuyor mu? +2, -2 nasıl geldi?

8. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

Kuyuya atılmıştır bir taş yine, nerden çıkcak +2 başka:)

9. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Nihayetinde iptal olan sorular ilan edildi...
    Kaç gündür stresteydik. Şu soru iptal olur/olmaz...vs.
    İptallerin ilanı şu gün olur/olmaz...vs... İşte bitti gitti.
    Ama şunu diyemeden edemeyeceğim; hani bu hafta açıklanmayacak diyenler, hani pazartesi günü açıklanacaktı, hani Kasım ÖZER şu gün açıklayacak demişti, bakanlığı aradık önümüzdeki haftadan önce açıklanmayacak vs.. vs..
    Şunu demek istiyorum, böyle zamanlarda ağzı olan konuşur.
    Gerek ben gerekse benimle aynı şekilde hesaplayanlar (önceki sınavların açıklanmasını baz alarak) zaten bu hafta ortasında açıklanması gerekir diyorduk ve öyle de oldu. Bu da bizler hakkında olumsuz yorum yapanlara dalga geçenlere kapak olsun...:alaycı:
    Bu sözüm ilgili kimseleredir lütfen konu dışında kalan kimseler üzerine alınmasınlar...

10. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Nihayetinde iptal olan sorular ilan edildi... Öyle veya böyle sorular
    Hayır duyuruya baktım yerinde..

11. unalkare

unalkare TÜİSAG Üyesi

Şık değişikliğinden 1 soru gitti 1 soru geldi
    iptallerdende 1 soru geldi

77 +1 78 oldum.

12. aziz e.

aziz e. TÜİSAG Üyesi

bu sorunun 2 cevabı yok mu Allah aşkına?

13. muratggg

muratggg TÜİSAG Üyesi

şimdi kaç hakkımız var arkadaslar sınav için bn bi kez kursa gittim 3.ye girdim yine kaldım:)

14. Aşkın Berge

Aşkın Berge TÜİSAG Üyesi

İptalleri dogru yaptığım için oradan bir şey gelmedi. Şık değişikliklerinden +2 puan geldi. 4 soruya itiraz etmiştim. Bunlardan ikisi A kitapçığı 61 ve 63. sorulardı.
    Bu sonuçlar hepimiz için hayırlı olur inşallah.

15. seda koca arslan

seda koca arslan TÜİSAG Üyesi

aynen benim de umudum var hala hatırlayamadığım sorular var inşallah geç
    be
    evet +3 oluyor

16. datlar

datlar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iptal sorular belli oldu
    C sınıfı iş güvenliği uzmanlığında A kitapçığı 6. ve 16. sorular iptal,
    61. Sorunun cevabı C şıkkı olarak değiştirildi. A kitapçığında 63.
    Sorunun cevabı A şıkkı olarak değiştirildi

A sınıfında A kitapçığı 7, 47, ve 59. sorular iptal, 85. sorunun cevabı
    A şıkkı olarak değiştirildi.

17. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

Günaydın:)

18. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

şık değişikliğinde +1 gelemez +2,0,-2 'den biri gelebilir.

19. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

her sorunun değeri +1 dir.. Değerinin 2 katı mı gelcek şık değişti diye, kim söylüyor bunları size ya:)

20. Ömer avcı

Ömer avcı TÜİSAG Üyesi

beklenmedik değişiklikler oldu enterasan +3 geldi 80 i geçti..umarım sınırdakilerde geçmiştirt...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica