Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

Bugun aciklansin artikkkkkkkkkkkk

2. servet yıldırım

servet yıldırım TÜİSAG Üyesi

az kaldı 5 saat sonra açıklanır

3. xman

xman Banned

14.35 te aciklanck

4. servet yıldırım

servet yıldırım TÜİSAG Üyesi

5 ten sonra

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

5 den sonra olmasın ya mesaim bitiyooooo

6. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

açıklandı hücummmm:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

eeeeee bir sınav stresi daha bitiyor arkadaşlar...... başarılı olanlar için, asıl sınav bundan sonra başlayacak. umarım herkes istediği gibi bir iş bulur, uzman olarak C sonra B sonra A oluruz. ama en önemlisi bu işi ele ayağa düşürmemek ve düşmesine izin vermemek. şu anda okuduğum yorumlara göre eğer doğruluk payı varsa bazı OSGB ler asgari ücret maaş veriyorlarmış. sizlere bir örnek vereyim; 2009 yılına kadar okul öncesi öğretmenlerinden (anaokulu) devlette atanamayanlar piyasada çok cüzzi miktarlarla özelde ya da devlet okullarında ücretli öğretmenlik yapıyorlardı maaşlar kadrolu öğretmen maaşlarının yarısı kadardı belkide daha az. ancak 2009 yılında meb KPSS 45 puanla bu öğretmenlerin çoğunu atadı, haliyle özel sektörde öğretmen sayısı azalınca 750 -800 tl ye çalıştırdıkları öğretmenlere 3000 tl ye yakın maaşla işe aldılar. Şu an baktığımızda Ülkemizde denetlenmesi gereken bir sürü iş yeri var ancak ÇSGB bünyesinde bu iş yerlerini denetleyecek İGU sayısı .ok ama çok yetersiz. Bu yüzden burası T.C Devleti bu ülkede yarın ne olacağı belli olmaz bizler artık birer uzman olarak kendimizi en iyi şekilde yetiştirip, bu meslekte geleceğimiz en iyi yere gelip işimizi hakkı ile yapıp kendimizi asla işverenlerin ya da OSGB lerin silahı yapmamak, kullandırmamak. İnanın bana bu mesleği araştırıp karar vermemden tutun, sınava hazırlanıncaya kadar bir çok araştırmalar yaptım hepiniz gibi, maalesef şu anda öğreticilik yapan bir çok A , B, C sınıfı işgüvenliği uzman abilerimizin çoğu konuları bilmediğine ya da yanlış bildiğine şahit oldum. Bu Yüzden buarada bazı insanların yok uzman sayısı arttı, meslek ölüyor, ucuza çalışılıyor demelerine ya da bir iş görüşmesi için gittiğiniz bir OSGB sorumlu müdürünün sizin şevkinizi kırmasına asla izin ermeyin. Altın her yerde altındır. Ö

okanoo28 bu yazıya teşekkür etti.
  8. aim_mehmet

aim_mehmet TÜİSAG Üyesi

Banu sana ulaştırırız bi şekilde ayıpsın.. ;)

Banu Kokili bu yazıya teşekkür etti.
  9. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Önemli olan kendimizi en iyi şekilde yetiştirip bu dalda en iyi olabilmek ve saygı duyulan bir üstat olabilmekte.. herkese çalışma hayatında başarılar diler saygılarımı sunarım.

10. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

ay memet Allah razı olsun

aim_mehmet bu yazıya teşekkür etti.
  11. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Adem bey haklı çok emekler, paralar harcayarak, strese girerek bu sertifikayı almaya çalışıyoruz. İnşAllah herkesin gönlüne göre verir Allah. Ama kazananlarda bir dahaki sınava girmek zorunda olanlarda bu forumdan yazmaya devam edelim, konuşalım, bilgilerimizi paylaşalım bu platformda , ama hiç bir zamanda piyasayı düşürmeyelim. Hiçbir şey kolay elde edilmiyor.

Adem BÜYÜKKÖPRÜ bu yazıya teşekkür etti.
  12. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

nescafe + lar eklenince tam bi uzman gibi konuşmaya başladın :)

13. engin canan

engin canan TÜİSAG Üyesi

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (2 Soru İptal – 2 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 6 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 31 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 16 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 41 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 61 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (C) olarak düzeltilmesi

A kitapçığındaki 63 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 88 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi

14. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Arkadaşım adını bilmiyorum :) Ama ben şuna inanıyorum ki ÇSGB yakınlarda çok sayıda İGU uzmanı alacak.

15. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Banu hanım çok değil +1 kazandım ama gerçekten kimse emeklerini heba etmesin. Belli artık çok uzman olacak ama artık her yerde uzman bulunmak zorunda, bunu da kimse unutmasın lütfen, kimse açıkta kalırım 1000 TL olsun benim olsun demesin. Sonuçta biz İş güvenlik uzmanı olacağız, çalışanların sağlığı, iyiliği söz konusu.

16. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

tabiki arkadasım çok haklısın az emek vermedik sizi bilmem ama ben cok zorlandım bide küçük kızım var benim evde calışamadım sabah 8 akşam 5 iş yerinde zaten calışılmıyor sonra ankara macerası yol parası otel parası her neyse dediğiniz gibi çok yorucuydu ve karsılığını almak istiyorum

NESCAFE bu yazıya teşekkür etti.
  17. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

18. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

hadi artık ya yemege bile gitmedim

19. ebruyılmaz

ebruyılmaz TÜİSAG Üyesi

A

20. ihsan çiper

ihsan çiper TÜİSAG Üyesi

bende iştahtan kesildim beklemekten