Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

eeeeee bir sınav stresi daha bitiyor arkadaşlar...... başarılı olanlar için, asıl sınav bundan sonra başlayacak. umarım herkes istediği gibi bir iş bulur, uzman olarak C sonra B sonra A oluruz. ama en önemlisi bu işi ele ayağa düşürmemek ve düşmesine izin vermemek. şu anda okuduğum yorumlara göre eğer doğruluk payı varsa bazı osgb ler asgari ücret maaş veriyorlarmış. sizlere bir örnek vereyim; 2009 yılına kadar okul öncesi öğretmenlerinden (anaokulu) devlette atanamayanlar piyasada çok cüzzi miktarlarla özelde ya da devlet okullarında ücretli öğretmenlik yapıyorlardı maaşlar kadrolu öğretmen maaşlarının yarısı kadardı belkide daha az. ancak 2009 yılında meb kpss 45 puanla bu öğretmenlerin çoğunu atadı, haliyle özel sektörde öğretmen sayısı azalınca 750 -800 tl ye çalıştırdıkları öğretmenlere 3000 tl ye yakın maaşla işe aldılar. Şu an baktığımızda Ülkemizde denetlenmesi gereken bir sürü iş yeri var ancak ÇSGB bünyesinde bu iş yerlerini denetleyecek İGU sayısı .ok ama çok yetersiz. Bu yüzden burası T.C Devleti bu ülkede yarın ne olacağı belli olmaz bizler artık birer uzman olarak kendimizi en iyi şekilde yetiştirip, bu meslekte geleceğimiz en iyi yere gelip işimizi hakkı ile yapıp kendimizi asla işverenlerin ya da osgb lerin silahı yapmamak, kullandırmamak. İnanın bana bu mesleği araştırıp karar vermemden tutun, sınava hazırlanıncaya kadar bir çok araştırmalar yaptım hepiniz gibi, maalesef şu anda öğreticilik yapan bir çok A , B, C sınıfı işgüvenliği uzman abilerimizin çoğu konuları bilmediğine ya da yanlış bildiğine şahit oldum. Bu Yüzden buarada bazı insanların yok uzman sayısı arttı, meslek ölüyor, ucuza çalışılıyor demelerine ya da bir iş görüşmesi için gittiğiniz bir osgb sorumlu müdürünün sizin şevkinizi kırmasına asla izin ermeyin. Altın her yerde altındır. ADEM BÜYÜKKÖPRÜYE TŞKLER ....

fatih33 ve Adem BÜYÜKKÖPRÜ bu yazıya teşekkür etti.
  2. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

Fatih Bey; birde 2014 yılında market, apartman,mutfak v.s. işlerde zorunlu hale gelince eminim ki, şu anda mevcut olan iş güvenliği uzmanları bile yetmeyecektir. Benim sizlere tavsiyem (Ankara da oturan bir arkadaşınız olarak), bu yıl ki KPSS sınavına girmeniz :)

3. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

ee bunu okumustuk zaten

4. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Bende sana teşekkür ederim Ender Bey :) saolun .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tibetduman

tibetduman TÜİSAG Üyesi

Birisi yazmisti da veli kavlak diye sizmi yazmistiniz

6. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

hayır ben yazmadım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

BANU HANIM BİRKEZ DAHA OKU OKUMAKTAN ZARAR GELMEZ :D

8. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Bak işte ya; yazımın içinde bir tane tehdit unsuru var mı ? Ne haddime tehdit etmek ama sadece benim yazdıklarıma yorum yapmaman konusunda uyardım seni. Herkes herkesi, her konuda uyarma hakkına sahiptir diye düşünüyorum, bak yine beni anlamamışsın o kadar şey yazdım içinden sadece bunu almışsın yok ben senle anlaşamıyorum arkadaşım umarım herşey gönlünce olur :)

9. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

ayyyy hiçbişi okuyacak durumda degilim 1 ay sonra okurum belkiii

10. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

1 ay sonra bu sınavdan başarıyla çıkmış ve işiniz gereği şeyler okursunuz umarım..
    iyi dilekler ile ...

Adem BÜYÜKKÖPRÜ, Banu Kokili ve NESCAFE bu yazıya teşekkür etti.
  11. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

[
    Uğur Aslantaş0 312 215 50 21 İSGGM'nü aradım. sınav sonucu bugün mebde açıklanacakmış. Kesin bilgi. biri böyle yazmış

12. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

hadi bakalım hayırlısı

13. Banu Kokili

Banu Kokili TÜİSAG Üyesi

[
    Uğur Aslantaş0 312 215 50 21 İSGGM'nü aradım. sınav sonucu bugün mebde açıklanacakmış. Kesin bilgi. biri böyle yazmış
    ender bey sizde durum neydi

14. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Aradım bende şimdi bu numarayı açan yok.

15. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Tibet kardeşim, yazında tabi ki anlaşılmayacak bir durum yok ama senin de bunda hala ısrar etmen ne kadar doğru o tartışılır. Forumda inanki pek çok yazıyı okumu
    Biraz daha açarsak OSGB sahibi kimse parayı ÇSGB'nin ilgili banka hesabına yatırır, ÇSGB de parayı OSGB'nin hesabına aktarır. Tabi bu iş bu kadarla da bitmemeli, OSGB'nin İSG uzmanlarına vereceği maaşın da takibi açısından (asgari ücret gibi uçuk derecede düşük maaşların önüne geçilebilmesi açısından) bu sefer de İSG uzmanının maaş hesabına bakanlıkça kontrolü sağlanan bir sistem sayesinde maaşların düşük seviyelerde olması da engellenmiş olur. Böyle bir sistem ile hem haklarımız korunmuş hem de emekler sömürülmemiş olur...

16. Semih Akar

Semih Akar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar cuma namazdan sonra açıklanacak diyenler vardı sanırım . cuma bitti. şimdi ikindi , akşam yada yatsı hangisini bekliyoruz ? :)

17. fatih77

fatih77 TÜİSAG Üyesi

14 ocak ta açıklanmayacak mı sonuçlar?

18. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

kimse yok cumadan dönmemişler galiba ...

19. NESCAFE

NESCAFE TÜİSAG Üyesi

Evet öyle söyleniyordu Fatih bey ama önceki sohbetlerde bir arkadaşın bir numaradan İSGÜM'ü aradığını ve bugün MEB'den açıklanacağını söylemiş, bende o numarayı aradım ama kimse açmadı daha deminde meşguldü.

Banu Kokili bu yazıya teşekkür etti.
  20. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

mebe birşeyler oluyor :D

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica