Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Geosoil

Geosoil TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 23 Şubat sınavında c sınıfı sınavı olacakmı?

2. Adem BÜYÜKKÖPRÜ

Adem BÜYÜKKÖPRÜ TÜİSAG Üyesi

23 Şubat sınavı % 90, sadece yükseltme sınavı olacak, C Sınıfı olmayacak .

3. rıdvan yıldırım

rıdvan yıldırım TÜİSAG Üyesi

kesınlıkle o denemelerı bende çözdüm sana katılıyorum

4. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

23 Şubat yukseltme sinavina az bir sure kaldi bakanlikta aciklama yapmadi biz istenen ssk prim gun sayisi vb felan dokumanlari ne zaman gondericez?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Geosoil

Geosoil TÜİSAG Üyesi

Dilekçe ile göndereceğiz. Şayet kazanırsak bilgilerimizin doğruluğunu kontrol edeceklermiş. Doğruysa sıkıntı yok. Bu arada bilgilerin onayı şart değilmiş (ilgil müdürlükten SSK emekli sandığı veya vapur gibi ). Peki c yi kazanan kişi sınava girmek için 413 tl yi yatırmak zorunda mı?

6. Geosoil

Geosoil TÜİSAG Üyesi

Bağkur yazacaktım:)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. EMRE G

EMRE G TÜİSAG Üyesi

Evet arkadaşlar. Ben de bunu soracaktım. Şahsen ben B sınıfı olarak çalışmayı düşünüyorum kısmet olursa. Bu durumda yine de 413 tl yatırıp C sınıfı belgesini almam şart mıdır? Yoksa sınavı kazanmış olmak yeterli midir?

8. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

almanız şart ...

9. EMRE G

EMRE G TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler. 1 uzmanlık sorusu daha. Prim sayım toplamda 3000 günü geçiyor. Ancak 6 aydır 2 farklı yerden sigorta yatıyor. O şekilde 3000 i geçmekte. Bu durumda A sınıfına başvurabilir miyim? Bakanlık detaylı analiz yapıp her ay yatan primi 30 gün olarak mı esas alıyor yoksa sadece genel toplama mı bakıyor?

10. hakkı çelikten

hakkı çelikten TÜİSAG Üyesi

her ay yatan pirime bakılır yani senin 2 ayrı pirim tek olarak heseaplanacak bu yasada var

11. EMRE G

EMRE G TÜİSAG Üyesi

Ok. Teşekkür.

12. KenanErsözlü

KenanErsözlü TÜİSAG Üyesi

Özgür arkadaş;Ben de tıpatıp seninle aynı durumdayım. Mahkeme yolu ile Orta-Düşük tehlike sorusunun iptali için başvuru düşünüyorum. Sizinle irtibata geçmam için tel açar msınız? Teşekkrler. Kenan Ersözlü - 0532.605 9373

13. KenanErsözlü

KenanErsözlü TÜİSAG Üyesi

Özgür arkadaş;Ben de tıpatıp seninle aynı durumdayım. Mahkeme yolu ile Orta-Düşük tehlike sorusunun iptali için başvuru düşünüyorum. Sizinle irtibata geçmam için tel açar msınız? Teşekkrler. Kenan Ersözlü - 0532.605 9373

14. sevgi aksu

sevgi aksu TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar şubattaki B yükselme sinavina girmek icin prim sayisinin kac olmasi gerekiyor?

15. K.Onur

K.Onur TÜİSAG Üyesi

1800 gun olmasi gerekiyor.

16. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİHAKKINDA YÖNETMELİK

Sınıflar arası yükselme
    GEÇİCİ MADDE 2 – (Ek: RG-31/1/2013-28545)(1)(Başlığıyla birlikte değişik: RG-11/10/2013-28792)
    (1) (C) sınıfı işgüvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurduklarıtarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığıbelge sınavına,
    b) Başvurduklarıtarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığıbelge sınavına,
    girmeye hak kazanırlar.
    (2) (B) sınıfı işgüvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurduklarıtarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığıbelge sınavına,
    girmeye hak kazanırlar.
    (3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.
    (4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile çalışmaya devam ederler.

sevgi aksu bu yazıya teşekkür etti.
  17. DİLEK KARABOĞA

DİLEK KARABOĞA TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR C 2 İPTAL EDİLMESİ GEREKEN SNAVIYLA ALAKALI BİLGİSİ OLAN VARMI

18. suatt25

suatt25 TÜİSAG Üyesi

2 soru iptal, 2 cevap şıkkı değişti...

19. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

1500 gün olması gerekiyor.

sevgi aksu bu yazıya teşekkür etti.
  20. forfon 06

forfon 06 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hangi sorularda iptal ve şık değişikliği oldu ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica