Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benzidin sorusu %100 iptal olacak... dilekçe yazanlar onuda eklesin çünkü 3 tan doğru cevabı var.bide iptal olması düşünülen sorulaarı yazan olursa sevinirim

2. aliş uzun

aliş uzun TÜİSAG Üyesi

sagol kardeşim bende sabahtan beri onun peşindeyim gerek olur olmaz bi soru da bi sorudur belki bana değil başka birine yarar:)

3. aslı genc

aslı genc TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum!

4. aslı genc

aslı genc TÜİSAG Üyesi

Sn.Çetinöz, acil kurtarma-arama ekipleri İSG Kanununda kapsam dışı iş yerleri içinde olduğundan şaşırtma amaçlı soru sorulduğunu düşünüyorum bu noktada...Ama 86. köpük sorusu kesinlikle iptal edilmeli

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

kuru kimyevi toz kullanılmıyo , yani onda sorun yok , köpük de kullanılmıyodur inş , orası onemli

6. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Doğru yaptıkların iptal edilirse düşmez, fakat doğru yaptıklarında şık değişimine gidilirse doğal olarak düşer. Örneğin; yangın söndürücü sorusunda muhtemelen şık değişimi olacaktır. Sen eğer kuru metal tozlu yapmadıysan -1 olacak. Tıpkı, 18 ağustosta oksijen-asetilen sorusunda şık değişimine gidilip benim -1 almam gibi olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. merveabar

merveabar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar kesin iptal olması gereken sorular varsa lütfen yazın dilekçelerimizi bir an önce verelim..

8. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

...

9. GÖNÜL KARATEPE

GÖNÜL KARATEPE TÜİSAG Üyesi

BENCE FORKLİFTLE İLGİLİ 57.SORUDA YANLIŞ ÇÜNKÜ FORKLİFTLER DEVRİLMEZ YAPIDA OLMALIDIR.DİYE BİRŞEY OLMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

yasinesraöztürk bu yazıya teşekkür etti.
  10. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

metal yangınlarında bikarbonat tozu ile c02 kullanılmıyor muydu? eğer durum böyleyse şık değişimi yerine cevap şıklarda olmadığı için sorunun iptali gerekmez mi?

11. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

bunun açıklamsını üste verdim

12. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

evet şık değişimi olmaz burda , köpük ya doğru ya da soru iptal , c şıkkı doğru diil zaten

13. TOPRAKSU43

TOPRAKSU43 TÜİSAG Üyesi

logaritmik olarak hesaplarsanız 100,0.... bir sayı çıkar bundan dolayı cevapta yanlışlık var

14. evren ünsal

evren ünsal TÜİSAG Üyesi

bu soru forumda defalarca paylaşıldı, ilgili yönetmelikte tüm maddeler aynen geçiyor.

15. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

peki bunu destekleyecek bir dayanak var mı?varsa paylaşalım ona göre itiraz edelim.

16. Tersiyer

Tersiyer TÜİSAG Üyesi

bu soruya da yapacağımız matematiksel işlemle itiraz edip soruda yaklaşık değer verin diye belirtilmemiş diyebiliriz.

17. HİLMİT

HİLMİT TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığındaki 97. sorunun cevabı "A" şıkkı yani "İşletme büyüdükçe, çok uluslu hale geldikçe; etik ile ilgili uygulamalar, eğitim çalışmaları ve etik kültür oluşturma çabaları artar" deniliyor. Fakat bu bir realitedir, kuruluşlar büyüdükçe ve uluslararası bir kuruluş hüviyetine büründükçe eğitim ve etik konusundaki yatırım ve kültür seviyesi artar. Fakat aynı sorudaki "D" şıkkında belirtilen "İş etiğine aykırı davranış olduğunda, davranışı gösteren kişinin cinsiyetine göre yaptırım uygulanır" ne demektir. Yani bir kuruluşta bir kişi rüşvet yer veya şirket bilgilerini dışarı sızdırırsa, bu kişinin kadın veya erkek olmasına göre farklı bir yaptırım mı uygulanacak....
    Bence bu soru da itiraz edilmesi gereken sorulardan birisi...
    Yorum yapabilir ve nasıl itiraz edileceği konusunda bilgi verebilir misiniz?

18. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

87. soruda ıı. maddede koruyucu olmayan bir maddeye takılan koruyucu cihaz diyor. yani koruyucu madde olur arkadaşlar. o soru doğru. iptal olması gereken sorular 39 benzidin sorusu....61. d tipi kuru kimyevi toz... ve 63.soru yönetmelikte hem düşük yangın sınıfına giren tanımlar var hemde orta tehlikeli sınıf olacak bu 3 soruda iptal olmalı.... itiraz edecek olan varsa etsin bence.

19. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

köpük metal için kullanılır diye bişiy yoksa sorun yok arıyorum şimdilik yok , ama bulursanız haber verin boşuna yazmayalım dilekçeyi

20. aslı genc

aslı genc TÜİSAG Üyesi

b kitapcığı 45. soruda cevap salim bey ve site görevlisi olarak verilmiş. Soruda ve cevapta mantık hatası vardır bence. Tamam risk değerlendirmesi yapma mecburiyeti kapsamına giriyorlar tam zamanlı isg ci bulundurmak zorundada değil. ancak risk değerlendirmesini herkez kafasına göre yapamaz. salim bey kimdir esas mesleği nedir? her site yöneticisinin isg uzmanı olması gerektiği ihtimali üzerinden mi bu soru sorulmustur??? ne alaka??? vasıfsız bir site yöneticisi de olabilir pekala!!! DOĞRU CEVAP B OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. tartısma boyutunda hatta cevap D de olabilir.. her yönüyle çelişkili bir soru bencede!!

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica