Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. SYalcin

SYalcin TÜİSAG Üyesi

ne skıntı varkı o soruda okul vıze ve fınal sorumuzdu ;)

2. burky28

burky28 TÜİSAG Üyesi

Bana gore 100db lik soru doğru 80db zaten kanunen bi silinti yok maruziyetlere bakarsaniz gorursumuz

Timucin Argilli bu yazıya teşekkür etti.
  3. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Ne yani iki adet 80 db şiddetindeki gürültü yan yana geldiğinde maruziyet sınırını geçmediği için 83 olmayacak mı ?

4. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

suan sadece bir tane iptal sorusumu var arkadaslar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

Tezgahlar ,okulların yangın sınıfı,1800 sorusu iptal olmalı .zaten 1800 diye yalnış yazmışlar o iptal kesin olmalı okullarda yönetmelikte bir düşük bir orta deniyor saçma sapan bir şekilde,elektronik tezgahı da elektronik mühendisi ve elektrik mühendisi tarzı birşey yaptım en makina mühendisi yapamaz onu melarının gibi bir m

6. Merve POLAT

Merve POLAT TÜİSAG Üyesi

Makina mühendisi elektronik tezgah bakımı yapamaz mekatronik mühendisi yazıyor yönetmelikte öle bir şık yoktu bile

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. onur erman

onur erman TÜİSAG Üyesi

Ohsas bencede gidebilir yazım hatasının affı olmaz bir sikayet bile iptal ettirir bence

8. dilan aslan

dilan aslan TÜİSAG Üyesi

25 kişi sorusunda bir yanlışlık yok çünkü yönetmelikte karşılığı var.İş veren az teh. 50 teh 40 çok teh. 30 ''işçiye kadar'' yangınla mücadele destek elemanı için en az 1 kişi çalıştırır diye geçiyor.Burada kilit cümle işçiye kadar o yüzden iptal edilmez.

9. dilan aslan

dilan aslan TÜİSAG Üyesi

Benzidin ve tuzları yönetmelikte geçiyor sanırım kimyasallar yönetmeliğindeydi tam hatırlamıyorum.

10. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Evet geçiyor fakat sorunun soruluş biçimi itibariyle iptal olmalı.

11. erkin topçu

erkin topçu TÜİSAG Üyesi

Benzenle ilgili soru hatalı bence tehllikesiz miktar sorulmustu , evet sınır değer 0,1 olabilir fakat şıklarda 0,001 0,0001 de dogru ozmn en fazla ne kadar diye sormadığndan 3 dogru var soruda .

Büşra KEŞİR, alice ve rburcakbas bu yazıya teşekkür etti.
  12. MetinAKDOĞAN

MetinAKDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Tecrubeme dayanarak siyluyorum 1800 Ohsas sorusu kesun iptal daha onceki sinavda cevaplarda metrik sistemi (mm-cm) yazmadilar dogru cevap vardi ama iptal oldu. Bence bu kesin mekatronik diye yonetmelikte yaziyorsa o da iptal olur

13. omer_a2

omer_a2 TÜİSAG Üyesi

ben de garanti olsun diye en küçük şıkkı işaretlemiştim yanlış hatırlamıyorsam hangi değerin altındaysa önlem alınmaz diye sormuşlardı.

14. MetinAKDOĞAN

MetinAKDOĞAN TÜİSAG Üyesi

Mantigin dogru.yonetmelikte yasak uygulanmayacak limit deger diye yaziyor. Soruyu tam olarak gormek gerekiyor.yarin bakariz

ebru parlak bu yazıya teşekkür etti.
  15. FUNDA TURAN

FUNDA TURAN TÜİSAG Üyesi

Ben bu soruyu hatırlamıyorum bile :)

16. ömer sülünhat

ömer sülünhat TÜİSAG Üyesi

yuzde yuz katiliyorum size en az kaç diye sorulmustu en fazla denilse hakliydilar bu durumda 3 sık dogru olur yoksa mantik hatasi olur

17. ömer sülünhat

ömer sülünhat TÜİSAG Üyesi

danişmanlik sorusu ve tezgah sorularındada anlatim eksiklii olduğunu düşünüyorum iptal edilse hayir demem

18. atanur

atanur TÜİSAG Üyesi

100 db-80 db sorusunda sorunun çözülmesi için logaritmik grafiğin verilmesi gerekmez mi bence bu yüzden iptal edilmesi gerekir.bir de benzidinli soruyu okurken bu iptal edilir dedim, doğru şık hangisi olursa olsun, sorunun soruluş şekline göre d şıkkı her halükarda doğru oluyor.

19. Arzu Dağdeviren

Arzu Dağdeviren TÜİSAG Üyesi

alice ve Volkan Çetin bu yazıya teşekkür etti.
  20. gürkan alp

gürkan alp TÜİSAG Üyesi

hemen hemen her bölümde, 1. sınıfta okutulan kimya I dersinde "anlamlı rakamlar" konusu vardı. desibel sorusunun iptal edilmesi gerektiğini düşününlerin bu konuya bir göz atmasını tavsiye ediyorum. şöyle ki, soruda kaç anlamlı rakam varsa cevapta da aynı şekilde olması gerekiyor.

bkz.

saygılarımla.

onur erman bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica