Tartışma 21 Aralık 2013 C Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mehmetuzun

mehmetuzun TÜİSAG Üyesi

arkdaşlar Sodyum, Potasyum, Magnezyum , Titanyum gibi reaktif maddeler sorusunda sizce cevap nedir? D tipi kuru kimyevi toz lması gerekmiyormu?

Cihan Yaylacı bu yazıya teşekkür etti.
  2. charapchi

charapchi TÜİSAG Üyesi

zaten soruda reaktif yazıyor. bence soruyu bi okuyun.

3. bekir34

bekir34 TÜİSAG Üyesi

reaktife aktife takılma parantezde alkali diyor sodyum filan geçiyor d tipi kkt olcak.

4. mehmetuzun

mehmetuzun TÜİSAG Üyesi

sodyum, potasyum , magnezyum sorusuna itiraz etmek lazım bence

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. famesss

famesss TÜİSAG Üyesi

benzenli soru , metal yangınlı soru galiba

6. mehmetuzun

mehmetuzun TÜİSAG Üyesi

haklısın dikkatsizlik

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Alpozboyaci

Alpozboyaci TÜİSAG Üyesi

mayıs sınavından 69 puanla kalmış biri olarak rica ediyorum. arkadaşlar iptali kesin olacak olan soruları, işi bilen bir arkadaş ( site yönetiminden olabilir) sebepleriye dilekçe şeklinde yazıp paylaşsın ki herkes rahatça itiraz edebilsin.

8. MEHMET AKSAN

MEHMET AKSAN TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşım geç kalmadan itiraz et geçen sınavda be 8 soruya itiraz ettim 5 benim işime yaradı kurstaki hocalara sor geç kalmadan

9. evrenertosun

evrenertosun TÜİSAG Üyesi

C sınıfı İSG Uzmanlık sınavı A kitapçığı 99. sorusu;
    I-İşyerinde görevli işyeri hekimi
    II-Üniversiteler
    III-Ortak sağlık güvenlik birimleri
    IV- Danışmanlık firmaları
    Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik'e göre yukarıakilerden hangisi ya da hangileri çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini verebilir?
    A)Yalnız III
    B)I ve IV
    C)I,II ve III
    D)I,II,III ve IV
    bu sorunun cevabı C)I,II ve III olarak verilmiş. Ama Bulunduğum ilde bir arkadaşım C sınıfı uzman ve danışmanlık firması sahibi. Ve bu firma içinde de İSG eğitimleri veriyor. Üstelik bakanlıktan yapılan denetimlerden vs. sürekli sorunsuz geçiyor. Bu konuda sizin fikriniz nedir? BU durumda soru ile dışarıdaki uygulama çelişki oluyor. Ki daha dün akşam kendisine de sordum bu soruyu, yönetmelikte yazsa da uygulamada eğitim verebiliyoruz, ki daha geçen ay hatrı sayılır bir kuruma İSG eğitimini bizzat verdim dedi.

Cihan Yaylacı bu yazıya teşekkür etti.
  10. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

soru içerisinde "reaktif" kelimesine dikkat!!
    "aktifler" d tipi...
    ancak "reaktifler" köpük olmalı..

soruda ve cevabında sıkıntı yok bence...

11. yasinesraöztürk

yasinesraöztürk TÜİSAG Üyesi

sonuç olarak cevap ne olcak?

12. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

yönetmelik göster o zaman sallama ya...

13. MEHMET AKSAN

MEHMET AKSAN TÜİSAG Üyesi

bekir kardeşim geçen sene kargo ile gönderdim ben. son gün ellerinde olacak şekilde gönder yarın göndermen lazım hocara sor kurstan soruları söylesinler öğleden önce ver ancak gider diger güne. ankara da isen elden verebilirisin.

14. yusuf c.

yusuf c. TÜİSAG Üyesi

39 61 63 bu 3 soruyu dilekçede yazın iptal olsun...

15. Cihan Yaylacı

Cihan Yaylacı TÜİSAG Üyesi

bence ikisi de değil. en azından d sınıfı yangınları için yönetmelikte tanımı yapılmış!

16. murat erdoğdu

murat erdoğdu TÜİSAG Üyesi

"ya arkadaşlar allah rızası için şu işi bilen bir arkadaş varsa ortak itiraz edilecek soruları toplasın ve millete sunsun. herkez onu alsın itiraz yollasın. Ben bilmiyorum bu işi ağustos sınavında arkadaşlar çok iyi organize oldu 9 muydu 11 miydi ne soru iptal ettirildi. Lütfen kim anlıyorsa yardımcı olsun. ben 68 ile kalacağım. "diyen arkadaşım ben bi format gönderdim o formatta ne hazırlayabiliyorsan hazırla birbirimize gönderelim bende 69 puandayım..

serkant07 bu yazıya teşekkür etti.
  17. çağdaş özkan

çağdaş özkan TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı soru 39 a takıldım bende B şıkkı aynen söyle diyor

İSGB, İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin yürültülmesine ve çalışan personel sayısına uygun büyüklükte bir yerde kurulur diyor.

Arkadaslar benim anladığım 3.kattada isgb kurulur mantığı çıkıyor sorudan dogru deilmi????
    Ama isgb zemin katta olması gerekmiyormu??

18. kubilay polat

kubilay polat TÜİSAG Üyesi

arkadaş iptal edilecek sorulara dilekçe yazsanız da itiraz etsek

19. mehmetuzun

mehmetuzun TÜİSAG Üyesi

buda doğru ben bu soruya itira etmeyi üşünüyorum ancak nasıl yapılır bir fikri oan varmı

20. ozalptuğ

ozalptuğ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar geçen sınava girdim ben .
    itiraz dilekçeside yollamıştım.
    durum : b kitapçığı yangın sorusu söndürme. onun şıkkını değiştirirler gibi .
    görebildiğim kadarıyla diğerlerinde çok problem yok.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica